Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2018, 19:24   #31
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe dla 215/55/R16

Różnica w wysokości kół pierwszego względem drugiego to 6,25mm. Wg mnie niezauważalna.

Cytat:
Napisał marti_btf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki rozmiar + rozstaw śrub powinno mieć koło dojazdowe dla 215/55/R16 ???
Rozstaw śrub 5x108.
Rozmiar 90, lub 85- takie są dedykowane do 16".
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 23-05-2018 o 19:36
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2020, 08:06   #32
kielbo3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-07-2017
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Koło dojazdowe w miejscu zestawu naprawczego

Witam, czy w Mondeo MKIV kombi polift. zmieści się koło dojazdowe w miejscu zestawu naprawczego? Czy będzie trzeba wymienić również styropiany?
kielbo3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2020, 08:39   #33
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe w miejscu zestawu naprawczego

musisz wyciągnąc stare styropiany
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 07:00   #34
MrPedros
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-08-2023
Skąd: Łańcut
Model: Ford Modndeo mk IV
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Question Przedlift kombii - wkład bagażnika z oponą dojazdową

Hej,
Chciałbym w swoim Mondeo IV kombii wymienić zestaw naprawczy (który i tak musiałbym kupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) na dojazdówkę.
Usiłuję namierzyć koło zapasowe dojazdowe (mam), zestaw kluczy (też mam) oraz wkłady styropianowe do bagażnika (tutaj gorzej). Czy ktoś ma jakiś numer części lub coś według czego mógłbym ich szukać żebym wiedział że to pasuje? Poza tym - jak wyjąć oryginalny wkład? Czy on jest klejony? Nie mogę namierzyć śrub, a poza tym styropianu się nie za bardzo da przykręcić przecież... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MrPedros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 10:04   #35
MrPedros
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-08-2023
Skąd: Łańcut
Model: Ford Modndeo mk IV
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przedlift kombii - wkład bagażnika z oponą dojazdową

Powracam z informacjami - mam zdjęcia wkładu z Mondeo kumpla z dojazdówką oraz info z ASO. Niestety zdjęć dodać nie mogę, ale zgodnie z tym co mówi ASO, oni nie mogą dobrać koła dojazdowego jeżeli w oryginalnej kompletacji go nie było ALE jeżeli na nalypce z ciśnieniami w oponach jest wymieniona opona dojazdowa (oznaczenie T) to taką trzeba dobrać, a jak nie ma to nie można dobrać dojazdówki.
MrPedros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 11:34   #36
GRUBERIUS
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-07-2014
Skąd: Wa-wka
Model: mondeo 4
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Przedlift kombii - wkład bagażnika z oponą dojazdową

dojazdówke można kupić, trzeba zwracać uwagę na wiek opony, uzywane mają zwykle kilka ładnych lat ... a nowych nie widziałem. ja śrubę do koła zrobiłem sam, gwint M6. musi być krótsza od tej dla koła pełnego
styropiany mi nie były potrzebne, standardowe kółko mieściło sie równo z otworem. zawsze można dać przycięty kawałek płyty poliuretanowej ale ja nie dałem nic.
GRUBERIUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 13:16   #37
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe w miejscu zestawu naprawczego

Cytat:
Napisał MrPedros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powracam z informacjami - mam zdjęcia wkładu z Mondeo kumpla z dojazdówką oraz info z ASO. Niestety zdjęć dodać nie mogę, ale zgodnie z tym co mówi ASO, oni nie mogą dobrać koła dojazdowego jeżeli w oryginalnej kompletacji go nie było ALE jeżeli na nalypce z ciśnieniami w oponach jest wymieniona opona dojazdowa (oznaczenie T) to taką trzeba dobrać, a jak nie ma to nie można dobrać dojazdówki.
Nie wiem, czy czasem nie mogą dobrać, ponieważ trzymają się zasady numer vin i tyle. Nie chcą ryzykować pomyłki.

Tu masz rys wnęki bagażnika i numery wypełnień. Numery dla kombi, różnią się wielkością dojazdówki (tak wynika z opisu , mini lub pełny wymiar)

Wypełnienie 1K302B - występuje jak zakładasz "mini"

Koło mini stalowe - DM5C-1015-BA
Pełne stalowe - DM5C-1015-AB

Wydaje się, że tak to powinno zadziałać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wypełnienie.jpg (95.3 KB, 11 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zapas.jpg (71.2 KB, 17 wyświetleń)
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 14:03   #38
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe w miejscu zestawu naprawczego

Cytat:
Napisał marekpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcą ryzykować pomyłki.
ASO to nie Ford.

Zamawiają część, kupują, klient przychodzi, sprzedają.
Klient nie przyjdzie, albo część jest zła, to nie ma zwrotów do Forda.
Zostają z niesprzedawalnym gratem.
Trzeba poznać ten mechanizm żeby wiedzieć z kim się potem rozmawia.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2023, 14:53   #39
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe w miejscu zestawu naprawczego

Antej, współpracuje prawie 20 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli mają zamówić bez vinu, to na odpowiedzialność klienta, zaliczka i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze zwrotami gorzej, ale i to da się załatwić (Teresin, wartość jakaś sensowna a nie pierdoła za kilka złotych no i może być obniżony zwrot o karę)
Ale nawiązując do tematu, numery mogli podać, to nie jest jakiś problem a ryzyko zostawić po stronie klienta.

Ostatnio edytowane przez marekpz ; 01-09-2023 o 15:15
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2023, 16:11   #40
MrPedros
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-08-2023
Skąd: Łańcut
Model: Ford Modndeo mk IV
Silnik: 2.0 TDCi Duratorq 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe w miejscu zestawu naprawczego

Co do tego że VIN i tyle to niestety tak jest. Nawet pracownik serwisu u którego byłem umówić się na akcję serwisową (poduszki powietrzne, sprawdźcie sobie panowie czy się kwalifikujecie bo te wadliwe poduszki mogą zabić) powiedział mi że "nie może mi zalecić wymiany oleju w skrzyni DuraShift, ponieważ według nich w tej skrzyni się oleju nie wymienia, ale cieszy się że użyłem logicznego myślenia (bo przecież każdy olej się zużywa z czasem i użytkowaniem) i ten olej wymienię" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szczęście u mnie jest na nalypce jest koło dojazdowe, tak więc mogę cosik dobrać. Pewnie wezmę sobie małą dojazdówkę, widziałem ludzi co sprzedają komplety za 300 PLN, jak dla mnie dobry deal za brak konieczności czekania na pomoc drogową jak Ci opona pierdyknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MrPedros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , dojazd , koło zapasowe , mondeo mk4 , rozmiar



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.