Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2012, 18:33   #111
hot-dog4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM

Witam ponownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymienilem n75, jadac na dzialke na obwodnicy Minska Maz. szedl jak burza, lecz dzisiaj wracajac , znow to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nic, nawet do 3 tys na 5 biegu nie dochodzi.
Dmuchajac w przewod idacy do gruszki (niebieski od n75) z tym popychadlem w gruszce nic sie nie dzieje ; tzn powietrze nie ucieka wiec wezyk jest szczelny, popychadlo stoi, dmuchnac sie nie da. Czy tak powinno byc ? Zauwazylem tez wyciek z turbiny ;(
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg TURBINA AHU FORDFORUM.JPG (80.5 KB, 91 wyświetleń)

hot-dog4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 09:58   #112
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM

Musisz zassać powietrze aby się ruszyło.
Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 19:04   #113
hot-dog4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM

jak moge zassac jak to nie jest zasilane podcisnieniem z pompy vacum, tylko CISNIENIEM z turbiny..
hot-dog4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 18:21   #114
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM

Cytat:
Napisał hot-dog4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak moge zassac jak to nie jest zasilane podcisnieniem z pompy vacum, tylko CISNIENIEM z turbiny..
no to jesteś w błędzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jeszcze się sprzeczasz..
kolega Ci dobrze pisał - sterowanie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. PODCIŚNIENIEM
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 18:36   #115
hot-dog4
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM

Czerwony wężyk idzie z CISNIENIOWEJ części turbiny do zaworku,czarny wężyk z dolotu a niebieski węzyk do gruszki WG przy turbinie . jeszcze cisnienie i podcisnienie potrafie rozroznic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg c2ff0cdd1387bd49as5.jpg (19.8 KB, 84 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez hot-dog4 ; 25-09-2012 o 18:43
hot-dog4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2012, 19:04   #116
piotr7310
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: podkarpackie
Model: ford galaxy
Silnik: tdi
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM (MK1)

Cytat:
Napisał Marcus171 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Chciałem się podpiąć pod temat bo od jakiegoś czasu borykam się z problemem odcinania turbo, szukałem, czytałem różne tematy ale niestety nic nie przyniosło rezultatu a więc u mnie wygląda to tak:
Odpalam zimny silnik i mogę jechać choćby na koniec świata do czasu aż nie wyłączę silnika, jeśli to zrobię np. aby zatankować, odpocząć czy cokolwiek to od czasu ponownego odpalenia odcina się za każdym razem na 4 lub 5 biegu 2.500tys obrotów. Jak postoi parę godzin i całkowicie ostygnie to znowu jak odpalę i nie będę gasił to jeździ ok.
Wymienione: zawór N75 i wszystkie wężyki do niego idące oraz wężyk od takiej gumowej rury do kompa za licznikiem.
Po podłączeniu do kompa cały czas mam błąd:
65535 ------- 163Controller Malfunction

a kiedy odcina turbo to pojawia się dodatkowo:
575-- ------- Manifold Absolute Pressure
Control Difference SPORADYCZNY
Pomocy co to może być ja już powoli zaczynam się poddawać.
witam mialem ten problem z galaktyka przez rok mechanicy wszystko robili wymienialem n75 i nic niedalo czyscilem egr i tez nic wkoncu wczoraj wyczytalem o wezyku w komputerze ze moze byc pekniety wiec sie za niego wziolem troche mi zeszlo ale pomalu zrobilem i faktycznie byl pekniety zmienilem na nowy i auto smiga i niewylacza sie jak zgasze silnik i odpale na nowo a bylo tak samo jak u ciebie sprawdz sobie ten wezyk

Bump: dziekuje wszyskim forumowiczom kturzy poruszyli temat wezyka w komputerze w galaktyce bo juz niemialem sily do tego auta a teraz inne auto a tak byl mul ze mi rece opadywaly jeszcze raz dzeki wszystkim
piotr7310 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 12:59   #117
m_kola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2006
Skąd: Zduńska Wola
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TD
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM

Temat stary ale dla mnie aktualny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
120km/h i nagle totalny muł. Podłączenie komputera nie wykazało błędów, mechanik stwierdził że trochę mały odczyt na przepływomierzu (mała ilość powietrza). Sugerował wymianę przepływomierza. Ponoć podmieniał N75 i bez zmian.
Co Waszym zdaniem należałoby zrobić? Wymiana lub czyszczenie (jak?) przepływomierza? Bo rozumiem, że jeśli nie pokazuje błędu to i N75 i wężyk w ECU raczej OK?
m_kola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 13:15   #118
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM

Witam u mnie dziurawy był jeden z wężyków idących od N75 do turbiny. Wymiana i po problemie.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 13:21   #119
m_kola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2006
Skąd: Zduńska Wola
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TD
Rocznik: 1996
Postów: 32
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM

czuć było jakiś przedmuch czy po prostu na czuja wymieniłeś i okazało się OK? Jakiś szczególny wężyk to jest? Wzmacniany czy coś?
m_kola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2013, 16:16   #120
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: brak mocy 1,9 tdi 90 KM

Było to jakiś czas temu. Problem polegał na tym, że po przekroczeniu 120km/h za chwilę auto przełączało się w tryb awaryjny. Po podłączeniu kompa pamiętam, że był błąd związany z turbiną. Mechanik nawet powiedział, że chyba turbina padła. Sam obmacałem te wężyki i konkretnie na niebieskim było takie pęknięcie wzdłuż na długości 1.5cm. Wymiana pomogłaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.