Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2011, 17:08   #331
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli chodzi o Delphi to PBAsher w Southampton. Rozmawiaj z Benem i powolaj sie na mnie - Marcin.
dzieki za namiary, dzwonilem tam dzisiaj i pierw spytalem o zaworki babka polaczyla mnie z jakims facetem pytam go o zaworki a on mi mowi ze nie sprzedaja takich rzeczy a ja do niego mowie ze kolega powiedzial mi ze sprzedajecie spytal jaki kolega powiedzialem mu ze Marcin i od razu inna gadka byla dzieki wielkie ze moglem sie powolac na Ciebie bo takto znowu w dupie bym byl. i teraz tylko czekam na nie troche drogo bo 65 funtow za sztuke, ale to pewnie oryginal bedzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze raz dzieki Marcinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 18:55   #332
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Ciesze sie, ze pomoglem. W sumie Benowi nadal jestem krewny przysluge, wiec musze sie do nich w koncu wybrac.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2011, 22:13   #333
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

wszystko juz zrobione, dostalem zaworki i byly one w pudeleczkach delphi wiec chyba oryginalne, cala wymiana zajela mi godzine czasu z wyjeciem wtryskow wymiana zaworkow i zamontowaniem wtryskow spowrotem, i odrazu zauwazylem roznice silnik rowno pracowal, zostawilem na 15 min wsiadlem i pojechalem, wszystko jest jak byc powinno sprezynka sie nie zapala nie przechodzi w tryb awaryjny i wogole smiga jak talalalaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. acha usunalem jeszcze wszystkie bledy po wszystkimGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzieki wszystkim za pomoc w naprawie mondka!!! pozdrawiam
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 14:07   #334
daro2401
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Hej, właśnie w swoim mondku robiłem próbę przelewową, mój wynik to 150/350/210/30, i teraz co radzicie, wymieniać zaworki czy oddać do regeneracji. Dodam ze próbe robiłem po kolei, a nie wszystkie naraz, chyba nie ma to znaczenia prawda?
daro2401 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 02:00   #335
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał daro2401 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, właśnie w swoim mondku robiłem próbę przelewową, mój wynik to 150/350/210/30, i teraz co radzicie, wymieniać zaworki czy oddać do regeneracji. Dodam ze próbe robiłem po kolei, a nie wszystkie naraz, chyba nie ma to znaczenia prawda?
4 minutowy test? :O takie wyniki i silnik jeszcze chodzi?


a ja się martwie że u mnie wyszło tak po 4 minutach
od lewej patrząc z przodu 14ml 14ml 27ml 14ml

do tego sprężynka przy wyprzedzaniu na 4 lub 5 biegu w tym na pare razy jak to się stało raz totalnie odcioł paliwo i zgasł po wytraceniu prędkości.

kupiłem interfejs elm lecz niestety z moim 2003\03 nie działa :/
ma ktoś jakieś pomysły działań?

Ostatnio edytowane przez avix ; 26-05-2011 o 20:48
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 07:14   #336
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

wstępnie to pompa jeśli tylko błąd P0251
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 10:23   #337
brombel123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2010
Skąd: Gorzow Wlkp.
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130hp
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam!
Myślę ze temat odpowiedni, bo mój mondeo zachowuje się prawie identycznie jak mondeo kolegi "zbyszek620" który opisał probe przelewowa oraz wymianę zaworków.
Mianowicie, na 5 i 6 biegu przy zbyt większym obciazeniu, lub zbyt duzym dodaniu gazu, odczuwalne szarpniecie, po czym zapala sie sprężynka, a po chwil samochód z reguły gaśnie (chociaż zdarzało mi się przejechać kilkanaście km, z mrugająca sprężynka) Po ponownym odpaleniu problem znika az do 5 biegu. Właśnie zczytalem kody błędów i wg. Scan Tool-a mam błąd: P0251 przestawiacz kata wyprzedzenia tłoczenia pompy wtryskowej A- wadliwe działanie. Zaznaczam ze wyskoczyl tylko ten jeden błąd I tu mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów:
-czy odrazu dobierać sie do pompy,
-czy "olać" kod sugerujący działanie pompy i próbować robić probe przelewowa i kombinować z wtryskami
Bardzo proszę o sugestie,a za wszystkie wskazówki z góry WIELKIE DZIEKI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brombel123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 15:50   #338
daro2401
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał avix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4 minutowy test? :O takie wyniki i silnik jeszcze chodzi?


a ja się martwie że u mnie wyszło tak po 4 minutach
od lewej patrząc z przodu 14ml 14ml 27ml 14ml

do tego sprężynka przy wyprzedzaniu na 4 lub 5 biegu w tym na pare razy jak to się stało raz totalnie odcioł paliwo i zgasł po wytraceniu prędkości.

ma ktoś jakieś pomysły działań?
4 minuty testu i takie wyniki, dodam ze podczas jazdy na 1,2,3 jest ok, dopiero na 4 i 5 po wciśnieciu pedału gazu sprężynka wyskakuje. Stawiacie na zaworki?? A w jaki sposób zczytujecie kody, potrzebny jakiś program i kable czy po prostu do mechaniora który sczyta błędy?
daro2401 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 16:11   #339
brombel123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2010
Skąd: Gorzow Wlkp.
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130hp
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

ja kupilem takie ustrojstwo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i tym wlasnie zczytalem swoj kod
brombel123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2011, 20:06   #340
daro2401
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał daro2401 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, właśnie w swoim mondku robiłem próbę przelewową, mój wynik to 150/350/210/30, i teraz co radzicie, wymieniać zaworki czy oddać do regeneracji. Dodam ze próbe robiłem po kolei, a nie wszystkie naraz, chyba nie ma to znaczenia prawda?
no i właśnie jestem po wymianie zaworka tego najgorszego(350ml), po próbie przelewowej 12ml, zamawiam kolejne, tylko zastanawiam sie nad ostatnim 30ml, wymienić czy zostawić?
daro2401 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.