Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2017, 21:55   #1
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Witam,

Mam pytanie odnośnie tego radia, otóż zakupiłem kilka dni temu mondeło, wersja z convers+ i radiem z tematu. Prawie wszystko działa świetnie włącznie z rozmowami przez BT, radio posiada tylko wejście AUX w schowku (działa) więc jest to ta biedniejsza wersja bez USB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jednak napęd CD przysparza mi problemy.
Mianowicie mam wrażenie że silnik krokowy albo ma wyrobione tryby albo coś go blokuje. Wczoraj 1 raz włożyłem płytę i ta utknęła, radio próbowało ją odczytać jednak bezskutecznie, płyty już nie byłem w stanie wyjąć. Dziś zdjąłem panel dookoła radia, i wyjąłem radio, płyta była w środku jednak w ogóle się nie kręciła, nawet nie wychodził do niej laser z napędem. Później jednak jak zdjąłem pokrywkę radia i podłączyłem je do zasilania (numer z akumulatorem nie pomagał). Lekko pchnąłem ramie lasera z i płyta została odczytana i muzyka poleciała z głośników. Jednak przy próbie wyjęcia znów to samo i gdy lekko pchnąłem płytę ta wyszła.

Więc moim problemem jest mechanizm w zmieniarce odpowiedzialny za sterowanie ramieniem lasera, wraz napędem. Pytanie, czy można to wymienić ? albo czy można transplantować zmieniarkę z innego radia i będzie działało ? Sony na PS3 parowało napęd z płytą, ale w radiu raczej tego nie ma ?
Ktoś może naprawia takie rzecz blisko Trójmiasta ?

karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 22:29   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc jest to ta biedniejsza wersja bez USB
USB nigdy nie było częścią radia w Fordach (poza jakimiś dziwnymi radiami we Fiestach).
Za USB odpowiadał moduł bluetooth.
Pytanie czy to Twoje 2008 to jest późne 2008 czy wczesne.

Wciśnij sobie jednocześnie 1 i 6 na radiu i odczytaj wersję softu. 3 grupy po dwie cyfry, zaraz na początku. Jeśli masz coś wyżej niż 05-03-00 to jesteś szczęśliwym posiadaczem radia, które obsłuży USB, Bluetooth Audio (streaming po BT) - wystarczy zmiana modułu na taki z obsługą USB. Przy Sony możesz mieć nawet moduł gadający po polsku. Jak parowałeś telefon to radio wyświetlało kod parowania?

Wracając do radia - walczę właśnie z jednym, które jak płytę w środku ma, to działa, ale nie chce oddać (zacina się przy oddawaniu), albo nie chce przyjąć. Obstawiam, że zepsuł się potencjometr, którym radio czyta położenie mechanizmu. Moje radio poprawnie przełącza się pomiędzy płytami, jak mu wsadzę płytę w slot, to ją ładnie czyta. Problem pojawia się jak chcę ją wyciągnąć albo załadować inną.

Ten cały mechanizm jest dziwne skonstruowany. Na dole jest kilka mikrostyków i potencjometr przesuwny. Na podstawie tego co elektronika z nich odczyta wie w jakim stanie jest kaseta. Kaseta ma kilka trybów pracy, żeby odtwarzać musi się odpowiednio ustawić. Jak coś będzie blokowało ruch, to w końcu się podda. Radio nie zgłasza Ci CD Drive Fault?

Jest procedura "resetu" radia. Przytrzymaj przez kilkadziesiąt sekund (chyba 30) przycisk ON, radio powinno się "zrestartować", w sensie jeśli jest w jakiejś dziwnej pozycji kaseta, to o ile będzie potrafił nią ruszyć, to powinien ustawić ją tak jak trzeba.

Szkoda, że z drugiego końca Polski jesteś. Ja w każdym razie się nie poddaję i jak sobie tylko quadlocka pożyczę, to wracam do grzebania przy nim. Musi działać.

A co do Twojego pytania o wymianę, to ta część ze zmieniarką się odkręca, jest na taśmie. Jak znajdziesz w pełni sprawną, to powinno się bez problemu wymienić.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 23:01   #3
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

To że się rozkręca to wiem bo dziś właśnie rozebrałem praktycznie całe radio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jednak nie rozkręcałem miejsca już przy samym mechanizmie. Co do parowania to nie było kodu, wchodziły 4 1 lub 0, ale po tym parowałem.

Radio to raczej wtedy wczesny 2008 (auto 1-sza rejestracja czerwiec 200Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., próbowałem restartu i nic, CD drive fault czasami się pojawia, w momencie gdy płyta była w środku i mielił sporo czasu żeby wysunąć,

Streamowanie po BT lub odtwarzanie muzyki z USB byłoby super, jednak gdyby soft okazał się stary to można to upgradować w jakiś sposób? czy up = zmiana radia na inne ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Być może są problemy z potencjometrem albo tryby się powyrabiały, bo u mnie jest odgłos mielenia jak albo próbuje ładować albo wyjąć, a jak już płyta wlezie do kieszeni to właśnie to ramię z laserem nie wyłazi. Jestem ciekaw czy można to wymienić albo dać komuś kto zajmuje się naprawą/wymianą tej elektroniki ? (myślę że części to 50 do 100 zł max)

Ostatnio edytowane przez karoolpl ; 24-01-2017 o 23:02 Powód: literówka
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 23:59   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Streamowanie po BT lub odtwarzanie muzyki z USB byłoby super, jednak gdyby soft okazał się stary to można to upgradować w jakiś sposób? czy up = zmiana radia na inne ?
Niestety wymiana radia. Możesz jeszcze popytać kolegów co mają UCDSa, ale z tego co pamiętam to tylko ruski jazyk i ewentualnie zmiana radia Focusowego w Mondeowe i odwrotnie.

