Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2012, 15:40   #1
ryba2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie kolo zapasowe w plynie

Wybieram sie w dalsza trase nigdy nie jezdzilem bez zapasu i mam pytanie czy ktos uzywal tego zestawu fabrycznego - naprawczego kompresorek i butla z plynem ? Czy lepiej na wszelki wypadek dokupic jakas dojazdowke ?
A przy okazji czy ktos wie co jest w miejscu kola zapasowego tam dwie rurki wchodza od dolu ?

ryba2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 15:55   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: kolo zapasowe w plynie

bez dojazdówki jeździć w duze trasy- miałbym ogromnego stresa.
mam też w aucie kompresorek, aby można było dopompować jeśłi wulkanizacja jest blisko, albo kombinuje z ciśnieniem - np. na gruntowych drogach obnizam ponizej 2.0 ciśnienie, a na asfaltowych daję przód 2,6 tył 2,4.. w zimie też poniżej 2,0 na ośnieżonych odcinkach, a na afalt 2,2 i 2.0
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 16:51   #3
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: kolo zapasowe w plynie

Ja zakupiłem dojazdówkę i mam ją przypietą w pokrowcu do oparcia siedzenia trzeciego rzędu .
No bo co wtedy jak ci rozerwie oponę to zestaw naprawczy można sobie wsadzić w ......
Cytat:
Napisał ryba2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A przy okazji czy ktos wie co jest w miejscu kola zapasowego tam dwie rurki wchodza od dolu ?
Z tego co się orientuje to w galaxy nie ma miejsca na koło zapasowe.
Ale jakie rurki ?

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 27-10-2012 o 17:20
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 17:00   #4
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: kolo zapasowe w plynie

Zestaw naprawczy o którym wspomniałeś posiada określoną żywotność do 2 lat .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 18:33   #5
ryba2000
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2007
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: kolo zapasowe w plynie

Jesli chodzi o zywotnosc butli to data jest ok jeszcze. A dojazdowka ile cie kosztowala ? Co do miejsca na kolo z rurkami to jak pod tylny zderzak sie zajrzy to jest wyprofilowane w karoserii miejsce na kolo do ktorego wchodza dwie rurki a zgory nie da sie zajrzec bo podloga jest na stale przyktecona
ryba2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 20:23   #6
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: kolo zapasowe w plynie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] plus pokrowiec [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Muszę zajrzeć pod spód auta jak tam z tym miejscem na koło.

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 27-10-2012 o 20:26
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 21:08   #7
Mari@
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-05-2005
Skąd: Tychy
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9TDI, AUI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: kolo zapasowe w plynie

Cytat:
Napisał ryba2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wybieram sie w dalsza trase nigdy nie jezdzilem bez zapasu i mam pytanie czy ktos uzywal tego zestawu fabrycznego - naprawczego kompresorek i butla z plynem ? Czy lepiej na wszelki wypadek dokupic jakas dojazdowke ?
A przy okazji czy ktos wie co jest w miejscu kola zapasowego tam dwie rurki wchodza od dolu ?
Jak masz dobre AutoCasco to nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Psikacza to możesz sobie w motocyklu wozić (wiadomo, że zapasu nie masz ze sobą), i tam mi się raz sprawdziło.
Dwa lata temu miałem taką przygodę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Spraj nie poradzi.
__________________
Pozdro Mari@
Sharan '02 1,9TDI, AUY 115KM
Tychy
Mari@ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2012, 21:21   #8
fordpe
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-06-2012
Skąd: Krakow
Model: galaxy mk3
Silnik: 2,0 150KM po czarach u Heko 211Km i 457Nm
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: kolo zapasowe w plynie

Witam dodam kilka swoich spostrzeżeń może trochę pomogą w podjęciu decyzji.
Ja po przemyśleniu sprawy kupiłem koło dojazdowe, windę i klucz taki z przedłużanym ramieniem. Mam czasem trasy do zrobienia po kilkaset km i nie chciałbym czekać na pomoc drogową (chyba tylko wtedy gdy naprawdę niekorzystne warunki atmosferyczne lub autostrada + i kiepska pogoda -miałem takie zdarzenie i bardzo źle to wspominam).

Dojazdówkę kupiłem u tego człowieka z Raszyna. Dobry kontakt cena przyzwoita. Wziąłem R16 zamiast R17 bo umieszczając za tylnym siedzeniem 3 rzędu nie wystaje poza obrys fotela gdy kanapa obok jest złożona. Przymierzałem R17 i tak ok 2-3 cm wystawała.
Koło osadzone za lewym fotelem umocowane za pomocą pasa z zapadką. Pasek przechodzi pomiędzy oparciem jego obiciem a usztywnieniem z tyłu i przez otwór montażowy koła. Daje to pewność mocowania i bezpieczeństwo w przypadku gdyby samochód miał wypadek i doszło do przemieszczenia się dojazdówki. Koło w pokrowcu wygląda estetycznie i nie szpeci.
Lokalizacja wybrana z premedytacją, pod osłona z prawej strony można umieścić dodatkowe przydatne rzeczy, z lewej jest trochę elektroniki i nie polecam niczego tam umieszczać tym bardziej ciężkiego.
Wolę być niezależny i być przygotowanym na niemiła niespodziankę niż podróżować w przekonaniu że nie złapię kapcia.
A jeszcze jedno z tego co wiem przebite koło tymczasowo naprawione zestawem często nie nadaje się do naprawy, chodzi min o wyważenie. Gumiarze niechętnie podejmują temat. W takim przypadku zostaje wymiana dwóch opon. Zdaję sobie sprawę że dobra opona R17 w rozmiarze 225 i większym to wydatek od 600zł.

Temat do rozważenia indywidualnie, opisałem swoje spostrzeżenia.

Co się tyczy dwóch rurek które są widoczne.Według mnie jest to dodatkowe ogrzewanie dla tylnego rzędu sierdzeń.

Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam
fordpe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 10:45   #9
terjensow
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: kolo zapasowe w plynie

Też nie ufam zestawom naprawczym Forda , kupiłem dojazdówkę - jak coś się stanie to ciach ciach i mogę jechać dalej,a nie bawię się z zestawem
__________________
Regulamin Forum pkt. 23 i 24

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 09-11-2012 o 09:09
terjensow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 23:49   #10
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: kolo zapasowe w plynie

Ja tam też stawiam chociaż na dojazdówkę. Łatka w spray'u to dla mnie jakiś żart. A jeszcze jeżdżąc w dalsze trasy... Argumenty "za" napisali koledzy niżej - są chyba wystarczające.

Kiedyś widziałem u kumpla taki kompresorek. Fakt, że był jakiś taki chyba chiński i nadawał się do nadmuchania koła ale do pływania, a nie opony do auta: po kilkunastu sekundach pompowania miałem wrażenie, że się zaraz rozpadnie na kawałki, a ciśnienie w oponach jakie było przed pompowaniem, takie było i po Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.