Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2010, 15:13   #1481
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał l_kisiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich sitko i świeca wymieniona - i w końcu nastało lato w aucie. Ale mam inny problem. Nie włącza mi się pompka dodatkowa i dogrzewacz mi się przegrzewa ale tylko gdy sterowanie ma puścić z silnika (czyli gdy temp na zewn. < 5 i temp. płynu mniejsza od 75stC) jeżeli puszcze dogrzewacz ze sterowania w samochodzie mam takie firmy webasto to pompę słychać od razu i dogrzewacz się nie przegrzewa. tylko nie wiem kiedy mam go wyłączyć bo na zegarze mam temp. 90 st a na kompie pokazuje dopiero 70 st i jak wyłąćze to znowu sypią się błędy w dogrzewaczu 01410. I tu pytanie czy ktoś źle założył mi sterowanie w środku że zablokował pompkę dodatkową czy może coś innego???
Zerknij kilka stron do tyłu lub na początek jest też gdzieś ok 55 str tyczy się wymiany szczotek w pompce i powinno się skończyć przegrzewanie.

Cytat:
Napisał smithpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszyscy tu pisza ze biora na warsztat, tyle ze ja nie mam garazu a do STEFANO mam spory kawalek wiec aktualnie musze to wykonac sam.

Drugie pytanko , jak rzpoznac czy to wersja 3W czy 5W ?
można zrobić to bez wyjmowania ale za 2 -3 razem jak skumasz o co chodzi i jak składać, masz d5wz po 2000 były 5 .


Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 06-12-2010 o 15:17
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 19:29   #1482
l_kisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY [MK2]
Silnik: 1,9 TDI 115
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ok taxidriver tylko dziwi mnie fakt że pompka działa jak odpalę ze środka bez włączania silnika i jest wszystko w porządku nie przegrzewa się, tylko wtedy nie wyłącza się po 75 st tylko dalej pracuje dopóki go nie wyłączę sam. Jakby pompka była zatarta to by w ogóle nie ruszała. Zastanawiam się czy są jakieś dwa przekaźniki do odpalania dogrzewacza i pompki czy jest tylko jeden? A może mam wsadzoną jeszcze jedną pompkę? Muszę zerknąć w papiery jakieś tam po niemiecku mam to zrobię skan i wrzucę na forum.
l_kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 21:04   #1483
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Taxi, dzięki za info.
Wlaśnie byłem w samochodzie. Bezpieczniki OK. a VAG-COM na 18'ce odpowiada ze brak kontrolera :-( HVAC i CAN dziala OK i zglasza brak bledu.

To jak mam sprawdzic co i jak? Czujniki odczytuja OK, pompka po wylaczeniu stacyjki jeszcze dziala....
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 07:32   #1484
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał l_kisiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dziwi mnie fakt że pompka (...) nie wyłącza się po 75 st tylko dalej pracuje dopóki go nie wyłączę sam. .
Pompka wspomagająca (ta na podszybiu) działa cały czas, również 2 min po wyłączeniu stacyjki.

Bart
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 09:52   #1485
l_kisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY [MK2]
Silnik: 1,9 TDI 115
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

bart07 - ale jej w ogóle nie słychać po wyłączeniu stacyjki, słyszę ją dopiero jak ręcznie włącze dogrzewacz z kabiny.
l_kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 11:11   #1486
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam pytanko...włączyłem dzisiaj klawisz dogrzewania tyłu kabiny i co zauważyłem dmucha ciepłym powietrzem ale nie ma dymku z rury od dogrzewacza i po wyłączeniu silnika nie ma charakterystycznego świstu, nadmienię że temp. powietrza jest około 6 stopni na plusie.....czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić?szukałem na forum odpowiedzi w dziale dogrzewacz ale nie stety nic nie znalazłem. Wcześniej wszystko było wpożo ,nadmienię jeszcze że ostatnio były u nas silne mrozy i po tych mrozach charakerystyczne dymienie się podziało. O co tu chodzi?
bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 12:39   #1487
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał l_kisiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bart07 - ale jej w ogóle nie słychać po wyłączeniu stacyjki, słyszę ją dopiero jak ręcznie włącze dogrzewacz z kabiny.
Ja mam połączenia elektryczne bez przeróbek - wersja bez postojowego. Pompkę mam od T4 więc ją słyszę... Włącza się po uruchomieniu silnika, wyłącza się 2 min po wyłączeniu stacyjki. NIE DZIAŁA na włączonym zapłonie i zgaszonym silniku.

Cytat:
Napisał bizonik3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dmucha ciepłym powietrzem ale nie ma dymku z rury od dogrzewacza(...) O co tu chodzi?
Ogrzewanie tyłu nie jest uzależnione od dogrzewacza. Jest on włączony w obieg i grzeje przód, tył i silnik. Jak silnik będzie gorący to się wyłączy i wówczas silnik grzeje z przodu i tyłu. Jak samochód jako całość się nie nagrzewa to trzeba się zająć dogrzewaczem

Bart
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 15:38   #1488
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

bart07dobrze ale dlaczego dymek z rury nie leci .....zawsze jak silnik był zimny i zimno na dworze to kotłowało się jak czort a teraz tylko widać spaliny z rury wydechowej silnika
bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 17:45   #1489
kromaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2010
Model: Sharan
Silnik: 19tdi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

jestem tu pierwszy raz i ... poszukuje kontaktu do Stefano. tez chciałbym go odwiezdizc z moim autem co by sie zajął moim webasto/podgrzewaczem czy tez dogrezwaczem bo nie dziła, a tak było pięknie4 jak działałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kromaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 18:56   #1490
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał kromaa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poszukuje kontaktu do Stefano
Napisz mu na PW bo ostatnio rzadziej bywa na forum.Pewnie grzebie przy dogrzewaczach a poniewaz sie czesto psuja wiec i nie wychodzi z warsztatu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.