Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2011, 18:26   #1
Witia10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Witam
Jak w temacie kpiłem autko. Jak zimny zbiera się dobrze, Turbo załącza przy 2500, nie kopci i odpala dobrze na ciepło i na zimno. W trasie jak się zatrzymam (pauza) autko traci moc (przy ruszaniu gaśnie) w trakcie jazdy jak niższa temperatura ok 20 stopni następuje przyrost mocy. Silnik szarpał mocno, więc wymieniłem membrany booster i oringi, odłączyłem EGR, wyczyściłem przepływomierz. Rozrząd, płyny i filtry wymienione. Jadąc ze stałą prędkością 80 km/h odczuwam dalej niewielkie szarpanie silnika. Jak spadnie moc szarpanie silnika jest wyraźniejsze (na wolnych obrotach pracuje płynnie). Przy boosterze ktoś wcześniej gmerał - regulacja jest na równi z nakrętką, ale to moim zdaniem to nie powinno mięć wpływy na spadek mocy. Proszę o pomoc.

Witia10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 19:02   #2
AmaterasuX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 (130KM)
Rocznik: 2002
Postów: 140
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

zobacz tu... nie chce straszyc albo turbina albo turbosprezarka (albo to to samo i jedno... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

link:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
AmaterasuX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 19:17   #3
Witia10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Turbina raczej nie, ponieważ z tego co wiem jeśli pada to na zimnym silniku też niedomaga. Ostatnio jechałem 50 km autostradą bez postoju i spadku mocy nie było. Zatrzymałem się w korku i wtedy dopiero "koniki uciekły "silnik na jałowym pracuje ok przy ruszaniu aby nie zgasł muszę go kręcić na wyższe obroty bo gaśnie (słaby) przy podjazdach szarpanie "czkawka silnika". Turbina na wolnych obrotach?
Witia10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 20:05   #4
AmaterasuX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 (130KM)
Rocznik: 2002
Postów: 140
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

ja tak mialem w tico, ale to bylo przez to ze byl usyfiony i dziurawy filrt powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pomoglo jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AmaterasuX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 20:29   #5
Witia10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

ha ha wspaniały żart - czytasz posty? czy piszesz bzdety by pisać. Filtry wymienione. Szukam pomocy nie rozrywki.
Witia10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 21:03   #6
AmaterasuX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 (130KM)
Rocznik: 2002
Postów: 140
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Cytat:
Napisał Witia10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ha ha wspaniały żart - czytasz posty? czy piszesz bzdety by pisać. Filtry wymienione. Szukam pomocy nie rozrywki.
przepraszam, zagapiłem się ... ja tylko dałem to jak ja mialem, nie pisalem ze musisz wymienic czy cos... nie lepiej by bylo dac do mechanika zeby sprawdzil?
AmaterasuX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 21:11   #7
Witia10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Mechanik porobił co mógł, a teraz róbta co chceta, dlatego potrzebna pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak to by było takie proste to bym nie pisał. Dobrze poza tym jest wiedzieć co w trawie piszczy, każdy wie czemu.
Witia10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 21:12   #8
daman0629
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: ropczyce
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 81
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

kolego witia ja mialem podobnie to znaczy wzrosty mocy mialem w czasie jazdy ze stalo predkoscia byly to sekundowe wzrosty i spadki mocy,i tez palil rano jak nowy nie zapowietrzal sie z rana,a o dziwo przyczyna bylo zapowietrzanie podczas jazdy ,poprostu łapał powietrze na szybkozłaczkach miedzy filtrem a pompa wywalilem ja oczywiscie podgrzewacz tez i jak reka odja
daman0629 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 18:58   #9
Witia10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Jutro wymienię przewody paliwowe, a w sobotę jadę w trasę mam do przejechania 600 km. W niedzielę napiszę czy coś się zmieniło.
Witia10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2011, 20:47   #10
Witia10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Model: Mondeo MK2 Kombi
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,8 TD spadek mocy jak się zagrzeje

Wymieniłem przewody - zapowietrza się na filtrze. Co można zrobić?
Witia10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.