Postaram się dorwać quadlocka albo podepnę zasilanie na wsuwkach do radia i zrobię zdjęcia od spodu w jakich pozycjach musi być mechanizm, aby radio było w stanie "obsłużyć" płytę. Za przesuwanie wszystkiego odpowiedzialne są dwa wałki i przekładnia zębata/ślimakowa. Większość trybików jest mosiężna, także nie wiem co miałoby się tam mielić (chyba, że coś gdzieś wpadło, rozpadła się płyta w środku i gdzieś resztki zostały). Dziwne to.

Postaram się w tym tygodniu, może jutro za to wziąć.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 07:51   #5
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Byłoby super, dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 17:23   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Muszę poszukać sobie innego zasilacza, bo na zewnątrz za zimno, a ten, który mam teraz nie chce pociągnąć tego radia.

W załączniku masz zdjęcie od spodu. Wydaje mi się, że w tym właśnie położeniu ożyło CD, znaczy był w stanie zmieniać płyty i odtwarzać muzykę.

Przekładnia zawiera ślimaki, także jest "jednokierunkowa" - przyłożenie siły od nieodpowiedniej strony jej nie ruszy. Dlatego właśnie aby przestawić sanki w inną pozycję, to odkręciłem te dwa wałki z zębatkami (plastikowe obejmy białe z czarnymi śrubkami widoczne na zdjęciach. Wtedy jesteś w stanie przesunąć te zębate szyny. U siebie przesunąłem je do końca i zsynchronizowałem (ustawiłem na tym samym zębie po obu stronach).

Potem przykręciłem wałki, odpaliłem radio i ... coś tam pomieszał, nie miałem już Drive Fault i zaczął odtwarzać płytę, którą mu tam wsadziłem do środka trochę inną drogą niż trafia tam zwykle.

Problem pojawiał się jak chciałem wyjąć albo załadować płytę. Gdzieś się ten mechanizm blokuje, jeszcze nie wiem gdzie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170125_162941.jpg (95.4 KB, 127 wyświetleń)
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2017, 20:15   #7
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Dzięki za zdjęcie, ja póki co byłem pracą zajęty i nie patrzyłem nic. Sprawdzę u siebie, ewentualnie może znajdę gdzieś w sklepie z elektroniką nowe podobne i jakoś zmodyfikuje. Jestem ciekaw czy w jakimś serwisie sony by tego nie naprawili (różne zmieniarki robili ale może jakiś wspólny problem miały)
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 05:26   #8
sacel666
ford::amateur
 
Avatar sacel666
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2015
Skąd: radom
Model: mondeo mk4
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

U mnie naprawione wczeaniej tylko wtpluwał płyty nie chciał przyjąć. Wszystko wina zacinającej sie blaszki blokującej wkładanie płyt. Aby przejsc do tej sekwencji musi sie ona całkiem zamknąć i dac o tym sygnał przez swiche. Inaczej radio nie przyjmie płayty bo jest w sekwencji wysuwania

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
sacel666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2017, 10:46   #9
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Cytat:
Napisał sacel666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie naprawione wczeaniej tylko wtpluwał płyty nie chciał przyjąć. Wszystko wina zacinającej sie blaszki blokującej wkładanie płyt. Aby przejsc do tej sekwencji musi sie ona całkiem zamknąć i dac o tym sygnał przez swiche. Inaczej radio nie przyjmie płayty bo jest w sekwencji wysuwania

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Mam jeszcze jedno pytanie, jakbym chciał mieć USB to rozumiem że tak:

1. Kupuje nowsze radio sony (po 06.2008 z nowszym softem) które umie USB
2. Dokupuje moduł BT/VC z USB (teraz mam bt/vs espaniol ;p bez usb)
3. Wymieniam radio na to nowsze (convers powinien je widzieć bez problemu ?)
4. Rozbieram schowek, wymieniam moduł na taki z USB (czy jakaś zmiana w kabelkologi oprócz wyprowadzenie USB do schowka musi być ?) gdzieś czytałem że były jakieś zmiany w przewodach przy opcji z USB ? ale czy tyczy się to radia Sony czy tylko modeli z nawigacją fabryczną ? i wystarczy wtedy ew. dołożyć do istniejącej instalacji dodatkowo potrzebne żyły ?
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2017, 05:38   #10
sacel666
ford::amateur
 
Avatar sacel666
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-10-2015
Skąd: radom
Model: mondeo mk4
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Oryginalne Radio Sony 6 CD zmieniarka

Ja. Nic w instalacji nie zmieniałrm zawsze wszystko ładnie działało jesli fabryczne zmieniałem. Czasami tylko brakuje niektórych przewodów ale czego by ci brakowało to musisz zerknąc na rozpiske kostki.najczesciej to brak bluetotha

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
sacel666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.