Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2020, 11:28   #11
tymoniasty
ford::beginner
 
Avatar tymoniasty
 
Imię: Tymon
Zarejestrowany: 03-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

ok, usiądę do tematu, pogoda nie sprzyja - w sam raz na raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zostawiłem Ci wiadomość na priv. Po robocie dam znać, czy coś uległo zmianie, ale nie sądzę, żeby to rozwiązało problem obrotomierza. Może uda się chociaż funkcjonalność kompa przywrócić.

tymoniasty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 20:27   #12
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

Hej, czy zwykłe radio sony w mondku ma RDS? Wyświetlanie informacji np o aktualnie granym utworze? Pokazuje mi tylko nazwę stacji, w transicie radio CD6000 pokazuje mi normalnie RDS.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 10:00   #13
Jocker74
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 17-11-2020
Skąd: Bartoszyce
Model: Galaxy
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

Cytat:
Napisał Borys997 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Na pewno ten temat był już poruszany, ale nie mogę tego znaleźć. Jestem użytkownikiem Mondeo MK4 z 2007r. 2.0 TDCI w którym zainstalowane jest radio CD/MP3 Sony. Po uruchomieniu silnika nie mogę nieraz włączyć radia po chwili włącza się samo. Przeważnie po włączeniu radia (na uruchomionym silniku) pokazuje się komunikat 1 hour także wygląda to tak jakby pojazd nie był uruchomiony. Nieraz podczas jazdy radio zaczyna działać prawidłowo tzn. pojawia się napis z radia na wyświetlaczu komputera deski rozdzielczej i wówczas wszystko działa prawidłowo, można rozmawiać przez telefon poprzez bluetooth itd. Następny problem to nie działa sterowanie klawiszami z kierownicy do wyświetlacza komputera natomiast klawisze do sterowania radia działają.
Dziękuje za udzielenie odpowiedzi na powyższy problem
Pozdrawiam
Jak macie kod radia odłączyć akumulator na minutę
Wybić kod i wyleczony

Bump: Jak masz kod do radia, to rozłączyć akumulator na minutę podłączyć ponownie wbić kod radia i wyleczone.
Jocker74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 12:03   #14
Lard Vader
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2015
Skąd: Scurgum
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

Cytat:
Napisał Jocker74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Jak masz kod do radia, to rozłączyć akumulator na minutę podłączyć ponownie wbić kod radia i wyleczone.
To raczej nie działa. U mnie fisiuje na tyle, że raz nie działa, raz się samo włącza/wyłącza, ginie data... Przyciski od kompa (zwykły, mały, czerwony LCD) zwykle działają, a czasem nie, potem znowu.
Wyjąłem bezpiecznik od radia na kilkanaście dni (bo zauważyłem, że się potrafi włączyć na zamkniętych drzwiach wyświetlacz od radia - data itp) a ponieważ miałem problem z wyczerpującym się "bez powodu" akumulatorem, to tak było najrozsądniej.

Efekt: radio się potrafi samo nie włączać, czasem wyświetlacz jest ciemny ale za chwilę pokazuje się prawidłowa data/godzina. Wcześniej tylko kreski.

Wg. miejscowych szpeniów: radio do wymiany. Nie naprawiają, bo nie ma dokumentacji (a to serio magicy, słyszę o nich od dobrych 15 lat).
Lard Vader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 12:14   #15
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

naprawiać radio za 200zł....nie dziwię się że nie chcą

MM CAN sypie się, czyli linia licznik-wiązka-radio do weryfikacji.

miałeś okazję zweryfikować to we wrześniu, świetną miałem pogodę na urlopie pod Koszalinem

Ostatnio edytowane przez Antej ; 17-11-2020 o 12:17
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 19:46   #16
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,484
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

witam. radio sony mp3 w smax. wlacza się. można wybierać bluetooth/ipod/aux, cd, phone. Ale na radio nie reaguje. nie ma też dzwięku na tym co można wybrać. po załaczeniu widać podswietlony ekran i zegar. kiesyś tak miałem ale przeszło. Ale znowu po miesiącu tak samo. o co tu biega?
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2021, 08:49   #17
Lexus30
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-08-2016
Skąd: Zachodniopomorskie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio Sony szwankuje

Witam. Proszę napiszcie czy udało się rozwiązać problem ze znikaniem daty i godziny z radia sony i brakiem możliwości sterowania prawymi przyciskami w kierownicy . U mnie w mondeo 2009r do wszystkich tych objawów dochodzi jeszcze niedziałający przycisk Voice.
Lexus30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 08:37   #18
Fredator
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 07-07-2019
Skąd: Katowice
Model: MK4 kombi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Problemy z radiem

Ostatnimi czasy z radiem zaczęły się problemy. Początkowo przestało się włączać wraz z odpaleniem samochodu, nie trzymało ustawień czasu. Potem było już tylko gorzej. W czasie jazdy samo się potrafi wyłączyć a potem znów włączyć, ściszyć lub zgłośnić i nie potrzebuje do tego wstrząsów i wybojów. Obecnie, po wyłączeniu silnika radio co prawda się wyłącza ale wyświetlacz wciąż świeci. Zastanawiam się jaka może być przyczyna. Jakieś pomysły?
Radio to klasyczne Sony
Ps. sterowanie z kierownicy wciąż działa
I jeszcze jedno: gdzie w Katowicach i okolicy można kupić coś z androidem. Interesuje mnie zakup z montażem
Fredator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 09:24   #19
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Problemy z radiem

Licznik do naprawy, zapewne ten kolorowy, bo w nich jest ta usterka najczęściej.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 09:28   #20
Fredator
ford::beginner
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 07-07-2019
Skąd: Katowice
Model: MK4 kombi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Problemy z radiem

nie mam conversa tylko klasyczne zegary. I w jaki sposób wada licznika wpływa na zgłaśnienie-sciszanie radia?
Fredator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.