Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2008, 14:08   #1
dejfitek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 16V ZETEC
Rocznik: 1995
Postów: 155
Domyślnie [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

Mam pytanie odnośnie refelektorów w mk1. Wiem że temat był już wcześniej poruszany, ale większość z podawanych wcześniej linków już nie działa dlatego pytam jeszcze raz.Jak chyba wszystkich posiadaczy mk1 denerwują mnie żółte wkładki w reflektorach i chciałbym to zmienić, i tu mam kilka pytań tzn:
-jak można ściągnąć klosz i go spowrotem założyć żeby nie rozszczelnić lampy?
-czy pasują klosze z mondeo 96r gdzie nie było już wkładek tylko same klosze o odpowiednim ukształtowniu szkła?
-czy może lepsze sąprzerobione(na niby soczewki) odbłyśniki i zlikwidowanie wkładek?
-a może zna ktoś jakąś firme tuningoą która produkuje jakieś inne reflektory? może angel eyes?
Z tego co się orientuje to można dostac wkładki białe plastikowe ale z nimi to tez jest kwestia czasu i będzie podobnie.
pozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo 95r 1,6 16v zetec

__________________
dejfitek
dejfitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 10:53   #2
Junction
ford::amateur
 
Avatar Junction
 
Zarejestrowany: 26-01-2006
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.5V6 / 2.0 Zetec
Rocznik: 95, 98 / 94
Postów: 4
Domyślnie Re: [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

Mam ten sam problem i również zastanawiałem się nad kloszami z końca serii MK1 ('96), oglądałem je u kolegi, ale nie demolowałem mu autka, żeby sobie zrobić przymiarkę. Wg mnie powinny pasować, żadnych wynalazków tam nie było.
Jak zdjąć klosz? - najpierw trzeba się pozbyć zderzaka, potem klamerek trzymających klosz i szkło Twoje, zakładasz w odwrotnej kolejności.
Przerabiane i kombinowane światła mają często o wiele gorsze parametry i możesz mieć problemy z policją (np ze względu na brak cech homologacyjnych), a "angel eyes" przy Mondeo MK1 wyglądają tragicznie... widziałem jakiś czas temu taki agrotunning - ktoś strasznie tym zeszpecił autko.
Jeśli masz duże parcie na zmiany, to proponuję przód od MK2
Mondeo 95r 2.5 24v duratec
__________________
Monochromatyczny
Junction jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2008, 19:12   #3
dejfitek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 16V ZETEC
Rocznik: 1995
Postów: 155
Domyślnie Re: [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

A czy dużo trzebabyło by wymienic żeby przerobic mk1 na przód mk2? Widziałeś kiedyś takie??
__________________
dejfitek
dejfitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2008, 23:19   #4
fucken
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

ja osobiscie nie widzialem angel eysow ale widzialem z jakiejs tam firmy tuningowej leksusy czy jakies takiej. paskudne... ble. a wkladni zawsze ci beda zolkly. chyba ze za niedlugo sprzedajesz. a zderzaka nie polecam sciagac bo ma sruby naprawde w wymyslnych miejscach. trzeba by miec gumowe ramie (tak jak i do sciagania zapinek szkla ze zderzakiem) sprobuj pierw nie sciagac zderzaka. mi sie tak udalo.pozdrawiam. a propo jesli masz linki do jakis nie oryginalnych lamp to prosze na PW
fucken jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 07:17   #5
Junction
ford::amateur
 
Avatar Junction
 
Zarejestrowany: 26-01-2006
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo / Fiesta
Silnik: 2.5V6 / 2.0 Zetec
Rocznik: 95, 98 / 94
Postów: 4
Domyślnie Re: [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

