Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2012, 21:13   #21
Artiz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-03-2012
Model: Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku świeci kontrolka ładowania i brak jest reakcji na pedał gazu

Pewnie jakiś fachowy elektryk by się tego podjął, ale to wciąż będą tylko półśrodki.

Mało ludzi zabiera głos w tym temacie i brak wciąż konkretnych rozwiazań. A osób z tą usterką nie brakuje.
Ja prawdopodobnie podejmę się wkrótce wymiany tego sugerowanego wcześniej regulatora napięcia.

Artiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2012, 18:05   #22
brzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 55
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku świeci kontrolka ładowania i brak jest reakcji na pedał gazu

witam. jak tam wasze postępy z ta usterka? ją podłączalem pod komputer i nic. żaden mechanik nie chce się podjąć czegokolwiek zaczynać. Co wy proponujecię? poradził sobie ktoś z tym
brzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 14:36   #23
brzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 55
Domyślnie Re: Na ciepłym silniku świeci kontrolka ładowania i brak jest reakcji na pedał gazu

witam. a próbowaliścię zahamować że świecącym akumulatorem? u mnie to pomaga. jak rusze i mocno zahamuje to akumulator znika i jest ok.
brzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 15:26   #24
Artiz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-03-2012
Model: Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku świeci kontrolka ładowania i brak jest reakcji na pedał gazu

Ja nie próbowałem. U mnie jak zaświeci się kontrolka aku po uruchomieniu na ciepłym silniku to nie reaguje w ogóle pedał gazu i nie mogę ruszyć.
Artiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 18:42   #25
brzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 55
Domyślnie Re: Na ciepłym silniku świeci kontrolka ładowania i brak jest reakcji na pedał gazu

U mnie też nie reaguje ale delikatnie da radę ruszyć przecież bez gazu. ją myślę że to nie żadne regulatory napięcia itd i dlatego sprawdźcie czy u was zahamowanie pomaga. trzeba ruszyć i tak zahamować aż zblokuje koła. u mnie odrazu to pomaga. ją myślę że to może być coś nawet z vacum. jeżeli i u was hamowanie by coś pomogło to już jest jakiś trop
brzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 20:41   #26
oldrodge
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-03-2012
Skąd: świętokrzyskie
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku świeci kontrolka ładowania i brak jest reakcji na pedał gazu

Ja również nie próbowałem z hamowaniem ale jutro spróbuję, ale powiem tak teraz przez parę dni jest zimniej i wczoraj jak i dziś często jeździłem i gasiłem samochód i problem jakby zmalał praktycznie przy tych temperaturach ładowanie mi się nie zapala lub wystarczy tylko chwilkę odczekać po wyłączeniu silnika i zimny wiatr moment zbija temp i jest O,K, . Wiesz Artiz ja bym stawiał raczej na jakiś czujnik może i temperatury a nie na regulator , ale kto to wie, jak będziesz u elektryków w ASO o zwróć im na to uwagę, daj znać co ustalisz, oby coś pomogło. Pozdrawiam.
oldrodge jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 00:30   #27
milap
ford::average
 
Avatar milap
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Ghia X HB
Silnik: 2.2 TDCi bez DPF
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie

Witam
Mialem podobny problem w marcu zeszlego roku.
Auto na cieplym silniku, po uruchomieniu swiecaca sie przez ok 20 sek. kontrolka ladowania. Dodatkowo obroty przez ten czas byly ponizej obrotow biegu jalowego. Brak reakcji na gaz.
Samochod odstawiony do ASO w Warszawie.
Panowie walczyli z nim chyba ze 2 tyg.
Wgrywali m.in. nowy soft - nic to nie dalo.
Ostatecznie okazalo sie ze konieczny byl demontaz i plukanie calego ukladu paliwowego.
Przy mnie pokazali mi zawartosc baku.
Woda i jakas dzwina czarna olista maz wytracaja sie z ropy...
Dodatkowo po calej operacji zamontowali nowy filtr paliwa i wyczyscili wtryski jakims niemieckim specyfikiem.
Minal rok, przejechalem ok 20.000km i problem zniknal.

