Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2018, 18:28   #1
tomus80
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-07-2010
Model: Focus II FL, Fiesta MK8 StLine Lift
Silnik: 1.6 100KM,1.0 EB 100KM
Rocznik: 2008, 2022
Postów: 39
Domyślnie Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu

Witam
Mam problem z moim Focusem 1.6 100km benzyna. Auto z 2008roku po lifcie.
Problem polega na tym, że gdy dodaje gazu (ale tylko gdy szybko wcisnę gaz) słychać krótkie syknięcie jakby powietrze. Gdy gazu dodaje powoli to jest ok. Syknięcie słychać tylko przy szybkim naciśnięciu gazu i tylko na początku potem jest ok. Brzmi to jakby powietrzne gdzieś się dostawało bokiem. Gdy wyjąłem filtr powietrza to syknięcie było głośniejsze. Może ktoś coś podpowie.
Z góry dzięki za wskazówki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tomus80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 21:16   #2
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu

Mozesz popsikac jakims odtluszczaczem w spreju miedzy filtrem a silnikiem w czasie jego pracy. Jak zassie specyfik w mijscu nieszczelnosci to mu sie obroty podwyzzsza
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2018, 06:31   #3
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu

na poczatek do sprawdzenia polaczenie filtra powietrza z przepustnica, wezyk od separatora oleju, ewentualnie zle zamknieta obudowa filtra powietrza
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2018, 09:25   #4
tomus80
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-07-2010
Model: Focus II FL, Fiesta MK8 StLine Lift
Silnik: 1.6 100KM,1.0 EB 100KM
Rocznik: 2008, 2022
Postów: 39
Domyślnie Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na poczatek do sprawdzenia polaczenie filtra powietrza z przepustnica, wezyk od separatora oleju, ewentualnie zle zamknieta obudowa filtra powietrza
Ten syk to właśnie jakby z okolic przepustnicy, obudowę już rozkręciłem i wszystko wygląda ok
tomus80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 04:39   #5
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu

a nie masz przekreconych srub w obudowie i nie uchyla sie przy zaciaganiu powietrza? ewentualnie pod obudowa wezyk od separatora oleju jest caly?
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2018, 18:38   #6
arli209b
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2009
Skąd: okolice Inowrocławia
Model: Focus II FL
Silnik: 1,6 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu

Ja miałem też coś takiego na przepustnicy nie zakręcona opaska przewodu do filtra powietrza,ale piszesz że rozbierałeś. Miałem tak luźną ta rurę że ręka ja zdjolem. Teraz też jest taki efekt stuknięcia, ale myślę że to musi tak być, powietrze przepływa m momencie uchylenia przepustnicy zasysane jest do silnika małą szczelina więc tak będzie. Sprawdź wszystkie opaski przy przepustnicy i filtrze powietrza. Chyba że między przepustnica a glowicą. Przepustnice demontowałeś????
arli209b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2018, 06:15   #7
tomus80
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-07-2010
Model: Focus II FL, Fiesta MK8 StLine Lift
Silnik: 1.6 100KM,1.0 EB 100KM
Rocznik: 2008, 2022
Postów: 39
Domyślnie Odp: Krótkie syknięcie przy dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał arli209b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem też coś takiego na przepustnicy nie zakręcona opaska przewodu do filtra powietrza,ale piszesz że rozbierałeś. Miałem tak luźną ta rurę że ręka ja zdjolem. Teraz też jest taki efekt stuknięcia, ale myślę że to musi tak być, powietrze przepływa m momencie uchylenia przepustnicy zasysane jest do silnika małą szczelina więc tak będzie. Sprawdź wszystkie opaski przy przepustnicy i filtrze powietrza. Chyba że między przepustnica a glowicą. Przepustnice demontowałeś????
Nie demontowałem przepustnicy. opaski niby wszystkie dokręcone ale może coś przeoczyłem Jeszcze zobaczę
tomus80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.