Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2014, 18:02   #71
Robertsss
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: DST
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: TDDI zgasł i już nie odpala

Wozio FF 1,8 TDDI 2001r, 214k' Nasampierw nie chciał mi zapalić po dwóch dniach postoju, co mnie rozwaliło, bo wcześniej jechał jak zły i palił jak benzyniak( pewnie nawet lepiej) Zaholowałem do mechanika, tam diagnoza- jakieś błędy które usunął i autko pali i jedzie jak dawniej. Wybrałem się po tym wszystkim w małą trasę tak ze 150 km w jedną stronę, nagle na S8 w okolicach Oleśnicy autko strzeliło focha i zgasło definitywnie, mimo kilku prób nie zagadało. Holowanie do tego samego warsztatu - tam diagnoza sterownik lub pompa. Poszedłem po najmniejszej linii oporu i nakazałem naprawę samego sterownika.
Po tygodniu odebrałem autko, które jak dotychczas jeżdzi ja złe, czyli jak zwykle, z tą różnicą jednak, że na wolnych obrotach nie chce chodzić jak zwykle, tylko dławi się jakby miało zgasnąć. Pojechałem dziś tam gdzie było naprawiane i tam, zero błędów, a diagnoza, że jakiś zaworek się w pompie zawiesza i dlatego tak dziwnie chodzi jakby miało zgasnąć. Dolałem Mixolu i zatankowałłem, ale jakoś nie rozwiązałem tym problemu narazie. Na zimnym pali super i chodzi jak trzeba, a na ciepłym nie chce, ale tylko na wolnych, po za tym idzie jak torpeda. Moje pytanie jest takie - co robić z tym?

Robertsss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 19:00   #72
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: TDDI zgasł i już nie odpala

a EGR sprawa jak wyglada , zaslepiony masz, Na rozgrzanym czasem EGR powodowal takie objawy, jak to nie pomoze to zostaje tylko nastawnik kata wtrysku czyli jak to nazwales "zaworek"
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 19:36   #73
Robertsss
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: DST
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: TDDI zgasł i już nie odpala

Uziu szczerze mówiąc EGR chyba napewno nie ruszany nic, a ten nastawnik to nie ja zaworkiem nazwałem tylko mechanik, gdzie on tak się znajduje wogóle i czy da się jakoś przy nim pogrzebać?
Robertsss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 20:20   #74
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: TDDI zgasł i już nie odpala

Jest od dolu pompy pod wyjsciami na wtryskiwacze.. Jak powierzchnia po ktorej pracuje tloczek jest zniszczona to nic raczej sam tam nie zdzialasz. Da sie do tego tloczka dostac , jak dokladnie to Ci nie powiem , bo tego nie robilem u siebie ale z tego co widze na schemacie to 2 wkrety to chyba trzyma. Wygogluj sobie haslo " schemat pompy vp30" , tloczek jest pod takim dekielkiem na dole, bedzie wszystko opisane.

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 05-12-2014 o 20:28
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 09:10   #75
Robertsss
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: DST
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: TDDI zgasł i już nie odpala

Dzięki za podpowiedzi, spróbuję z tym jakoś podziałać, jak rozwiążę problem dam znać.
Robertsss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 16:38   #76
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: TDDI zgasł i już nie odpala

powiem Ci taka ciekawostke , ze u mnie przed tym jak padl sterownik w pompie , to jak silnik byl rozgrzany i jechalo sie na luzie , to czasem potrafil falowac obrotami delikatnie , po zrobieniu strownika tego nie ma. EGR zaslepiony , moc taka sama byla i jest. Ale z doswiadczenia wiem ze mixol pomaga , jak sie ciutke doleje , silnik , wtryski kulturalniej pracuja.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 19:17   #77
Robertsss
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2011
Skąd: DST
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: TDDI zgasł i już nie odpala

Orientowałem się trochę w temacie tego nastawnika i okazuje się że niewielu się zajmuje tego typu pompami a Ci którzy to robią to odrazu o regeneracji pompy tylko chcą rozmawiać. Koszt u jednego 2 500 i trzeba wymontować samemu i pompę dostarczyć. Trochę mi się nie uśmiecha taki wydatek zwłaszcza teraz przed świętami.
Mixol mam wlany jakieś 7 setek na 30 l ON. Jest też nowa ciekawostka - im więcej odbiorników prądu jest włączone tym równiej chodzi silniczek na wolnych obrotach, w trakcie wyłączania ich zaczyna przebierać, może tu jest jakiś trop, który naprowadzi kogoś na przyczynę tych nierównych wolnych obrotów.
Robertsss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 21:07   #78
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: TDDI zgasł i już nie odpala

czy jakis trop to nie wiem ale jak wiecej odbiornikow to alternator ma ciezej i bardziej silnik obciaza, a jak bardziej obciazony to mozliwe ze chodzi rowniej.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2015, 12:03   #79
lazer000
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 30-07-2014
Skąd: Zakopane
Model: Focus MKI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie zgasł i nie odpala

Witam
Mam problem ponieważ rano autko odpaliło jak zawsze bez problemów chodziło równiutko przez ok.10sec i nagle zgasło (nie było żadnego przerywania, ani nic z tych rzeczy) i nie chce już zapalić. Kompa podpiąłem i brak jakichkolwiek błędów.
Miałem zapasowy czujnik położenia wałka, więc podmieniłem i też lipa.
Spróbowałem tez odpalić na plaku i na chwile zaskakuje po czym gaśnie.
Dodam jeszcze że wczoraj byłem w trasie i wszystko było w jak najlepszym porządku.
Proszę o jakieś sugestię co sprawdzać dalej.
Z góry dziękuje za pomoc
lazer000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2015, 14:17   #80
cymjan
ford::average
 
Avatar cymjan
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 12-02-2014
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 103
Domyślnie Odp: zgasł i nie odpala

Myślę ,że jedną z przyczyn może być dostanie się powietrza do filtra paliwa i z tej przyczyny mogło się paliwo cofnąć do zbiornika .a pracował tylko tyle ile było paliwa w wężyku do pompy.Sprawdż szczelność przewodów ,może , oringi,
cymjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.