Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2008, 19:45   #71
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał kreeecik
Ja tam się nie przejmuję dopiero jak będzie mi wajchę od biegów z rąk wyrywało dpoiero coś zadziałam :fcp27
wtedy będziesz miałwięcej wydatków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2008, 21:00   #72
romerox
ford::beginner
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: MK 3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

W moim przypadku uszkodzenie koła dwumasowego objawiało się podobnie jak w większości opisywanych przypadków, hałaśliwy klekot dochodzący z przedziału silnikowego zwłaszcza w momencie przyśpieszania i bardzo charakterystyczne "klap, klap" w chwili gaszenia silnika bez wciśniętego sprzęgła. Inne uszkodzenia mające związek z kołem dwumasowym to podczas uruchamiania silnika charakterystyczne świszczenie rozrusznika.
Miałem jeszcze problem ze sprzęgłem, które niekiedy ginęło podczas jazdy i nie można było wysprzęglić oraz hałaśliwa praca wysprzęglika. Kiedy sprzęgło było to auto przyśpieszało normalnie.
Po decyzji naprawy zakupiłem części firmy LUK:
1. kolo dwumasowe - 840zł
2. docisk, tarcza, wysprzęglik - 850zł
3. koszt naprawy w warsztacie - 300zł (dwa dni)

Wszystko miało miejsce we Wrocławiu.

Podczas demontażu okazało się, że rozleciała sie obudowa i łożysko oporowe wysprzęglika i dlatego czasami nie było sprzęgła a także uszkodziło tzw. słoneczko docisku. Koło dwumasowe miało tak duże luzy i dlatego tak klekotało. Tarcza sprzęgła była dobra, nie uszkodzona ale ją także wymieniłem.

I znowu jazda Mondeo stała sie przyjemnością.

Mondeo TDCi 2002 130kM 178 tys. km
romerox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2008, 21:12   #73
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał romerox
I znowu jazda Mondeo stała sie przyjemnością.
i to jest najważńiejsze ..... :fcp26

każda miłość kosztuje :fcp2
ale odwzajemniona tylko jest prawdziwa :fcp23
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2008, 20:04   #74
andrzejbrzoza
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Witam.
U mnie jest inny przypadek.Wsiadam,odpalam i po minucie słychac lekkie turkotanie.Ruszam prawie bez dodawania gazu i coś stuka ale gdy przyśpieszam przestaje,potem zmieniam na drugi bieg i powoli puszczam sprzęgło i to samo stukanie.Na biegu jałowym tez stuka,przy wciśniętym do końca sprzęgle nic nie puka ani nie terkocze.Byłem u kilku mechaników i powiedzieli mi że to napewno tylko łożysko oporowe sprzęgła.Help :fcp20
__________________
Ford Mondeo 2.0 TDCI 115 HP 124000 km 2003.
andrzejbrzoza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2009, 12:29   #75
Osmola_GT
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2008
Postów: 22
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

nie wiem koledzy ale ja mam mondeo w TDDI i wczoraj wymienione zostalo koło pasowe. Mam takie cos ze jak ruszam bez gazu to jest takie stukanie z gazem nie. Dzisiaj zaczelo cos takze piszczec dam gazu to przestanie na jakis czas. Pozniej znowu tak samo. Samochod ma 130 tys i to chyba kolo co bedzie sie dziac jak tak bedzie sie na tym dlugo jezdzic?
Osmola_GT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 10:57   #76
artchol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2008
Postów: 10
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Witam
W listopadzie wymieniłem sprzęgło-kpl z wysprzęglikiem BEZ kola 2masowego...
zdecydowalem sie na taki krok ponieważ sprzęgło ewidentnie ślizgalo się natomiast 2masa nie dawała żadnych oznak złego działania.
Efekt jest taki że zaraz po wymianie sprzęgła uderzyło mnie to, iż wyczułem wyraźne pulsowanie sprzęgła (na luzie). Wcześniej tego nie było zatem podjechałem do chlopaków którzy wymieniali układ. Informacja jaką usłyszałem - pada 2masa. Co ciekawe nadal nie dzieje sie kompletnie nic złego choć... Doszedł efekt sporego hałasu przy wciśnięciu sprzęgła na jakieś 50%, wciskając do konca hałas znika. To samo dzieje się kiedy jadę na półsprzęgle. Wyłączam silnik i nic żadnych klekotań!?? Zapewne do wymiany jest to osławione koło 2masowe, co z pewnością pewnie potwierdzi fakt że w mrozy ze 2-3 razy na jałowym biegu usłyszałem klekotanie.

