Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2013, 19:29   #1
iBOX
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2008
Model: MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Wyciek z automatycznej skrzyni biegów

Witam wszystkich,
To mój pierwszy post na tym forum, dlatego za błędy z góry przepraszam...
Jestem szczęśliwym posiadaczem samochodu, Ford Mondeo 2,0 durateq, automatyczna skrzynia biegów, 2004 rok
W serwisie dowiedziałem sie, że w posiadam skrzynie automatyczna CD4E.
Mój problem to wyciek oleju ze skrzyni. Miejsce wycieku znajduje się (patrząc z miejsca kierowcy) z lewej strony skrzyni biegów. Znajduje się tam moim zdaniem "okrągły dekielek" ciężko powiedzieć z jakiego jest materiału, zamocowany do skrzyni za pomocą pierscienia Segeera. Najpierw jest korek spustowy oleju ze skrzyni i bezpośrednio przed nim w stronę zderzaka ów okrągły dekielek.
W serwisie dowiedziałem się o cenę: dekielek około 40 pln, pierścień zabezpieczający około 10pln.
Moje pytanie, czy wymiania tego dekielka jest bardzo trudna i jak wygląda ? czy ktoś kiedyś wymieniał ten element ? Wiadomo że trochę oleju ubyło i trzeba będzie dolać, jaki olej idzie do tej skrzyni ?

pozdrawiam

iBOX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 10:49   #2
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: Wyciek z automatycznej skrzyni biegów

Do skrzyni automatycznej 4 biegowej CD4E (zastosowanej w MkI i MkII) stosujemy olej Dextron II
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 11:15   #3
iBOX
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2008
Model: MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wyciek z automatycznej skrzyni biegów

Cytat:
Napisał kowal76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do skrzyni automatycznej 4 biegowej CD4E (zastosowanej w MkI i MkII) stosujemy olej Dextron II
Dextron II stosujemy do Mk I i II, a ja mam Mk III 2004r a wiec ?? ?? ...
iBOX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2013, 11:34   #4
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Wyciek z automatycznej skrzyni biegów

Podaj VIN to ci powiem więcej o skrzyni.
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 22:40   #5
plicha18
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: Brzozów
Model: mondeo
Silnik: 2.5 24v
Rocznik: 1997
Postów: 1
Domyślnie Re: Wyciek z automatycznej skrzyni biegów

Witam. Koledzy potrzebuje rady od kogoś kto już rozbierał skrzynie CD4E w mondeo mk I lub II 2,5 24v. Cieknie mi dosyć obficie olej z pod dekle ,,pokrywy" pompy oleju , czy jeśli ją odkręcę to da się ją wymontować? i ponownie zamontować?
. proszę o pomoc.
plicha18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 21:38   #6
darekmk2
ford::average
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Oława
Model: MONDEO MK2
Silnik: 2.0l
Rocznik: 1997
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wyciek z automatycznej skrzyni biegów

Dla potomnych,pod deklem znajduje się piston taśmy (tłok)na owym tłoku znajduje się uszczelniacz który z czasem się wyciera ,wymieniamy piston,dekiel oraz pierścień .Koszt całej operacji ok.170pln plus olej i tu czym szybciej uda się podmienić tłok tym mniej wypłynie,przy wycieku oleju z dekla i opieszałości w 100%możemy spodziewać się usterki ASB
darekmk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2014, 08:58   #7
opiotrek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2007
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wyciek z automatycznej skrzyni biegów

witam, mam pytanie odnośnie naprawy omawianego wycieku. Mam ten sam problem - wyciek spod dekla.
Czy odkręcając dekiel będzie możliwa wymiana tłoka (piston ?), czy trzeba go ewentualnie jakoś uszczelniać, czy kupując go należy dokupić jakąś uszczelkę? I czy konieczna jest wymiana owego tłoka bo skąd pewność że on powoduje wyciek a nie sam dekiel lub pierścień?
Z góry przepraszam jeśli zadają banalne pytania ale nie jestem mechanikiem. Gdy chciałem sprawdzić ile naprawa będzie kosztowała np. w samco to mi powiedzieli że ok. 3000 PLN bo to naprawa całej skrzyni (???), stwierdzili że skrzynię trzeba rozbierać, itd. Jak później ze znajomym mechanikiem sprawdziłem - wyciek jest zupełnie z innego miejsca, właśnie spod dekla omawianego i wcale skrzynia nie padła (mogłem się nieźle naciąć na niezłe koszty!).
Pozdrawiam
__________________
opiotrek
opiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2014, 18:23   #8
opiotrek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2007
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wyciek z automatycznej skrzyni biegów

OK, sam sobie odpowiem.
Oddałem dziś auto do serwisu (zajmują się tylko ASB) i wymienili mi dekielek łącznie z uszczelką oraz przy okazji wymieniony został olej a ASB. Reszta jest OK i nic więcej nie było ruszane.
__________________
opiotrek
opiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.