Przekładka z Mk1 na Mk2 wygląda nas?epująco: zderzak z grillem, lampy, błotniki, maska. Osobiście nie robiłem czegoś takiego, ale wiem, że można i że wszystko powinno pasować. Jeśli masz dostęp do tanich części np ze słonecznej Wielkiej Brytanii, to może warto "odmłodzić" sobie autko i pozbyć się kłopotów związanych z żółknącymi wkładkami. Sprawa rozbija się jeszcze o kolor, jeśli masz jakiś popularny, w którym łatwo znaleźć w.w. części, to nie jest źle, ale jeśli pod względem kolorystycznym Twój bolid to unikat, dojdzie Ci jeszcze koszt malowania, a wszystko rozbija się o to ile chcesz inwestować w trzynastoletnią furę, bo może okazać się, że kasa potrzebna na przeróbki może być podobna do kosztów związanych ze zmianą całego auta na MK2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wydziwnionych lamp, to we wspomnianym Mondeo Mk1 po agrotunningu, z przodu były "angel eyes" (dobrze wyglądają chyba tylko w beemkach, bo oni je wymyślili z myślą o swoich samochodach), a z tyłu lampki "lexus style" (no comment) - jednym słowem "Wieś tańczy i śpiewa". Moje autko jest fioletowo metaliczne (jakby ktoś wymieszał bordowy lakier z granatowym) i próbowałem dostać lusterko w tym kolorze... kupiłem sobie bordowe i trzeba będzie pomalować przy okazji robienia najbliższych poprawek lakierniczych, bo niestety gdzieniegdzie korozja szczerzy kły (krawędzie przednich błotników przy zderzaku i przy tylnej klapie, bo odboje się wytłukły i klapa troszkę obiła). Znaleźć Mk2 w takim kolorze graniczy z cudem, więc dla reflektorów nie będę rozpętywał wojny, która pochłonie więcej zasobów finansowych i pracy niż kupno nowych wkładek.
__________________
Monochromatyczny
Junction jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 08:35   #6
Lucyfer PL
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: MK I
Silnik: 2.0
Rocznik: 94
Postów: 139
Domyślnie Re: [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

Witam, lampy od rocznika 96 pasuja bez problemów, sam niedawno zmieniałem, a jakość świecenia w porównaniu ze starymi po prostu niesamowita, soczewki też pewnie nieźle świecą ale to juz chyba nie jest legalna przeróbka i jak się trafi na jakiegoś upierdliwca to mogą być problemy. Tu masz link do gościa co przerabia lampy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , a tu link do gościa co ma lampy od mondeo na żarówki h7+h7 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Ja u niego kupowałem lampy.
__________________
Mój Mondek
Lucyfer PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 10:27   #7
ChrisB
ford::average
 
Avatar ChrisB
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1,6 z LPG
Rocznik: 1993
Postów: 152
Domyślnie Re: [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

Jak wygladaja te lampy z rocznika 96? Czym sie roznia od tych z lat wczesniejszych? Moglby ktos wrzucic fotke?
ChrisB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 10:48   #8
gregor13
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Radom
Model: Planowany Ford Focus Mark One 1,6
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2004
Postów: 311
Domyślnie Re: [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

To jest szkło reflektora na żarówki H1 + H1:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
a to na żarówki H7 + H7:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Różnią się strukturą szkła po stronie zewnętrznej (światła mijania). Te na żarówki H1 są prawie gładkie ze względu na fakt, że stosowane w nich były wkładki.
__________________
Pozdrawiam - Grzesiek
gregor13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 15:15   #9
dejfitek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 16V ZETEC
Rocznik: 1995
Postów: 155
Domyślnie Re: [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

Lucyfer a czy można wymienić same klosze z rocznika 96 czy trzeba tez odbłyśniki i czy wtedy te wkładki (żółte) są niepotrzebne? Na czym polega różnica? Wolałbym całej lampy nie wymieniać jeśli to możliwe. A to adres z przróbkami co o tym powiecie? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub o tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tylko nie wiem gdzie kupic drugi.
__________________
dejfitek
dejfitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2008, 20:17   #10
Lucyfer PL
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: MK I
Silnik: 2.0
Rocznik: 94
Postów: 139
Domyślnie Re: [mk1]oryginalne reflektory a może przeróbki?czy inne szkła?

sam się nad tym zastanawiałem, bo szkło ma taki sam wymiar, ale nie wiadomo jak by świeciły bo jednak plastiki są na żarówki h1+h1, a te nowsze lampy są na h7+h7, trzeba by spróbować :fcp1 a ten gość od tych przeróbek na soczewy to jest ten sam co podałem w linku, a tu namiar na same klosze [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Mój Mondek
Lucyfer PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.