Panowie w serwisie mieli taka teorie ze na zimnym silniku ropa z regoly jest odstana i syf lezal na dnie. Jak sie przejechalo pare km to hamowanie, ropa trafiajaca z powrotu etc. wzburzala zawartosc baku i zasysany byl syf.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez milap ; 01-04-2012 o 00:39
milap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 08:23   #28
HPL
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Zawodowo Warszawa Czardasza 8
Model: MB GLC
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 168
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku świeci kontrolka ładowania i brak jest reakcji na pedał gazu

Problem nie tkwi w baku i śmieciach w nim się znajdujących (o ile takowe są), a baków się na wyjmowałem z tdci i tddi i jakoś nigdy nie znalazłem mazi, śmieci i bóg wie czego jeszcze jak to opisujecie. Owszem w baku można znaleźć opiłki jak się pompa wysypie, czarną maź ale to jest tylko i wyłącznie olej z silnika jak puści uszczelniacz na pompie i pompa zasysa olej silnikowy do układu paliwowego i czasami jak małe drobinki śmieci ale nigdy nie przytrafiło mi się żebym musiał odkurzaczem wysysać śmieci z niego. Przeprogramowanie PCM też nic nie daje, przetestowane prze ze mnie.
Wracając do tematu ostatnio trafiło do mnie właśnie 2.2 tdci z takową usterką, zimny silnik silnik odpala, gaśnie kontrolka ładowania. Im był bardziej gorący i postał po uruchomieniu pali się kontrolka ładowania co wiąże się adekwatnie że pedał gazu nie będzie reagował.
Przyczyna usterki była postawiona w ciągu 15 minut po diagnostyce, wymieniłem wadliwe części nie pytając klienta. Po południu robiłem cały czasy testy jeżdżąc nim wszędzie gdzie się dało, odpalał bez problemu i kontrolka ładowania momentalnie gasła. Zadzwoniłem do klienta (a to akurat był znajomy z czasów kiedy miał mkII) powiedziałem że auto jest odbioru co go bardzo zdziwiło że w ciągu 24 godzin naprawiłem auto z którym męczył się od ponad 3 tygodni i nikt nie potrafił zdiagnozować usterki.
Także koledzy nie liczcie na czary mary u pseudomechaników.

Cytat:
Napisał milap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie w serwisie mieli taka teorie ze na zimnym silniku ropa z regoly jest odstana i syf lezal na dnie. Jak sie przejechalo pare km to hamowanie, ropa trafiajaca z powrotu etc. wzburzala zawartosc baku i zasysany byl syf.
To fajna teoria - ciekawe jak długo nad nią myśleli - przecież to wiadomo z czasów podstawówki z lekcji fizyki. A teraz co jest najlepsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w baku znajduje się jak wiadomo czujnik poziomu paliwa i kosz. Kosz zbudowany jest na zasadzie labiryntu, do którego na samo dno idzie rurka która zasysa paliwo do filtra. Czyli jednym słowem jeżeli syf był w baku był zasysany w największych ilościach w momencie kiedy ropa była odstała a syf leżał na dnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a nie po przejechaniu i wzburzeniu paliwa.
__________________
Tel. 791 744 660
HPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 11:45   #29
Artiz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-03-2012
Model: Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku świeci kontrolka ładowania i brak jest reakcji na pedał gazu

Szanowni Panowie,

Wasze sugestie mogą być dla nas bezcenne - jak zauważacie mnóstwo osób jest tutaj bezradnych przy tej usterce w MK3.

HPL - wymiana której części pozwoliła wyeliminować usterkę? Podkreślić trzeba, że diagnostyka komp. w tym przypadku nie wykazywała żadnych błędów u większości przypadków. Słyszałem, że jeden kolega z silnikiem TDCI przy analogicznej usterce wgrał na nowo soft w ASO i uporał się z problemem. Usterka często występuję jakiś czas po wymianie alternatora, mimo, że jest on w cały czas w porządku.

Milap - ile kosztowała Cię ta przyjemność w ASO z wyeliminowaniem wady?

Pozdrawiam.
Artiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 11:55   #30
HPL
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Zawodowo Warszawa Czardasza 8
Model: MB GLC
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 168
Domyślnie Odp: Na ciepłym silniku świeci kontrolka ładowania i brak jest reakcji na pedał gazu

Cytat:
Napisał Artiz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podkreślić trzeba, że diagnostyka komp. w tym przypadku nie wykazywała żadnych błędów u większości przypadków.
Aaaajjjjjjjaajj jak mechanicy nie nauczą się używać pozytywnie WDS lub IDS tam wszystko można znaleźć, ten sprzęt nie służy tylko do odczytu błędów przez OBD. Te czasy minęło już dawno, zawsze podkreślam że jeżeli posiadasz sprzęt to naucz się go używać a nie robić tylko dwie komendy jak małpa zamknięta w klatce (chodź one potrafią o wiele więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
Tel. 791 744 660
HPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.