Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2010, 21:44   #161
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał Siwyxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego święta racja. Ja przesiadłem sie z Passata b5 i podobnie jak ty, w poprzednim aucie zero problemów,zrobione ok. 100 tyś na samym gazie i nic!, wszystko działało jak popadnie a najpowazniejsza usterka jaka miałem to wymiana pompy wsp. A po kupnie Forda M...... rdza, łacznik stailizatora, łożysko, półoska krótsza, klapki w kolektorzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ciagle cos a zrobiłem dopiero 10 tyś kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. TRAGEDIA!!!
Nie ma co się dziwić, że ford ma taką a nie inną opinię


Ostatnio edytowane przez thanatos777 ; 18-11-2010 o 22:03
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2010, 21:58   #162
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał Siwyxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego święta racja. Ja przesiadłem sie z Passata b5 i podobnie jak ty, w poprzednim aucie zero problemów,zrobione ok. 100 tyś na samym gazie i nic!, wszystko działało jak popadnie a najpowazniejsza usterka jaka miałem to wymiana pompy wsp. A po kupnie Forda M...... rdza, łacznik stailizatora, łożysko, półoska krótsza, klapki w kolektorzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ciagle cos a zrobiłem dopiero 10 tyś kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. TRAGEDIA!!!
Jak się trafi na zajechane auto z modnym przebiegiem to czego można oczekiwać ?
Może czas się zastanowić jak to jest, gdy handlarz wystawia mondeo powiedzmy z 2001r za 12 000zł stan oczywiście igła, gdy za te pieniądze można co najwyżej kupić zarżniętego archaicznego civica, to co może być warte to mondeo ? Na zachodzie to zapewnie niewiele i dlatego złom nadciąga do Polski.
Dlaczego mając Mondeo (na początku porobiłem kilka rzeczy), po czym przez 2 lata jeździłem bezawaryjnie, trafiłem na wyjątkowy egzemplarz ? Wygląda na to, że tak bo znajdź dobre auto w Polsce, by nie było bite, kręcone, podtopione itd.
Dlaczego wystawiając do sprzedaży swoje mondeo na forum zrobiony i zadbany na tip top egzemplarz nie miałem żadnego telefonu ? Prosta odpowiedź - na allegro taniej, w końcu nie ma jak okazja. NIestety takie mamy realia...
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 15:49   #163
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się trafi na zajechane auto z modnym przebiegiem to czego można oczekiwać ?
Może czas się zastanowić jak to jest, gdy handlarz wystawia mondeo powiedzmy z 2001r za 12 000zł stan oczywiście igła, gdy za te pieniądze można co najwyżej kupić zarżniętego archaicznego civica, to co może być warte to mondeo ? Na zachodzie to zapewnie niewiele i dlatego złom nadciąga do Polski.
Dlaczego mając Mondeo (na początku porobiłem kilka rzeczy), po czym przez 2 lata jeździłem bezawaryjnie, trafiłem na wyjątkowy egzemplarz ? Wygląda na to, że tak bo znajdź dobre auto w Polsce, by nie było bite, kręcone, podtopione itd.
Dlaczego wystawiając do sprzedaży swoje mondeo na forum zrobiony i zadbany na tip top egzemplarz nie miałem żadnego telefonu ? Prosta odpowiedź - na allegro taniej, w końcu nie ma jak okazja. NIestety takie mamy realia...
Po części kolego masz racje, złom nadciąga zza zachodniej granicy, a Polacy są rządni "Super okazji", czyhają na mega promocje, a w rzeczywistości są to niemieckie topielce kupione od Turków, bądź zajechane do granic możliwości auta od taryfiarzy.Takich przypadków można mnożyć bez liku. Dlatego też można się, mówiąc kolokwialnie nadziać kupując auto w atrakcyjnej cenie
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 16:33   #164
misiu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2009
Model: Mondoe MK3
Silnik: Duratec 2.0 HE
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Jak wymontować te klapki puki są jeszcze w jednym kawałku?
misiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2010, 17:20   #165
MONDI333
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2,0 Benzyna
Rocznik: 2000 MKIII
Postów: 45
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Super Post!!!
Wydaje mi się że uszkodzony mam klapki w kolektorze. Niestety odłączyłem podciśnienie klektora i nic nie pomogło - dalej klekot. Podobno należy jeszcze odłączyć cięgno za przepustnicą. Jestem laikiem i nie wiem o co biega tzn. gdzie mam szukać tego cięgna ( z prawej czy lewej strony, z przodu czy z tyłu - patrząc po otwarciu maski?
Coś mi mówi że gdzieś za podłączeniem linki gazu...
Dajcie znać gdzie szukać
MONDI333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2010, 13:27   #166
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

