Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2005, 00:35   #1
markj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2005
Postów: 5
Domyślnie lpg do mondeo 1,8 Duratec (2001r)

proszę o pomoc kogoś kto naprawdę zna temat - nie chcę się rozpisywać o silnikach w tym samochodzie , o porcelanie ,teflonie, gniazdach i prowadnicach . Mam pytanie założyć instalacje czy nie , bo im więcej pytam gazowników panów w serwisach Forda tym mniej wiem . Bardzo proszę o pomoć kogoś kto zna temat z doświadczenia .

markj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2005, 17:49   #2
alchemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2004
Skąd: Świdnik
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie

mam fusion-a 2004, wprawdzie 1,4 ale podobno też nie powinienem montować gazu, założyłem dodatkowe smarowanie zaworów i po 10tys na razie jest wszystko ok jak zwykle są dwie opinie, jedni są za, drudzy przeciw, ja zaryzykowałem i mam nadzieję że nie będę żałował. jestem na TAK. pozdrawiam.
__________________
C-MAX
alchemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2005, 21:54   #3
wku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2004
Postów: 8
Domyślnie

Jedynym silnikiem Forda (jak dotychczas) do którego nie można założyć LPG jest silnik 1,8 SCI (130 KM) serwowany w nowym Mondeo. W pozostałych przypadkach (wersjach silnikowych) adaptacja taka jest możliwa pod warunkiem serwisowania pojazdu w warsztacie specjalizującym się w fordach i instalacjach LPG[/b][/color](a takich warsztatów jest niewiele). Informacje jakie krążą w internecie i nie tylko na temat materiałów z jakich są wykonane elementy głowicy i układu rozrządu są nieprawdziwe. Wynika to z faktu, że jest to tajemnica technologiczna producenta i nawet w jakimkolwiek ASO forda nikt nie ma właściwej wiedzy na ten temat i są to czyste spekulacje.
Moim zdaniem, sam Ford Polska prowadzi politykę dezinformacji na temat możliwości adaptacji silników Forda do LPG, chcąc odwrócić uwagę użytkowników i potencjalnych użytkowników fordów od niedopracowanych rozwiązań technologicznych i technicznych w silnikach forda. Bo tak naprawdę to LPG powala na kolana konstruktorów ze stajni forda i stawia ich w nienajlepszym świetle.
wku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2005, 19:06   #4
markj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2005
Postów: 5
Domyślnie

tak zgadzam się , wku ma rację , tylko że sci podobno wprost przeciwnie nie można wogóle zagazować. Rozmawiałem z facetem który pracował w serwisie Forda parę lat jest dokładnie tak jak piszesz . Tylko że co wygadują Ci co mają warsztaty , totalna niewiedza , Dodam jeszcze jedno w tym silniku nie ma hydraulicznych zaworów (była do 1998r). Dlatego trzeba sprawdzać luz co ok. 20kkm , lubryfikacja niewiele daje . Ja chyba zdecyduję się na gaz , jednak trzeba o to dbać i mieć dobrego fachowca. Znacie kogoś kto sięspecializuje na śląsku , ja znam w Warszawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . pozdrawiam
markj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2005, 20:57   #5
Arbibar
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-04-2005
Skąd: WM
Model: Peugeot 407
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 207
Domyślnie

W nawiązaniu do tematu.
Poporoszono mnie aby zorientować temat. Chodzi o zagazowanie Mondeo 1,8 Duratec HE (2001). Jest z tym problem bo zakłady nie bardzo chcą sie podjąć założenia instalacji, Jeden zakład stwierdził ze moze założyć, ale po podpisaniu oświadczenia że nikt nie będzie rościł pretensji jak nie wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś może podać konkretne namiary na zakład który to moze zrobić dobrze?
Słyszałem że Centrum Napraw Forda Warszawie przy Łodygowej nie widzi w tym problemu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym zakładem?
... a moze jakiś inny? moze byc także na Dolnym Śląsku.
__________________
Pozdrawiam Arbibar
Arbibar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2005, 22:55   #6
zimoch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2004
Postów: 15
Domyślnie

Witam !

Mam MK III 2001 Duratec 125 KM, gaz BRC i wtryskiwacze KEyhin czy jakoś tak - koszt 4900 PLN

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - polecam, u mnie od początku jest tylko problem z pękającymi świecami - ale podobno sam sobie jestem winny bo jeździłem prawie bez oleju ( upss). Natomiast cała reszta instalacji jest zamontowana bardzo profesjonalnie i nie można się czepiać.

Miłym gestem był gratisowy pokrowiec na koło zapasowe.

Pozdro

PS : przejechałem już 30 tys kilometrów
olej mam wlany 10W60 bo zwykłego trochę dużo zżerał
zimoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2005, 11:52   #7
noski
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2004
Skąd: Wa-wa
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arbibar
Czy ktoś może podać konkretne namiary na zakład który to moze zrobić dobrze?
Słyszałem że Centrum Napraw Forda Warszawie przy Łodygowej nie widzi w tym problemu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym zakładem?

