Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2020, 07:11   #1
7beton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 8
Exclamation Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

Witam.Mam pytanie czy moduł od bezkluczykowego otwierania który znajduje sie po lewej stronie w bagazniku nad nadkolem po wymianie trzeba kodowac czy wystarczy go tylko wymienic ?
Drugie pytanie o anteny od tego systemu -jak one sa podłączone z tym modułem ? czy kostki od anten sa bezposrednio połączone z tym modułem czy miedzy nimi cos jeszcze jest ?
Potrzeboje sprawdzic czy modul czy któraś z anten kradnie mi prad i chce odłańczać po kolei anteny i jesli to bedzie któraś z anten to czy moge ja bez problemu odłączyc ? czy system bedzie normalnie działał ?

7beton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 07:23   #2
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

To jest cześć imm. Po wymianie trzeba go parować i dograć kluczyki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 07:50   #3
7beton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest cześć imm. Po wymianie trzeba go parować i dograć kluczyki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A wiesz moze jak jest z tymi antenami ? je tez trzeba programowac i czy sa one podlaczone do modulu ? bo chce je po kolei odłaczac zeby sprawdzic czy modul czy antena mi kradnie prad
7beton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 08:59   #4
7beton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

Tak się dopytam, bo gość, który mi to ogarnia i powiedział, że jak wymieni ten moduł, ale nie uda mu się go przeprogramować i usterka dalej zostanie (niewygaszającego się modułu i pobór prądy na lewo przy wyłączonym silniku), ale żebym mógł jeździć samochodem, chce mi zamontować przełącznik schowany na zewnątrz tak, żeby po zgaszeniu samochodu mógłbym go zamknąć i wtedy przełączam ten przełącznik i odłączam tym samym prąd od tego moduł i odwrotnie, kiedy będę chciał otworzyć samochód. On chce mi to robić od bezpiecznika F2. Czy z takim przełącznikiem od KeyFree można normalnie jeździć, nic się nie będzie dziać z samochodem?

Ostatnio edytowane przez 7beton ; 31-10-2020 o 18:31
7beton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 17:13   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

Cytat:
Napisał 7beton Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....chce mi zamontowac przełącznik schowany na zewnatrz tak zebym po zgaszeniu samochodu mógłbym go zamknac i wtedy przelanczam ten przełącznik i odłańczam tym samym prad od tego modulu i odwrotnie kiedy bede chcial otwozyc samochud.On chce mi to zrobic od bezpiecznika F2 ....

Ten "geniusz elektryki" jest najwyraźniej tak samo kompetentny Kolego jak Ty jesteś "biegły" w polszczyźnie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. OCZY BOLĄ OD PATRZENIA!!!

Moja rada - sugeruję zmienić "geniusza" na kogoś, kto rozumie co robi oraz włączyć sobie sprawdzanie pisowni...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 18:38   #6
7beton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten "geniusz elektryki" jest najwyraźniej tak samo kompetentny Kolego jak Ty jesteś "biegły" w polszczyźnie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. OCZY BOLĄ OD PATRZENIA!!!

Moja rada - sugeruję zmienić "geniusza" na kogoś, kto rozumie co robi oraz włączyć sobie sprawdzanie pisowni...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, sorki za tekst, ale pisałem go w pośpiechu, ale już poprawiłem.
A tak do mojego problemu, to nie pozwolić na zamontowanie tego przełącznika, to nie będzie działać ?
7beton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 18:49   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

Cytat:
Napisał 7beton Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie pozwolić na zamontowanie tego przełącznika, to nie będzie działać ?
To jest "druciarstwo" a nie rozwiązanie problemu. Poza tym - słabo widzę by taki "geniusz elektryki" miał możliwość zaprogramować immo po wymianie RFA. Trzeba więc poszukać kogoś, kto jest w stanie prawidłowo zdiagnozować problem - i w razie czego wymienić i poprawnie zaprogramować wymieniony moduł.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 17:45   #8
7beton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest "druciarstwo" a nie rozwiązanie problemu. Poza tym - słabo widzę by taki "geniusz elektryki" miał możliwość zaprogramować immo po wymianie RFA. Trzeba więc poszukać kogoś, kto jest w stanie prawidłowo zdiagnozować problem - i w razie czego wymienić i poprawnie zaprogramować wymieniony moduł.
Ja mam problem z rozładowującym się po 2-3 dniach aku. Wymieniłem aku na nowy, ale problem dalej został. Wiec wziąłem się za szukanie problemu i okazało się ze cos mi kradnie prąd. Elektryk zdiagnozował ze gdy wyciągnie bezpiecznik F2 to pobór prądu spada do wartości 0.02 am. Elektryk powiedział ze trzeba wymienić moduł, bo on się nie wygasza.
Tak się zastanawiam czy może to być cos innego niż moduł. Chciałbym poznać twoje zdanie, co o tym myślisz.
7beton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 18:08   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

Cytat:
Napisał 7beton Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
J.... moduł, bo on się nie wygasza.
Tak się zastanawiam czy może to być cos innego niż moduł. ...
Z oczywistych względów moduł RFA jest zawsze aktywny (inaczej by auta nie dało się otworzyć). Nie wiem co elektryk rozumie "on się nie wygasza".
Do modułu RFA nie są podpięte żadne elementy wykonawcze - pobierające prąd. Tak więc moim zdaniem problem nie jest w module RFA, a jego "niby usunięcie" po wyjęciu F2 w RJB raczej wiąże się z tym, iż na magistrali CAN RFA przestał wysyłać komunikaty...
Nie da się wykluczyć uszkodzenia RFA, ale to nie jest jakoś bardzo prawdopodobne.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 18:38   #10
7beton
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł KeyFree i anteny-jak podłączyc

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z oczywistych względów moduł RFA jest zawsze aktywny (inaczej by auta nie dało się otworzyć). Nie wiem co elektryk rozumie "on się nie wygasza".
Do modułu RFA nie są podpięte żadne elementy wykonawcze - pobierające prąd. Tak więc moim zdaniem problem nie jest w module RFA, a jego "niby usunięcie" po wyjęciu F2 w RJB raczej wiąże się z tym, iż na magistrali CAN RFA przestał wysyłać komunikaty...
Nie da się wykluczyć uszkodzenia RFA, ale to nie jest jakoś bardzo prawdopodobne.
"on się nie wygasza" Ma na myśli ze jak zgaszę silnik i zamknę samochód to przez jakiś czas, działają jeszcze jakieś systemy i one po pewnym czasie sie
" wygaszają" a samochód pobiera mniej prądu. Ja gdy zauważyłem problem z rozładowującym się aku tez podpiąłem multimetr szeregowo i miałem pobór, który skakał od 0,12-0,18-0,28 aż do 0,43 ma a po wyciągnięciu tego bezpiecznika f2 pobór jest 0,02 ma. Już sam nie wiem co robić ,do gość już ponad tydzień mi trzyma samochód, a ja za chwile wyjeżdżam za granice, bo nie mieszkam w PL. On Twierdzi ze ten moduł mi szarpie prąd.

Ostatnio edytowane przez 7beton ; 01-11-2020 o 18:42
7beton jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.