Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2010, 22:25   #11
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Wprawdzie mam 2.0 TDCi ale podobne objawy uziemiły mi mondziaka przy pewnej wizycie w Łodzi, co poniektórzy pamietają :-D
ad rem, jednakowoż...otóż okazało się (i u mnie sypało błędami z komputera), że mimo iż "niby wszystko z układem paliwowym było ok, to jednak na szybkozłączkach przy filtrze paliwa był luz, tzn. nie została dobrze zapięta i po pewnym czasie, rozszczelniła się.
Wyszło to jednak dopiero po gruntownym przejrzeniu instalacji.
Nie wymieniałeś niedawno filtra paliwa przypadkiem?
Poza tym...paliwa na 100 km to tak ok. 6-8 litrów co przy 70 litrowym baku powoduje, że jest go naprawdę mało, a jeszcze jak postało, to... IMHO w naszych silniczkach, należy bezwzględnie nie dopuszczać do takich sytuacji...

__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 15:37   #12
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Ja bym proponowal zalatwic sprawe za posrednictwem Federacji Konsumenta.I niech daja nowy.A przynajmniej ich postraszyc.Tego sie boja wszyscy.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 18:19   #13
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Potem przez takich pedałów z ASO ludzie zrażają się do FORDA.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 18:46   #14
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Myślę że średnio mądry mechanik z wyposażeniem jakie mają w aso poradziłby sobie z tym w godzinkę ale w aso zostają ci poniżej średniej...
ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 20:36   #15
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

O serwisie POLMOTORS mogę powiedzieć tylko to że nalezy go omijać. Mimo znajomosci w tym serwisie srogo kilka razy się zawiodłem więc jak już naprawią to omijaj z daleka.
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 13:25   #16
wowa_ja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Samochód odpalił. Wg serwisu problem tkwił w systemie bezkluczykowym (mam takowy) - nie rozpoznawał kluczyka. Przeprogramowano i na razie odpala za każdym razem. Samochodu jeszcze nie dostałem, chcą dokładnie sprawdzić dlaczego ten problem wystąpił. Wg mnie jak na razie zachowali się dość profesjonalnie, kulturalnie wobec klienta. Minus taki, że musiałem wydzwaniać, przyjeżdżać żeby cokolwiek się dowiedzieć.
Jakie są wasze doświadczenia dot. systemu bezkluczkowego?
wowa_ja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 14:29   #17
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

bardzo pozytywne, jutro jadę spróbować aktywować opcję wyłączenia silnika po oddaleniu się samochodu bez kluczyka w środku.
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 16:59   #18
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie

Cytat:
Napisał gloomy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardzo pozytywne, jutro jadę spróbować aktywować opcję wyłączenia silnika po oddaleniu się samochodu bez kluczyka w środku.
Coś takiego w ogóle jest?

Cytat:
Napisał wowa_ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód odpalił. Wg serwisu problem tkwił w systemie bezkluczykowym (mam takowy) - nie rozpoznawał kluczyka. Przeprogramowano i na razie odpala za każdym razem. Samochodu jeszcze nie dostałem, chcą dokładnie sprawdzić dlaczego ten problem wystąpił. Wg mnie jak na razie zachowali się dość profesjonalnie, kulturalnie wobec klienta. Minus taki, że musiałem wydzwaniać, przyjeżdżać żeby cokolwiek się dowiedzieć.
Jakie są wasze doświadczenia dot. systemu bezkluczkowego?
Troszkę Ci naściemniali,jeśli by nie rozpoznawał kluczyka to mieli by taką informację na zestawie wskaźników i rozrusznik by nie kręcił.
Stawiam na zapowietrzenie układu paliwowego.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 07-10-2010 o 20:53 Powód: Regulamin pkt 21
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 19:12   #19
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Cytat:
Napisał gloomy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jutro jadę spróbować aktywować opcję wyłączenia silnika po oddaleniu się samochodu bez kluczyka w środku.
Czekamy na relację z operacji.....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2010, 13:45   #20
wowa_ja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie odpala, w serwisie nie wiedzą dlaczego

Wczoraj byłem w serwisie, by odebrać auto. Dowiedziałem się, że tak naprawdę nie wiadomo dlaczego nie chciało odpalić. Z centrali Forda dostali informację, że właśnie system bezkluczykowy może być powodem, więc go przeprogramowano. Przy okazji zgłosiłem stukanie przy zamykaniu szyby od strony pasażera - czekam na nowy podnośnik .
A teraz najzabawniejsze! Odebrałem papiery i kluczyki, wsiadam i .... nie odpala. Wołam mechanika - nie odpala. Minę miał nietęgą. Mówił, że od 3 dni sprawdzali w różnych warunkach, po postoju w nocy na dworze i za każdym razem odpalał. Rankiem przed odbiorem też mu zapalił, auto było myte i ponownie wyjechało na dwór. Po n-tym kręceniu odpalił, podjechałem na pobliską stację, dotankowałem 20l i zostawiłem w serwisie. W poniedziałek dalej będą badać. Mechanik powiedział, że podejrzewa raczej usterkę mechaniczną.
Ja się zastanawiałem nad zapowietrzeniem, ale teraz zgłupiałem, czy po paru godzinach postoju może się zapowietrzyć? Tym bardziej przez kilka dni odpalał (nie podejrzewam, żeby mnie okłamywano).
Kurczę, samochód drugi tydzień w serwisie i nie wiadomo o co chodzi...

Ostatnio edytowane przez wowa_ja ; 10-10-2010 o 13:46 Powód: błędy
wowa_ja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.