Ja montowałem gazik na Łodygowej. Firma nazywa sie Kuta Motors i serwisuje fordy.
mam instalację II gen. na osprzecie Lovato+Autronic AL 700.Butla w kole.Na zapas dali pokrowiec.Zrobiłem na gazie ponad 15 tyś bez problemów. Zaraz po montażu wymieniłem świece. Ogólnie oceniam pozytywnie . Na pewno warto ustalić szczegóły i jak wszędzie dokładnie egzekwowować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
noski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2005, 17:59   #8
tomaszr33
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2004
Skąd: Białystok
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 44
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimoch
Witam !

Mam MK III 2001 Duratec 125 KM, gaz BRC i wtryskiwacze KEyhin czy jakoś tak - koszt 4900 PLN

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - polecam, u mnie od początku jest tylko problem z pękającymi świecami - ale podobno sam sobie jestem winny bo jeździłem prawie bez oleju ( upss). Natomiast cała reszta instalacji jest zamontowana bardzo profesjonalnie i nie można się czepiać.

Miłym gestem był gratisowy pokrowiec na koło zapasowe.

Pozdro

PS : przejechałem już 30 tys kilometrów
olej mam wlany 10W60 bo zwykłego trochę dużo zżerał
Świece ci pękają nie od jazdy bez oleju tylko od zbyt ubogiej mieszanki, jeżeli co jakiś czas to się będzie powtarzało, to oswajaj się pomału z myślą o remącie głowicy (wypali ci zawory wydechowe). Jak masz taką możliwość to pogadaj z ludźmi zajmującymi się tunimgiem silników lub poszukaj na sieci stron o tuniguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. chyba że masz przeciek płynu chłodzącego do cylindra
tomaszr33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2005, 18:26   #9
wku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-10-2004
Postów: 8
Domyślnie Witam

Cytat:
Napisał zimoch
Witam !

Mam MK III 2001 Duratec 125 KM, gaz BRC i wtryskiwacze KEyhin czy jakoś tak - koszt 4900 PLN

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - polecam, u mnie od początku jest tylko problem z pękającymi świecami - ale podobno sam sobie jestem winny bo jeździłem prawie bez oleju ( upss). Natomiast cała reszta instalacji jest zamontowana bardzo profesjonalnie i nie można się czepiać.

Miłym gestem był gratisowy pokrowiec na koło zapasowe.

Pozdro

PS : przejechałem już 30 tys kilometrów
olej mam wlany 10W60 bo zwykłego trochę dużo zżerał
Witam

1. Jaki przebieg miał samochód przed instalacją gazu ?
2. Czy warsztat w którym zakładał Pan instalację LPG uprzedził o konieczności sprawdzania
luzów zaworowych ?
3. Czy przed instalacją LPG samochód brał olej ? i czy próbował Pan dociec co jest przyczyną tego ubytku (tzn czy był Pan w warsztacie mechanicznym z tym problemem) ?
4. Czy przy instalacji LPG przeprowadzono procedurę mapowanie ECU LPG podczas jazdy testowej ?
5. Na jakich świecach eksploatowany jest pojazd ?

Pozdrawiam
wku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2005, 19:45   #10
zimoch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2004
Postów: 15
Domyślnie

>>1. Jaki przebieg miał samochód przed instalacją gazu ?

około 118 tys km

>>2. Czy warsztat w którym zakładał Pan instalację LPG uprzedził o konieczności sprawdzania
luzów zaworowych ?

nie było mowy o żadnych luzach zaworowych

>>3. Czy przed instalacją LPG samochód brał olej ? i czy próbował Pan dociec co jest przyczyną tego ubytku (tzn czy był Pan w warsztacie mechanicznym z tym problemem) ?

właśnie nie zdążyłem , wydaje mi się że nie brał oleju.

>>4. Czy przy instalacji LPG przeprowadzono procedurę mapowanie ECU LPG podczas jazdy testowej ?

coś takiego słyszałem, wiem że przed instalacją gazu robili wogóle bardzo długo testy komputerem ale nie podczas jazdy ( nie wiem czy ma to znaczenie )

>>5. Na jakich świecach eksploatowany jest pojazd ?

przed instalacją i podczas pierwszych kilku tysięcy miał oryginały Ford/MotorCraft ale z niewłaściwym odstępem 1,3mm. Oczywiście świece fabrycznie przeznaczone dla tego samochodu. Potem było dokładnie tak - na 120 tys pojechałem zrobic przegląd ( nie w ASO) Warsztat jest niewiele tańszy od ASO ponieważ montuje Motorcrafty i także zostały założone nowiutkie świece tej firmy. Po dwóch tygodniach auto zaczęło zrywać. I od tej pory zaczeły się kłopoty - najpierw wymieniono mi wszystkie świece na gwarancji. POtem już odmówiono bo pękły znowu dwie. Teraz jeżdżę już na pękniętych. OCzywiście szarpanie auta zniknęło pomimo uszkodzonych świec po ich sklepaniu na 1,1mm.

Tak naprawdę to nie wiem co dalej robić, jest teraz 140 tys, pasuje już robić przegląd i teraz jakie świece itd.
zimoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.