Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2010, 22:47   #1
komis_gsm1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Małopolska
Model: mondeo
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 1995
Postów: 11
Unhappy zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

Witam

Przejrzałem wiele tematów lecz nie znalazłem odpowiedzi. Moje mondeo mk1 95r 1.8 16v ma problem z obrotami. Obroty po wciśnięciu sprzęgła zatrzymują sie na 1500 niekiedy wyżej a spadają dopiero po całkowitym zatrzymaniu pojazdu. Dodam że po rozgrzaniu silnika obroty po zatrzymaniu trzymają 900 i nie falują.
Podczas jazdy z górki na luzie im większa prędkość tym większe obroty. Nie ma problemów z odpalaniem.


Podczas zmuszenia silnika do zmniejszenia obrotów biegami np na 3 jade z obrotami 1000 i wcisnę sprzegło obroty podnoszą sie do 1500.

Mechanik stwierdził że to zawór wolnych obrotów albo wyczyścić albo wiercić i ustawić na stałe.

Czekam na wasze sugestie proszę o pomoc

komis_gsm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 10:20   #2
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

słabo szukałeś...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pierwsze to zmień mechanika bo z takimi pomysłami żeby rozwiercić i na stałe...

Zawór bocznikowy powietrza czyli jak to nazywacie silnik krokowy ( w rzeczywistości zawór elektromagnetyczny) jak Ci chodzi dobrze po zatrzymaniu tzn ze dobrze działa.
Parę osób doradzi Ci jeszcze odpięcie czujnika prędkości.. tylko że nie będziesz miał prędkościomierza i komputer traci dane o prędkości.. a wydaje mi się że one są też podstawą do ustalania pracy silnika.

U mnie powodem była jakaś strata na połączeniach kabli miedzy komputerem a silnikiem(czujnikami). Może tu być też brudna i niedomykająca się przepustnica. Możesz sprawdzić czujnik TPS ..czyli potencjometr przepustnicy i nie tylko sam w sobie ale też połączenie do kompa. ( i lepiej tu mierzyć jaki prąd przepuszcza a nie sam opór)
maximus999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 14:49   #3
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

mialem podobny problem objawiajacy sie "podtrzymaniem" obrotow - nie zwiazany z falowaniem. walczylem dlugo - mam w zapasie listwe wtryskow drugi silnik krokowy i wymienilem juz potencjometr przepustnicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ani jeden z tych zabiegow nie spowodowal poprawy sytuacji. przyszly mrozy, a ze akumulator mam w fatalnym stanie to przy pierwszej okazji bez doladowywania (w pracy staralem sie go podpinac bez wyciagania z auta i doladowywac) padl. po wyciagnieciu, naladowniu i przeprowadzeniu pelnej adaptacji problem ustapil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem czemu nie sprawdzilem tego na poczatku, nie wiem teraz czy ktoras z prob naprawy pomogla + adaptacja czy moze sama adaptacja, faktem jednak jest ze dopiero po niej wszystko dziala jak nalezy. polecam wiec sprawdzic czy u Ciebie zadziala - odepnij akumulator na noc do domu, a rano podlacz i przeprowadz adaptacje - moze i u Ciebie zadziala.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 04-02-2010 o 14:51
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 16:10   #4
piootr78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo
Silnik: 18.16v
Rocznik: 1995
Postów: 42
Domyślnie Odp: zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

Witam a ja tez mam tak i sie zastanawiam czy tak czasem nie musi byc.
Auto podtrzymuje wyzsze obroty np przy dojazdach do celu a gdy auto zatrzymam calkowicie obroty ladnie schodza na 900, dodam ze zadnych problrmow z odpalaniem auta nie ma
piootr78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 16:43   #5
kowal2799
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 (112KM)
Rocznik: 1995
Postów: 39
Domyślnie Odp: zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

Auto ma prawo podtrzymywać troche wyższe obroty podczas jazdy na "luzie" powoduje to podobno czyjnik Halla, ale 1500 obr/min to stanowczo za dużo
kowal2799 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 17:26   #6
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

czym innym jest powolne spadanie i delikatne podtrzymanie a czym innym jest wlasnie ok 1500-1600 rpm. u mnie jak napisalem odlaczenie akku okazalo sie zbawienne
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 20:02   #7
komis_gsm1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Małopolska
Model: mondeo
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 1995
Postów: 11
Domyślnie Odp: zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

spróbuje z tą samoadaptacją może coś da. Powiem tylko że odłączyłem jeszcze czujnik vss i nic to nie dało. Też uważam że "krokowiec " jest ok więc go nie ruszam. Przepływomierz wyczyszczony po odpięciu też nie ma zmian więc uznaje że jest ok. Według mnie nie powinny trzymać sie aż tak wysokie obroty powiem jeszcze że jak np na 2 mam wysokie obroty np 4 tys i wcisnę sprzęgło lub zatrzymam sie obroty nie wracają szybko na 1500 utrzymują sie bardzo długo
komis_gsm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 21:05   #8
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

potencjometr przepustnicy wymienilem z przepustnica bo sadzilem ze moze jego wina skoro nie faluje tylko "przytrzymuje". krokowy sprawdzil Pan Tomek a ze trafilem za przyzwoite pieniadze to kupilem pro forma razem z listwa wtryskowa bo sadzielm ze wtryski leja. listwy nie wymienilem bo przyszly mrozy i zapas czesci sie powiekszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 21:08   #9
jareckiwawa
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK2
Silnik: 1.8 PB+LPG
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

Mam tak samo z tymi obrotami i z tego co zauważyłem sporo ludzi ma ten problem.Mnie w zasadzie to nie przeszkadza,ale spróbuję z tym odłączeniem akumulatora.
jareckiwawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 21:24   #10
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: zawieszające sie obroty 1500 spadają po całkowitym zatrzymaniu

wszystko zalezy jak wysoko zostaja Ci obroty - jesli delikatnie powyzej 1tys + wolniejsze opadanie w czasie jazdy to ok, ale u mnie staly ok 1,5tys i dodatko jesli sie toczylem to nawet po hamowaniu silnikiem gdy mialem juz 1,2tys wracaly wyzej a tak byc nie powinno zdecydowanie
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.