Zadam pytanie: wybieram się na narty (trasa ok 3000 km w obie strony) i tak sobie myślę że kółko wymienię po powrocie.... ale z drugiej strony góry są tam pożądne no i moze być hm..... nieciekawie.
Wymieniać teraz? Czy po powrocie? :fcp20
artchol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 18:46   #77
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Chyba nie musisz się spieszyć. Koło daje się we znaki raczej przy operacjach ze sprzęgłem a w długiej trasie raczej się wrzuca 5-kę i tak jedzie przez parę godzin. Gorzej jak się jakieś kawałki poodrywają od dwumasy i zasyfią rozrusznik. Ale to chyba nie grozi. Ja jeździłem 10kkm z objawami padającej dwumasy aż w końcu zadecydowałem, że robię.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 21:57   #78
leeoleeo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: teraz z Dubaju
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

Cytat:
Napisał llechu
Generalnie - lepiej kupić automat, gdzie nie ma sprzęgła i koła dwumasowego :-)
A ja myślałem, że u mnie może być ten sam objaw, bo się telepie i czuć na pedałach pracę silnika podczas postoju, ba - nawet na kierownicy czuję. Nawet jeśli przyłożę rękę do kół z przodu, to czuć spore drgania. Jak nie koło dwumasowe, którego nie ma w automacie, to co? Ktoś sugerował, że poduszka pod silnikiem - nie wiecie jaki byłby koszt wymiany?
Pozdrawiam.
__________________
?????? ???? ???? - Póg mo thóin
leeoleeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 14:19   #79
cinek269
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2008
Postów: 19
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

to ja juz nic nie rozumiem moze mi ktoś wytumaczyć wszyscy piszecie ze jak kolo masowe kończy swój zywot to slychac czy odpalaniu , lub przy przyspieszaniu , albo jak gasi silnik slychać dziwny dzwięk. U mnie takiego czegos niema chodz bylem 1 miesiac temu u mechanika i powiedzial ze masówka. U mnie slychać Pukanie dopiero gdy sie nagrzeje samochód i czuć delikatne drgania na pedałach a tak to wogule nie slychac ochodzi cichutko? a jak byly te Mrozy -20 stopni to wogule tego nie slyszalem wogule moglem jechać 40 minut caly czas i nic ? cisza Wiec co to moze byc??
cinek269 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2009, 15:49   #80
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: [Mk3] TDCi Koło dwumasowe - a może jednak nie ??

cinek269, objawy mogą być różne. Koło dwumasowe o którym tu mowa to inaczej koło zamachowe złożone tak łopatologicznie opisując (dla tłumienia drgań) z dwóch kół zwulkanizowanych ze sobą i jeszcze z jakimiś tam sprężynami. Wystarczy, że się rozwulkanizuje albo coś spowoduje lekkie niewyważenie i mogą być bardzo różne dziwne objawy. Od stukania poprzez szarpanie aż do nierównej pracy silnika. Co ciekawe - te objawy mogą się zarówno nasilać jak i słabnąć w miarę dalszego zużycie. Ale... dwumasowe jest również koło pasowe na wale, które napędza poprzez pasek wielorowkowy cały osprzęt silnika. I jego zużycie daje też dość różne objawy - może u ciebie o to koło chodziło?
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.