Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2009, 16:36   #1
piotrekk1984
 
Postów: n/a
Exclamation kupno explorera

chce kupić taki samochód jak z dostępnoœciš częœci zamiennych ile wynosi spalanie wersi 4.0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2009, 18:58   #2
rkosa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2007
Skąd: Dzialdowo/Elblag
Model: Explorer
Silnik: 4,0
Rocznik: 1993
Postów: 12
Domyślnie Odp: kupno explorera

Spalanie: ile wlejesz tyle ci spali :-)
A na poważnie: Pb 11-16 w trasie, 16-20 w miescie ; LPG 12-20 trasa, 18-25 miasto. Wszystko zalezy od: stylu jazdy, jakości paliwa (dot. gazu), jakości instalacji LPG, a takze czy nie zaczniesz "motać" auta w stronę jazdy terenowej (np. opony MT).
Części: podstawowe eksploatacyjne (filtry, świece ...) do ExI i II są dostępne bez żadnego problemu, inne rzeczy w ASO (ceny w miarę normalne), a te najbardziej wydziwnione to już tylko karta kredytowa w dłoń i zamawiasz w US np. w RockAuto.
Najważniejsza rzecz to mechanik, który zna się na amerykańskich autach i ich patentach.
Ogólnie: auto BAAARDDDZZZOOO przyjemne, pojeździsz i nie zamienisz na nic innego.
rkosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 18:07   #3
starwind
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Malbork
Model: Explorer, Mondeo Mk3
Silnik: 4,0 LPG, 2,0 TDCI
Rocznik: 1996, 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: kupno explorera

zgadzam się jak najbardziej z Robertem jak raz wsiądziesz do explozji to ciężko cię będzie z niej wyciągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak na poważnie z częściami nie ma najmniejszych problemów ceny są zbliżone do większości osobówek a nawet jeżeli przyjdzie kupować za oceanem to zobaczysz że to nie takie straszne a i ceny są z regóły bardzo atrakcyjne nawet doliczając spore koszty transportu a terminy realizacji to 5 dni i masz w domu więc nie ma czego się bac tylko kupować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez starwind ; 16-10-2009 o 18:11
starwind jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2009, 18:13   #4
piotrekk1984
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: kupno explorera

Cytat:
Napisał starwind Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zgadzam się jak najbardziej z Robertem jak raz wsiądziesz do explozji to ciężko cię będzie z niej wyciągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak na poważnie z częściami nie ma najmniejszych problemów ceny są zbliżone do większości osobówek a nawet jeżeli przyjdzie kupować za oceanem to zobaczysz że to nie takie straszne a i ceny są z regóły bardzo atrakcyjne nawet doliczając spore koszty transportu a terminy realizacji to 5 dni i masz w domu więc nie ma czego się bac tylko kupować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko jeszcze jedno pytanie jak z trwałością skrzyni biegów
bo słyszałem że nie lubią miasta
I czytałem w necie opinie że to jest tania odpustówka co w na to.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2009, 18:53   #5
starwind
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Malbork
Model: Explorer, Mondeo Mk3
Silnik: 4,0 LPG, 2,0 TDCI
Rocznik: 1996, 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: kupno explorera

skrzyń są dwa rodzaje:
bardziej awaryjne przy silnikach OHV (do "96) i mnie awaryjne przy silnikach SOHC (po '96), jak każdy automat wymaga po prostu dbania o niego i bezwzględnego przestrzegania jakości oleju zgodnie ze specyfikacją i wtedy nie ma czym się martwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżeli chodzi o właściwości terenowe to faktycznie z landroverami czy innymi patrolami równać się nie może trzeba pamiętać że jest to auto stworzone do wycieczek po nie koniecznie asfaltowych drogach a nie do upalania w błocie po klamki
aczkolwiek od czasu do czas można troszkę po konkurować z lr-ami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20f2ecd3c5.jpg (22.4 KB, 8 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2bd20d40fb.jpg (50.0 KB, 8 wyświetleń)
starwind jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 17:42   #6
piotrekk1984
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: kupno explorera

a jak jest z tym samopoziomującym zawieszeniem nie jest awaryjne i jak z ceną części zamiennych do zawieszenia np. amorki itp.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 20:20   #7
starwind
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Malbork
Model: Explorer, Mondeo Mk3
Silnik: 4,0 LPG, 2,0 TDCI
Rocznik: 1996, 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: kupno explorera

zakup nowych amorków do nivo to zakup rzędu 1500-2500zł/sztuka ale ogólnie działa to raczej bezawaryjnie
starwind jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 20:37   #8
piotrekk1984
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: kupno explorera

Cytat:
Napisał starwind Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zakup nowych amorków do nivo to zakup rzędu 1500-2500zł/sztuka ale ogólnie działa to raczej bezawaryjnie
a można w razie czegoś założyć zwykłe amorki bo nie nalezę do aż tak zamożnej grupy a mam przykry dojazd do utwardzonej drogi a szczególnie w zimie myślałem o Mavericku 2,4 ale on pali około 16 l LPG a Explorer jak przy spokojnej jeździe weźmie do 18 to bez różnicy tylko boje się troche automatu i dostępności cześć.
Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 20:47   #9
starwind
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Malbork
Model: Explorer, Mondeo Mk3
Silnik: 4,0 LPG, 2,0 TDCI
Rocznik: 1996, 2003
Postów: 34
Domyślnie Odp: kupno explorera

oczywiście można zamienić na zwykłe amorki bez najmniejszego problemu 250-300zł/szt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja tak mam to wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
starwind jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 15:58   #10
piotrekk1984
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: kupno explorera

Cytat:
Napisał starwind Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiście można zamienić na zwykłe amorki bez najmniejszego problemu 250-300zł/szt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja tak mam to wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze jedno pytanie bo myślę kupić takie auto ale dopiero po nowym roku czy tak do 14 tys zł no maks 15 da się coś dobrego kupić na lpg jak te silniki znoszą gaz. Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie , jak sprawdzić czy automat dobrze działa do jak dotąd jeździłem manualem. I to na dodatek z małą pojemnością silnika .
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.