Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2008, 20:12   #11
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Cytat:
Napisał okomar
Pewnie sie bedziesz upierac przy swoim ale przechodzilem ten temat w jednym nie dzialal przycisk a w drugim w ktorym dzialal sprawdzilem i bylo 9v

Nie wcale się nie upieram daleko mi do tego. Ja poprostu czytam schemat i robię to profesjonalnie. Owszem może występować po jednej stronie wyłącznika (pin 3) jakieś napięcie (jest to napięcie bramki układu cyfrowego) napięcie to nie ma żadnego znaczenia i jest ono znoszone, bowiem klapa otwiera się dopiero wtedy gdy pin 3 tego wyłącznika zostanie zwarty poprzez pin 6 do masy masy pojazdu. Gdyby tam występowało napięcie poparte tzw. prądem każde przyciśnięcie przycisku otwierania klapy doprowadzało by do zwarcia i zniszczenia układu odpowiadającego za ten fragment instalacji.

__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2008, 20:26   #12
januszbj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Focus 1,6 TiVCT
Silnik: benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

a maz jakis sposób na telepająca sie pokrywe bagaznika, strasznie na nierównościach mi łomoce, chyba na zamku?
januszbj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2008, 20:36   #13
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Cytat:
Napisał januszbj
a maz jakis sposób na telepająca sie pokrywe bagaznika, strasznie na nierównościach mi łomoce, chyba na zamku?
To nie jest temat tego watku
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2008, 08:33   #14
turski
ford::beginner
 
Avatar turski
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2004
Postów: 42
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

U mnie klapa sie nie otwiera przyciskiem jesli zamek centralny jest zablokowany...ale podejrzewam ze to juz sprawdzales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
turski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2008, 10:35   #15
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Czy ktoś może posiada dokładną rozpiskę złączy w zamku klapy ?, u mnie dochodzą tam 4 kable Czarny, biały i dwa cienkie ale nie pamiętam kolorów.
Teraz zasadnicze pytanie jak jest sterowany ten zamek ??.Bo z tego co widzę jeden przewód odpowiada za zaryglowanie zamka, inny za otwarcie, następny to masa i następny to sygnał do lampki. Teraz pytanie, na jaki bądź jakie przewody muszę podać napięcie lub masę by sprawdzić czy wogóle zamek działa, tzn czy otwiera. Podając plus na biały gruby przewód słychać jakby silniczek ryglował zamek ale boje się eksperymentować dalej bo nawet nie wiem jaki jest dokładny opis wyprowadzeń ani jak jest sterowany zamek a dokładnie rygiel który odpowiada za zwolnienie blokady po naciśnięciu przycisku od otwarcia klapy w kabinie kierowcy plus czy minusem ?
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2008, 22:32   #16
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Na biało-zielony +12V, na czarny -12V, po uprzednim odłączeniu złącza od instalacji samochodu. Przy prawidłowo działającej instalacji po naciśnięciu przycisku otwierania klapy na przewodzie o kolorze biało-zielonym na moment powinno się pojawić napięcie +12V, ono inicjuje otwarcie klapy.
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2008, 07:08   #17
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Cytat:
Napisał Jarek_Onet
Na biało-zielony +12V, na czarny -12V, po uprzednim odłączeniu złącza od instalacji samochodu. Przy prawidłowo działającej instalacji po naciśnięciu przycisku otwierania klapy na przewodzie o kolorze biało-zielonym na moment powinno się pojawić napięcie +12V, ono inicjuje otwarcie klapy.
Ok wielkie dzięki, zauważyłem także że na przewodzie białym pojawia się napięcie czy wobec tego ten biały odpowiada tylko za ryglowanie zamka ?
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2008, 20:16   #18
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Witam
No i mam zrobione. W moim przypadku wystarczyła wymiana kabelka od zamka pokrywy do kostki gdzieś tam w bagażniku - tego biało-zielonego.
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2008, 19:03   #19
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Może ktoś wie dokładnie jaka jest rozpiska przewodów dochodzących do samego zamka centralnego w klapie. Dokładnie jaki kolor odpowiada za co albo jakiś schemat kostki jaki pin odpowiada za co, bo niestety ale nie mogę ruszyć z miejsca bez tego ;(.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2008, 19:34   #20
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Re: (MK1-sedan) Nie otwiera się pokrywa bagażnika - przyciskiem.

Cytat:
Napisał Jarek_Onet
Na biało-zielony +12V, na czarny -12V, po uprzednim odłączeniu złącza od instalacji samochodu. Przy prawidłowo działającej instalacji po naciśnięciu przycisku otwierania klapy na przewodzie o kolorze biało-zielonym na moment powinno się pojawić napięcie +12V, ono inicjuje otwarcie klapy.
Czy mogę prosić o dokładne wyjaśnienie zasady działania i wyprowadzeń na tym siłowniku ?. To znaczy z tego co zrozumiałem to Gruby czarny przewód w kostce klapy jest masą tak ?, następnie na Biało-zielony +12V na stałe tak ?, pozostaje wiec jeszcze jeden przewód, nie pamiętam koloru dokładanie ale chyba czarny z jakimś paskiem, czy wobec tego po podaniu na niego masy zamek zareaguje tak jak z przycisku na kokpicie ?. Rozumiem że zamek sterowany jest masą tak ?
Będę bardzo wdzięczy za te informację. Niestety nadal mam problem bo ktoś u mnie przerobił sterownik od centralnego i odciął całkowicie zamek w klapie oraz przycisk, dlatego tak ważne jest dla mnie poznanie wyprowadzeń by móc sprawdzić zamek na krótko a potem podłączyć to do tego sterownika. Lecz nigdzie nie ma opisu a schemat zamieszczony powyżej nie za wiele mi mówi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

pzdr.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.