Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-03-2013, 09:13   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

W moim 2,0 tdci czasami (raz na kilka miesięcy) - po rozgrzaniu silnika pojawiają się na wolnych obrotach odczuwalne wstrząsy i wibracje silnika, mimo że niewidoczne na obrotomierzu.
Praktycznie prawie od razu pomaga wlanie markowego preparatu do ogólnego czyszczenia układu paliwowego, który absorbuje wilgoć z paliwa (ja używam STP).

Co do samoadaptacji: czasami trwa to nawet kilkaset km, szczególnie długo może to trwać gdy jeden z wtryskiwaczy odbiega parametrami od pozostałych (np końcówka mocniej leje powodując stukanie).

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-03-2013 o 09:17
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 11:43   #12
weksla29
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Ok w takim razie zanim zacznę coś działać poczekam jeszcze z 500km. Bo narazie to z 200 zrobiłem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 23:01   #13
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Widze żę kolega wspomniał o stkaniu przy lejącej końcówce ja mam własnie taki problem z tym że u mnie to stukanie pojawja się dopiero powyżej 1200 obr i tylko na rozrgzanym silniku . Wtryski miałem regenerowane kompletnie tzn i zaworek i końcówki.Przejechałem na nich już ze 3 tyś km i nadal ten klekot się utrzymuje .Jakie sugestjie miałby kolega "Wojtekjanus"
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 16:44   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejechałem na nich już ze 3 tyś km i nadal ten klekot się utrzymuje .
Masz to na wszystkich cylindrach, czy na jednym? I czy tylko przy depnięciu jak wchodzi na obroty, a potem już nie - czy cały czas pod obciążeniem stuka? Generalnie największa dawka wtrysku w tdci jest w okolicy od 2000 do 3000 obrotów i wtedy czasami może delikatnie zastukać silnik podczas wchodzenia na obroty przy mocnym depnięciu. Ale stale nie.
I podstawowe pytanie po raz kolejny: czy wiesz na 100% co ci zmieniano i czy na oryginalne części Delphi? Na rynku jest mnóstwo dziadowskich zamienników... Jak czytam różne posty za co ludzie płacą i co naprawdę dostają - to nóż w kieszeni się otwiera...
Ja sam sobie regenerowałem wtryskiwacze i stuki (po samoadaptacji) jak ręką uciął... (u mnie lał jeden wtryskiwacz, ale zmieniłem wszystkie końcówki).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-03-2013 o 16:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 19:52   #15
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Trudno mi okreslić czy na wszystkich cylindrach mechanik jak osłuchiwal silnik to sugerował że na pierwszym cylindrze jest to najbardziej szłyszalne. U mnie to nie wystepuje pod obciazeniem tylko jak silnik jest delkatnie obciazony jak np jedzie sie na 2 biegu ze stała predkościa np 30km/h jak sie przyśpiesza to juz troche mniej i jak znow sie jedzie spokojnie to słychać bardziej. Czy mam na 100% orginały to sobie reki uciąć nie dam ale byłem zapewniany że orginały. Do tego mam jeszcze jeden kompet wtryskow od tego gościa z ktorych jeden by u nas powtórnie rozbierany i sprawdzany i siedził w nim orginalny zaworek wieć wieże że skoro w tamtych włozyl orginalne zaworki to może i w tych mam orginalne . Niewiem jak To jest z końcówkami jakie one tam są ale na wolnych obrotach silnik bardzo ładnie chodzi i to nie tylko moje zdanie. A kolega słyszał o próbie piatego wtrysku ? tak mi przyszlo do głowy że może za jej pomoća doszedł bym który to wtrysk najbardziej generuje ten klekot.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 20:35   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sie przyśpiesza to juz troche mniej i jak znow sie jedzie spokojnie to słychać bardziej.
Hm... to co piszesz nie wskazuje na wtryski... Może masz luz na dźwigienkach zaworowych?
A kiedy zamkniesz gaz i schodzi z obrotów - też stuka?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-03-2013 o 20:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 20:54   #17
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

jak zamkne gaz przestaje stukać nic nie slychać jest cicho. No tak jak mi powiedział jeden mechanik sa sprzeczne objawy ktore się nawzajem wykluczaja. Że jak by to były dzwigienki to by i na wolnych obrotach było je słychać i jak jest zimny silnik. A ja by byla wina wtrysków to powinien silnik nie równo chodzić a umnie nie ma sie do czego przyczepić chodzi równo i miekko na wolnych obrotach zarowno na zimnym jak i na ciepłym silniku.

może piszmy kolego tylko w tym wontku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tam jest wiecej wypowiedzi moich i link do filmiku jaki nagralem i dzieki kolego za zainteresowanie tematem.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 22-03-2013 o 21:01
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2013, 23:24   #18
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Witam
Zajmuje się naprawą wtryskiwaczy CR (tych co sie da zrobic oczywiscie ze względów uwarunkowań techniczych).

Jeśli byliby panstwo zainteresowani informacją jakie zaworki, rozpylacze i tak dalej, lub zakupem samych zaworków to chętnie pomoge.

