Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2009, 21:39   #81
Pol9321
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Jeszcze takie pytanko
Wyczytałem że nie którzy z was kupowali same klapki ???
Jest to możliwe a jeśli tak to gdzie ???????

Pol9321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2009, 22:28   #82
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

pytałem w ASO i twierdza ze takie cos nie istnieje, do kupienia tylko z kolektorem. sam bym chetnie sie dowiedzial gdzie inni je kupowali
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 00:54   #83
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedno podstawowe pytanie, czy testowałeś jazdę bez klapek, że wypowiadasz się, a raczej powtarzasz tylko teorię "inżynierów" forda ?
Napisz raczej coś o swoim teście. Czy porównałeś kolektor bez "klapek" ze sprawnym kolektorem? Bo w to, że bez "klapek" jeździ się lepiej niż z zablokowanymi na stałe lub działającymi losowo jestem w stanie uwierzyć, ale punktem odniesienia powinien być sprawny system.

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego przykładowo honda lub mazda nie stosuje takiej tandety, bo może jest to zbędne i skupiają się nad bardziej istotnymi rozwiązaniami...
Nie wiem co stosuje honda i mazda, bo się tymi markami nie interesuje, ale najróżniejsze systemy zmiennej geometrii dolotu były i są nadal często stosowane.

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do spalania, nie zauważyłem by wzrosło, nawet jeśli miałoby jakieś nieznaczne ilości przykładowo 0,2l. na 100km to nie sądzę, że to jakaś rozpacz.
Ponownie -- co z czym porównywałeś?

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałem, że jak ktoś ma za dużo kasy niech sobie wymienia na nowy, jego sprawa. Ja dałem sobie z tym spokój, by po kolejnych 150tyś przebiegu, nie kląć znowu na te cholerne klapki i zastanawiać się dlaczego silnik 2.0 zachowuje się jak 1.6.
Tylko nie zapomnij poinformować przy sprzedaży, że pozbawiłeś auto zmiennych faz dolotu...

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gaz w podłoge i jazda, w życiu są ważniejsze sprawy np. zakończyć mękę z 16V i rozpocząć przygodę z V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 2,5 V6 na przykład też jest taki system, tylko w tej chwili sterowany elektronicznie, a nie podciśnienowo (w mk1 był sterowany podciśnieniowo). Sama mechanika nie pada, ale pada sterownik, który kosztuje w ASO 900 zł (ale można go zwykle naprawić dużo taniej).
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 22:42   #84
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz raczej coś o swoim teście. Czy porównałeś kolektor bez "klapek" ze sprawnym kolektorem? Bo w to, że bez "klapek" jeździ się lepiej niż z zablokowanymi na stałe lub działającymi losowo jestem w stanie uwierzyć, ale punktem odniesienia powinien być sprawny system.
Jasne, że auto zachowuje się trochę inaczej, ale nie uważam, by nastąpiło jakieś specjalne pogorszenie elastyczności, czy też utraty mocy, by się nad tym zastanawiać. Tak jak mówiłem, w teorii to se można podumać, zapraszam z doskonale sprawnym "systemem klapkowym" to porównamy w praktyce.
Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem co stosuje honda i mazda, bo się tymi markami nie interesuje, ale najróżniejsze systemy zmiennej geometrii dolotu były i są nadal często stosowane.
To niedobrze, że się nie interesujesz, bo ford od hondy mógłby się nauczyć np. jak zbudować kolektor żeby ludzie nie tracili później czasu na głupie rozmowy, co z tym problemem zrobić, kupować nowy, czy sprofanować dzieło za przeproszeniem jakiegoś idioty.
Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponownie -- co z czym porównywałeś?
Co tu porównywać, komputer pokazuje 10,4l. jazda tylko po Warszawie, to nad czym ja mam sie zastanawiać, że z klapkami miałbym 10,2 a może mniej, a może więcej.
Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko nie zapomnij poinformować przy sprzedaży, że pozbawiłeś auto zmiennych faz dolotu...
Często zmieniam auta, na szczęście nie trafiłem jeszcze na minę i nóż mi się otwiera w kieszeni jak słyszę co się dzieje na naszej ojczystej ziemi, a będzie naprawdę miło z twojej strony jak wyślesz petycję do wszystkich komisów w Polsce, by informowali kupujących, że każde auto, które sprzedają ma skręcony licznik.
Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 2,5 V6 na przykład też jest taki system, tylko w tej chwili sterowany elektronicznie, a nie podciśnienowo (w mk1 był sterowany podciśnieniowo). Sama mechanika nie pada, ale pada sterownik, który kosztuje w ASO 900 zł (ale można go zwykle naprawić dużo taniej).
Cieszę się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko jak narazie jeżdżę 2.0, ale też skorzystałem z tańszej alternatywy, która na szczęście istnieje. Czy jest taka straszna ja Ty to opisujesz ?
Wydaje mi się, że nie, dla przekonania zapraszam na test.
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 16:33   #85
Pol9321
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Witam
Udało mi się załatwić te klapki do kolektora, są to klapki z tym ramieniem, wystarczy wyjąć ze starego kolektora te stare klapki i wsadzić nowe i już po problemie.
Tylko tyle że mnie to troszkę kosztowało czasu. Sprowadziłem je z Niemiec od znajomego który tam pracuje.
Koszt to około 250 zł za 4 sztuki klapek bez tego druta
W razie jak ktoś by był bardzo zainteresowany mógł bym spróbować ponownie je ściągnąć.
Z tego co zauważyłem są one lepiej wykonane niż te co były w kolektorze ponieważ po stronie co wchodzi i wychodzi ten drut jest zrobione takie jak by wzmocnienie a nie tak jak w tych starych, płaska ścianka która się wycierała i powodowała luzy.
Pol9321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 13:01   #86
Xris
ford::amateur
 
Avatar Xris
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: WaWa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Kolego ja byłbym zainteresowany. Reszta na PW.

Pozdrawiam
Xris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 21:40   #87
hass
ford::average
 
Avatar hass
 
Zarejestrowany: 25-08-2004
Skąd: Koszalin
Model: Fiesta MK7, Mondeo MKV ST-Line
Silnik: 1.6 Pb, 2.0 Pb Ecoboost
Rocznik: 2008, 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Ja też chętnie bym skorzystał z tej oferty, nie uśmiecha mi się wymiana całego kolektora.
hass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 17:19   #88
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

a jest możliwość kupienia tego "druta" do tych klapek?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 17:03   #89
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Gratulacje Panowie, nie wiem czym się różnią klapki sprzedawane w Niemczech od klapek sprzedawanych w ASO w Polsce, które kosztują 32zł od sztuki x 4, ale jak wolicie niemieckie to proszę bardzo, może są z niemieckiego plastiku ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z opowieści kolegi naprawienie układu klapek kolektora wygląda tak prosto jak robienie szaszłyków, tylko dlaczego do tej pory nikt jeszcze na to nie wpadł, skoro to takie proste, tylko ludzie albo kupują nowe kolektory albo demontuja klapki.
Czy te klapki przypadkiem nie pasują tylko do kolektora poliftowego i czy nie trzeba dokupić również tuleji, których sztuka kosztuje 90zł x 3.

Ciekawe na ile takie rozwiązanie mogłoby starczyć:
a) 10 000 km ?
b) 20 000 km ?
c) 30 000 km ?
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 04:46   #90
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

pelny pesymizm z twojej strony
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.