Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2008, 07:08   #1
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Witam.
Od kilku dni w mojej foce - sedan nie można otworzyć bagaznika przyciskim na desce rozdzielczej. Słychać tylko "cykanie" przekaźnika. A co dziwne - jak podniosę pokrywę bagażnika i używając palca zatrzasnę zamek, to po naciśnięciu przycisku zamek odblokowuje się. Ale tylko przy podniesionej klapie. Tak jakby elektomagnes w zamku (bo chyba coś takiego tam jest) był za "słaby", ale czy to jest możliwe? I co ewentualnie można z tym zrobić?
Dodam, że najpierw oczywiście przejrzałem archiwum, ale nie znalazłem wyjaśnienia do tego problemu.
Pozdrawiam :fcp29

korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2008, 12:53   #2
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Sprawdź połaczenia masowe wiązki która idzie do klapy. Najlepiej podaj masę na próbe bezpośrednio i wtedy zobaczysz czy pomoże.
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2008, 17:09   #3
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Do zamka pokrywy dochodzą trzy przewody - czarny (masa), biało-zielony (plus, chyba właśnie od tego elektromagnesu) oraz trzeci (nie pamiętam koloru), mający chyba coś wspólnego z kontrolką otwartych drzwi. Jak te "trzeci" zepnę żaróweczką z czarnym, to żarowka świeci, a więc masa jest OK. Tylko dlaczego przycisk działa przy podniesionej klapie ?
Dzięki za zainteresowanie.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2008, 20:24   #4
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Może właśnie dlatego że wtedy masę otrzymuje przez zawiasy, a właściwa masa ma zbyt duży opór aby zasilić elektromagnes. Żaróweczka Ci zaświeci bo ona mały pobór prądu i jej taka masa wystarczy, a elektromagnesowi nie. A może poprostu masz coś nie tak z częścia mechaniczną zamka, zatarty.
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 07:31   #5
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Witam

Ja troszkę inaczej bo także mam problem z otwieraniem przyciskiem klapy. Lecz u mnie objawy są takie że niema żadnej reakcji po naciśnięciu przycisku. Szukałem wszędzie schematu jak to jest zbudowane, czy w obwodzie jest osobny bezpiecznik lub przekaźnik ale bez schematu nie mam pojęcia. Rozebrałem tylną klapę i w kostce tylko na jednym kablu jest zasilanie. Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie działa to otwieranie czy to poprostu zmostkowanie masy poprzez ten przycisk w kabinie czy podanie zasilania poprzez przycisk w kabinie. Może ktoś już miał podobny problem i będzie w stanie mnie nakierować.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 18:41   #6
janpen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

U mnie problem jest ten sam, nie otwiera z przycisku na pilocie jak i przycisku na tablicy. Rozebrałem i wymontowałem cały mechnizm( chyba go się nie da rozebrać na części pierwsze). Sprawdziłem miernikiem napięcia dochodzą do kostki ( jak się naciska przycisk - słuchać przekaźnik działa). Przekaźnik u mnie słychać po prawej stronie od schowka wewnątrz ( tam jeszcze nie rozbierałem) Być może faktycznie jest za "słaba" masa i nie pozwala na odpowiedni przepływ prądu. No ale w końcu ile tych mas jest w tej furze. Ja znalazłem dwie pod filtrem powietrza. Były przyrdzewiałe. Podziałałem "WD40", myślę że pomogło, omomierz wskazuje dobrze. Być może tych MAS jest jeszcze wiecęj ( jak ktoś wie więcej niech da znać) Co ciekawe nie świeci lampka w bagażniku. A gdzie faktycznie jest włacznik zamka drzwiowego w bagażniku ( czy nie w mechaniźmie zamka?). Może tam tkwi problem.
janpen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 19:05   #7
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Mas w Twojej "furze" i podobnych furach jest około 50 - 80. Czyszczenie mas pod filtrem powietrza nic nie da jeżeli punkty masowe do klapy są słabe. Radzę wykonać na próbę połączenie prowizoryczne klapy z dobrym punktem masowym samochodu. Połąc zenie należy wykonać przewodem o przekroju minimum 1,5mm. Punkty masowe dla klapy powinny się znajdować w przedziale bagażowym po prawej i lewej stronie, lub na prawym i lewym progu przy przednim słupku. Poniżej dwa schematy dotyczące klapy tylnej, może coś Wam pomogą.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Klamki, zamki, zaczepy i mechanizmy 501-14A-00-05 i 06.jpg (143.1 KB, 951 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Klamki, zamki, zaczepy i mechanizmy 501-14A-00-07.jpg (133.7 KB, 924 wyświetleń)
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 19:29   #8
okomar
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 155
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Tym którzy nie maja zadnej reakcji radze sprawdzic najpierw czy jest jaies zasilanie na przycisku powinno byc chyba 9 V o ile dobrze pamietam
okomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 19:39   #9
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Cytat:
Napisał okomar
Tym którzy nie maja zadnej reakcji radze sprawdzic najpierw czy jest jaies zasilanie na przycisku powinno byc chyba 9 V o ile dobrze pamietam

Popatrz dobrze na schemat i nie wprowadzaj ludzi w błąd, przycisk jak widać jest z jednej strony podłączony do masy, więc całe sterowanie odbywa się masą. A jak masa to skąd tam ma występować napięcie 9V.
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2008, 19:48   #10
okomar
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 155
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Pewnie sie bedziesz upierac przy swoim ale przechodzilem ten temat w jednym nie dzialal przycisk a w drugim w ktorym dzialal sprawdzilem i bylo 9v
okomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.