Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2009, 20:34   #21
Brasner
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: czyszczenie klimy ozonem?

Witam, sam zajmuje sie sprzedaza narzedzi do klimy miedzy innymi ozonatorów i na poczatku nie przekonywalo mnie ze ozonem da sie cos zdzialac, ale faktycznie efekt zaskakuje, choc niespodziewajcie sie ze bedzie to dlugowieczne, maks 2-3miesiace a pozniej zapach znow wroci, mozna dodatkowo wpuscic jakas pianke ale tego i tak jak mechanicznie nie doczyscisz to efekt bedzie podobny jak ozonoatora, grzybki i bakterie lubia wilgoc i beda regularnie sie mnozyc, zamiast przeplacac serwisa najlepiej samemu zainwestowac w ozonator, taki podstawowy to juz od 319zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Brasner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 15:13   #22
juri231
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 130km
Rocznik: 2005
Postów: 89
Smile Odp: czyszczenie klimy ozonem?

Cytat:
Napisał Barracuda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

w serwisie nieopodal domu proponują mi czyszczenie klimatyzacji ozonem ale jakoś nie wiem czy to działa jak należy, w sensie czy faktycznie zdezynfekuje przewody i skraplacz i czy zabije niemiły zapaszek???

kolega ma znajomego kóry pracuje w Klima Thermie i jak zapytał go o oznon, to powiedział że owszem wyczyści, ale ze smarów i innych zabrudzeń, a bakterie i smrodek zostaną... sam już nie wiem co myśleć?

co polecacie na czyszczenie/odświerzanie/odgrzybianie klimy i co sądzicie o tym ozonie??

koszt pełnego serwisu klimy (czyszczenie, wymiana czynnika, sprawdzenie szczelności) to 150zł, niby nie dużo, ale wolę jak już to wydać 250zł ale wiedzieć że dobrze wydałem.
kolego czyściłem jeszcze focusa ozonem waliło jak niewiem na rotmance koło pruszcza gdańskiego super nic nie wali
juri231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 17:24   #23
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: czyszczenie klimy ozonem?

Cytat:
Napisał Brasner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, sam zajmuje sie sprzedaza narzedzi do klimy miedzy innymi ozonatorów i na poczatku nie przekonywalo mnie ze ozonem da sie cos zdzialac, ale faktycznie efekt zaskakuje, choc niespodziewajcie sie ze bedzie to dlugowieczne, maks 2-3miesiace a pozniej zapach znow wroci, mozna dodatkowo wpuscic jakas pianke ale tego i tak jak mechanicznie nie doczyscisz to efekt bedzie podobny jak ozonoatora, grzybki i bakterie lubia wilgoc i beda regularnie sie mnozyc, zamiast przeplacac serwisa najlepiej samemu zainwestowac w ozonator, taki podstawowy to juz od 319zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mam takie pytanie czy coś jeszcze do tego urządzenia za 319 zł jest jeszcze potrzebne - czy tylko włączam to urządzenie sukcesywnie co parę miesięcy i cieszę się neutralnym zapachem w samochodzie ????? Naprawdę jest ono skuteczne ?????????????
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2009, 19:31   #24
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: czyszczenie klimy ozonem?

Mam takiego sprzęta u siebie firmy Delphi i starcza on na około 2000 użyć przy założeniu sesji 30 minut. Kosztował jakoś 1600zł, później należy wymienić jakieś ceramiczne ustrojstwo znajdujące sie wewnatrz. Zazwyczaj zapuszczam go na 45 minut i jest pierwsza klasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 06:33   #25
werewolf
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: Tychy
Model: ford fiesta
Silnik: 1,6
Rocznik: 1989
Postów: 1
Domyślnie Odp: czyszczenie klimy ozonem?

klimatyzacja musi być zalączączona i ustawiona na najmniejsze obroty nawiewu,czas ozonowania zalezy w głownej mierze od sprzetu tz. wydajnosci ozonatora jeśli jest to sprzęt profesjonalny to wystarczy 30 min.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
werewolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 10:44   #26
niucha13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: lublin
Model: mondeo
Silnik: 1.9
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: czyszczenie klimy ozonem?

Witam! Proponuję swoje usługi na terenie woj.lubelskiego. Pracuję na profesjonalnym sprzęcie (wydajnosc ozonu do 100g/h, a nie 0,2g/h...) Ozonuję wszystkie pomieszczenia i samochody. GWARANCJA USŁUG!!! tel.0-888-833-443. Zapraszam. Mariusz Brzozowski. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
niucha13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 12:48   #27
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czyszczenie klimy ozonem?

Cytat:
Napisał werewolf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klimatyzacja musi być zalączączona i ustawiona na najmniejsze obroty nawiewu,czas ozonowania zalezy w głownej mierze od sprzetu tz. wydajnosci ozonatora jeśli jest to sprzęt profesjonalny to wystarczy 30 min.
http://www.ozonowanie.yoyo.pl/
Nie prawda, klimatyzacja ma być WYŁĄCZONA, załączona ma być zwykła dmuchawa ECO i obieg zamknięty.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 13:53   #28
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: czyszczenie klimy ozonem?

A ja zakupiłem w warsztacie oryginalny środek Toyoty wpsikałem 1/2 preparatu w/g metody opisywanej tu na forum. Było to w VI 2009 capiło nieźle do tej pory jest super a po drodze zaliczyłem podróż do Chorwacji i 4000 km w tamtejszym upale filterek też wtedy wymieniłem. Koszt preparatu to 50 zł a starcza na 2-3 razy. Przez kilka dni zajeżdża trochę nieprzyjemnie tym preparatem ale jak się przewietrzy to jest to środek bardzo skuteczny bo stosowałem inne i efekt był marny.A takie puszki stawiane w aucie na zamkniętym obiegu to w ogóle można sobie darować tylko zabrudziły kabinę w promieniu 0,5m efekt żaden. Pozdrawiam
ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2010, 16:23   #29
kowal2799
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 (112KM)
Rocznik: 1995
Postów: 39
Domyślnie Odp: czyszczenie klimy ozonem?

Cytat:
Napisał niucha13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Proponuję swoje usługi na terenie woj.lubelskiego. Pracuję na profesjonalnym sprzęcie (wydajnosc ozonu do 100g/h, a nie 0,2g/h...) Ozonuję wszystkie pomieszczenia i samochody. GWARANCJA USŁUG!!! tel.0-888-833-443. Zapraszam. Mariusz Brzozowski. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A ile u Ciebie kosztuje taka przyjemność?
Pytam bo też mam problem z nieprzyjemnym zapachem z nawiewu.
kowal2799 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2010, 15:25   #30
niucha13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: lublin
Model: mondeo
Silnik: 1.9
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: czyszczenie klimy ozonem?

80zł z gwarancją. Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie(żadna chińszczyzna). W serwisach klimatyzacji generatory mają wydajnośc do 2g/h. Ten na którym ja pracuję do 100g/h. Ozonujemy również budynki. Pozdrawiam
niucha13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.