Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2021, 11:27   #81
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał art_mal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Informacje nt. VIN objetych akcją serwisową mozna uzyskac na stronie UOKiK. Znajdziecie tam liste wszystkich VIN, ktore podlegają akcji bez względu na status przeprowadzenia akcji. Nie wiem czy lista obejmuje akututa spoza PL, moje auto było krajowe. Niestety przeprowadzenie akcji miesiąc po jej uruchomieniu nie zapobiegło przed wymianą silnika.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
Wymiana przez ASO po akcji serwisowej?

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka

PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 12:29   #82
art_mal
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 19-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego

Gdy pojechalem do ASO po zaobserwowaniu ubytków to zaproponowali mi zdjęcie glowicy i diagnoze na moj koszt (2700 zl). O zadnej gwarancji i rękojmi nie bylo mowy. Dodam ze u mnie ubytki pojawily sie rok po akcji.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
art_mal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 12:52   #83
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał art_mal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy pojechalem do ASO po zaobserwowaniu ubytków to zaproponowali mi zdjęcie glowicy i diagnoze na moj koszt (2700 zl). O zadnej gwarancji i rękojmi nie bylo mowy. Dodam ze u mnie ubytki pojawily sie rok po akcji.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
I jak się zakończyła sprawa z wymianą silnika? Na ich koszt?

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 12:53   #84
art_mal
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 19-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego

Niestety za wszystko zapłaciłem sam.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
art_mal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 13:58   #85
MB80
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2021
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo
Silnik: Ecobost 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego

Witam

We wrześniu wymieniłem w serwisie rozrząd. Oczywiście poinformowali mnie o akcji serwisowej dotyczącej sprzęgła i układu chłodzenia. Kilka dni potem miałem w czasie przyspieszania szarpnięcie autem chwilowy spadek mocy i informację o usterce silnika. Zadzwoniłem do serwisu. Wzięli na komputer i powiedzieli że turbina siada. W między czasie zobaczyłem że ubyło płynu chłodniczego - dolałem. Pojechałem do innego warsztatu i powiedzieli że z turbiną jest ok. Komputer informuje o awarii czujnika temperatury. Wymienili. dwa dni później znowu pojawiła się informacja o usterce silnika. Sprawdziłem że znowu mam niski poziom płynu. Okazuje się że ta informacja dotyczy za niskiego poziomu płynu w chłodniczego. Płynu muszę dolewać prawie codziennie. Pod autem żadnej plamy więc gubi go w czasie jazdy. Test na CO2 negatywny. Zadzwoniłem do serwisu. Termin wizyty teraz we wtorek. Zobaczymy co mi powiedzą. Przed ich pseudo akcją serwisową nie miałem żadnych ubytków płynu. Auta mam już od czterech lat i nic się z nim działo dopóki nie oddałem do serwisu. Ma tylko nadzieję że to nie głowica. Czy ktoś może przszedł już przez taką samo sprawę z serwisem?
MB80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 21:34   #86
kamilezgpl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego

Tak ja byłem i Pani ile ubywa, mówię tyle i tyle. A ona jakby nie była zaskoczona. Sprawdzali Ciśnienie w układzie a znajomy co2.
Na moim YT koleś z aso powiedział o dwóch miejscach. Termostat z obudową na dole silnika, elektrozawór niebieski obok silnika a w najgorszych wypadkach uszczelka lub nawet opuszczona tuleja.
Z ego co mi wiadomo są przypadki gdzie test na co2 zabarwia się lekko po 15-30 minutach nie od razu. Trzeba by to sprawdzić.
Prezes ostatnio miał wywalanie płyny w focus mk3 FL 1,6 TDCI. Potem mu ubywało i okazał się termostat z obudową też gdzieś na dole silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 10:38   #87
FordziakMK4
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2020
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecobost
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Ubytek płynu chłodniczego 1.6EB

itam .
Czy jest ktoś w stanie pomóc lub miał podobnie mam forda mondeo MK4 1.6 ecoboost , cały czas mam problem z ubytkiem płynu chłodniczego mechanicy zdejmowali głowice wymieniali uszczelniacze wszystkie, w auto poszło już 8 tys i dalej po przejechaniu 200 km +/- ubywa płynu pod minimum i trzeba dolewać bo włącza się usterka silnika już nie mam sił i pomysłu co może być ... Auto miało również akcje serwisową na układ chłodzenia w serwisie Forda . Cała sytuacja już trwa dobre kilka miesięcy i cały czas ubywa tego płynu . Mechanicy twierdzą że już wszytko zostało sprawdzone głowica uszczelniacze węże itp . Help ...
FordziakMK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 10:46   #88
PiotruśPan
ford::advanced
 
Avatar PiotruśPan
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 27-05-2014
Skąd: KN
Model: Ford Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 Ecoboost 160km
Rocznik: 2011
Postów: 226
Domyślnie Odp: Ubytek płynu chłodniczego

Pozostaje blok, są przypadki pęknięć tulei cylindrów. Kiedy była akcja? Reklamowales w ASO?

Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
PiotruśPan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 11:25   #89
JackSparr0w
ford::average
 
Avatar JackSparr0w
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Turbo 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 101
Domyślnie Odp: Ubytek płynu chłodniczego

Sprawdz dokładnie kolektor wydechowy a dokładnie okolice łączenia

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
JackSparr0w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2022, 11:59   #90
FordziakMK4
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2020
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecobost
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ubytek płynu chłodniczego

Akcja była około roku temu , jak pierwszy raz wyszło mi na panelu usterka silnika pojechałem do nich to przykręcili opaskę zaciskowa i tyle ze strony forda ... Potem znów do nich wróciłem to wymienili węża . Potem oddałem do mechanika i dalej stoję w miejscu z usterka . Blok też był ściągany wyszło tak coś z tuleja to został oddany do fachowca od bloków i coś tam z tym robił regeneracje jakąś .

Ostatnio edytowane przez FordziakMK4 ; 11-01-2022 o 12:05
FordziakMK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.