Tylko i wyłacznie NOWE ORYGINALNE zaworki produkowane we FRANCJI.

Chętnie również doradze co robić, co wymieniać itd.

Ze względów pracy będe dostępby na forum w godzinach wieczornych czyli od 21 w góre.

e-mail: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Wygląda na to że (jest jedna z trzech możliwości albo wszystkie naraz)
1.albo zostały założene chińskie zaworki, które otwierają sie zamiast od 110bar to 300bar
(tak koledzy mimo tego że w CR teoretycznie nie ma zwrotu ciśnienie otwarcia to praktyka w szczególności DELPHI pokazuje że istnieje i to cholernie) i komputer wariuje
2.Podobny miałem przypadek a usterka była nie wiarygodna i aż się wieżyć nie chce. KODY wtryskiwaczy w sterowniku auta. Okazało się że kody mimo tego że były prawidłowo wbite w sterownik auta, czyli ten co na wtrysku to w sterowniku to w jakiś dziwny sposób komputer ich nie widział i co ciekawe zero błędów. Wyczysciismy sterownik auta z kodów do zera, nastepnie każdy po kolei wbijaliśmy i ok., i tak następny, niegdy nie można wszystkich na raz. I tu znowu ciekawostka. Po pierwszym takim kodowaniu było duzo lepiej ale wciąż nie tak. No to zgodnie z zasadą było żle jest troche lepiej, jeszcze raz. Po trzecim razie auto brzytwa. DLACZEGO tak było – BÓG jeden wie, po prostu elektronika.
3. Podczas zakładania wtrysków do auta, dostał się pęcherzyk powietrza do jednego znich, który nie blokuje wtrysku w człości ale troche. (Głupie ale to niestety kolejne doświadczenie na własnej skórze.)

Acha jak słysze teksty że auto musi przejechać 500-1000km, żeby kody się zaadaptowały to mi ręce opadają. Jeżeli po włożeniu wtrysków do auta i uruchomieniu go, wciągu godziny chodzenia na postoju i co 10min daniu mu ostro po gazie żęby Az jeczał nie adaptują się kody to jest problem.

Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 08:11   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Acha jak słysze teksty że auto musi przejechać 500-1000km, żeby kody się zaadaptowały to mi ręce opadają. Jeżeli po włożeniu wtrysków do auta i uruchomieniu go, wciągu godziny chodzenia na postoju i co 10min daniu mu ostro po gazie żęby Az jeczał nie adaptują się kody to jest problem.
Jak się przejedziesz 10 minut na ostrym gazie i oddajesz auto klientowi - to tak możesz mówić. Ale jak będziesz później jeździł tym autem na co dzień, to zmienisz zdanie. Mój tdci po regeneracji wtrysków przestał stukać po ok 3 dniach na nagrzanym silniku (ok. 250 km przebiegu), rano zimny (inna mapa wtrysku, zwiększona dawka) dopiero po kilkuset km.
I tak jest najczęściej.
==========================
Przeczytaj sobie fordowską serwisową instrukcję w jakich warunkach i kiedy następuje samoadaptacja wtryskiwaczy - to pouczający tekst...: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-03-2013 o 08:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2013, 09:17   #20
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Witam
Zajmuje się naprawą wtryskiwaczy CR (tych co sie da zrobic oczywiscie ze względów uwarunkowań techniczych).

Jeśli byliby panstwo zainteresowani informacją jakie zaworki, rozpylacze i tak dalej, lub zakupem samych zaworków to chętnie pomoge.

Tylko i wyłacznie NOWE ORYGINALNE zaworki produkowane we FRANCJI.

Chętnie również doradze co robić, co wymieniać itd.

Ze względów pracy będe dostępby na forum w godzinach wieczornych czyli od 21 w góre.
e-mail: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Witam ponownie
Zostałem nie co żle zrozumiany.
Jeżeli mechanik jest kumaty i wie co robić czyli całe życie robi diesle a nie tak ze robił benzyne i teraz zaczyna robić diesle bo poprostu benzyna w stosunku ropniaka jest nie zawodna i nie ma co robić to sobie poradzi z tym problemem w ciągu godziny tak jak pisałem. Czyli odpalasz samochód zostawiasz go na godzine pykającego sobie i co jakieś 10 min dajesz ostro po gazie (nie ma tu mowy o jezdzie po prostu wstawiasz jedną nogę na gaz a drugą masz na ziemi).

To co ty piszesz o tych 250km to jest 100% prawda ale w momencie gdy sie nie wie, nie umie lub nie chce zrobić to tak jak pisałem.

Jezeli chodzi o zmiankę ze strony castrolu. To mam jedną odpowiedz na to a własciewi dwie.
Pierwsza to bla bla bla.
Druga to natomiast że w polsce podobno nie ma złej jakości paliwa.

Acha i jeszcze tak zwana mapa, tekst dobry i prawdziwy jezeli samochód ma może max rok , prejechane 10tys km i to na niemieckim paliwie.
Pamiętajcie teoria jest piękna ale niestety w polsce mało ma wspólnego z życiem.

Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.