szukaj jej miedzy cewka, a deklem zaworow. nad nia jest taka szara duza kostka. jesli po odlaczeniu podcisnienia dalej klekocza to maja luz na precie, czyli klapka "lata" luzno na precie lub odpadla i lezy w kolektorze - sytuacja sprawdzona. radze ci jak najszybciej zrzucic kolektor i sprawdzic, ewentualnie wymienic kolektor lub wyciagnac klapki
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 21:20   #167
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam wszystkich posiadaczy mondków - ja też miałem problem z klapkami ale jest na szczęście to forum i dużo mi pomogło, klapki po prostu wymontowałem i już, silnik pracuje cicho i tak jak trzeba a nawet powiem więcej jest żwawszy i szybciej się zbiera jak wcześniej, nie wiem jak będzie ze spalaniem ale myślę że nie będzie dużo gorsze.
Może gdybym te nieszczęsne klapki dostał od ręki to bym je pewnie wymienił
bo tak należało by zrobić ale w sklepie ich nie ma a w serwisie to "najlepiej jak by pan wymienił cały kolektor" cena to 1250 zł więc dziękuję jeżdżę bez i jest OK.
p.s. Chyba że jest ktoś z was kto po wyjęciu tych klapek miał potem jakieś problemy to proszę o post.
Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 14:27   #168
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał Artur37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich posiadaczy mondków - ja też miałem problem z klapkami ale jest na szczęście to forum i dużo mi pomogło, klapki po prostu wymontowałem i już, silnik pracuje cicho i tak jak trzeba a nawet powiem więcej jest żwawszy i szybciej się zbiera jak wcześniej, nie wiem jak będzie ze spalaniem ale myślę że nie będzie dużo gorsze.
Może gdybym te nieszczęsne klapki dostał od ręki to bym je pewnie wymienił
bo tak należało by zrobić ale w sklepie ich nie ma a w serwisie to "najlepiej jak by pan wymienił cały kolektor" cena to 1250 zł więc dziękuję jeżdżę bez i jest OK.
p.s. Chyba że jest ktoś z was kto po wyjęciu tych klapek miał potem jakieś problemy to proszę o post.
Nie martw się nie będzie żadnych problemów, ponad rok jeździłem bez klapek i zapomniałem, że coś takiego istnieje. Teraz jeździ znajoma i sobie chwali. Jak da się zauważyć pic na wode te klapki i nabijanie kasy. Reasumując problem miał każdy przed wyjęciem, po wyjęciu święty spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 14:22   #169
skninght
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2010
Skąd: DUBLIN
Model: mondeo MK4
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam ja rowniez mam problem z tymi przepustniczkami, odlaczylem przewod podcisnieniowy i rozlaczylem ciegno podcisnienia, silnik pracuje cicho i rowno ale problem polega podczas jazdy, silnik przerywa podczas jazdy z jednostajna predkoscia i podczas przespieszania. ktos sie z tym spotkal? a moze ktos ma pomysl jak to wyeliminowac.
skninght jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 15:56   #170
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

a w jakiej pozycji zostawiles klapki - otwarta, zamknieta? gdy podepniesz spowrotem ciegno i podcisnienie klapek to rozumiem nie ma problemu z szarpaniem i przerywaniem?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.