Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2010, 08:09   #11
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: Drganie kierownicy 2.0 TDCI

U mnie problemy zaczęły się zimą po zmianie na nieoryginalne felgi dezent, które zresztą zakupiłem w aso po sprawdzeniu przez fachowców czy będą pasować. Kierownica zaczęła bić w czasie hamowania. Pierwsza wizyta w aso i diagnoza była taka, że miałem niezły ubaw. Doradca serwisowy poprosił mnie na halę i pokazując na fele tłumaczył, że felgi są nieoryginalne, niezakładane w aso i na dodatek założone źle. Zapytałem grzecznie jak to źle założone ? Okazało się, że podkładki. Więc poprosiłem doradce żeby sprawdził u siebie w kompie skąd mam te fele i kto je zakładał. Jak sprawdził mina mu zrzedła i od razu była inna rozmowa. Oczywiście zdjeli źle założone podkładki, fachowiec który je zakładał wg informacji doradcy już tam nie pracuje ( ale co to mnie w sumie obchodzi?). I na koniec poprosili żebym pojeździł i sprawdził czy pomogło. Niestety nie do końca. Więc spowrotem, kolejna wizyta, zamiana kół z przodu na tył, po ponownym wyważeniu. Nic to nie dało. Kolejna operacja: założyli oryginalne takie jak moje fele z letnimi oponami. Po tym jazda próbna. Było troszke lepiej ale nie do końca. Bicie było mniejsze, ale było. Po naradzie w sztabie podjeli decyzję o wymianie tarcz i klocków hamulcowych na nowe w ramach gwarancji. Od tego czasu do dziś bicia na kierownicy w czasie hamowania nie ma.

kristof70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 08:21   #12
taxman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.8TDCI 125KM
Rocznik: 10.2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Drganie kierownicy 2.0 TDCI

U mnie objawy są nieco inne, gdyż bicie kierownicy pojawia się dopiero po przekroczeniu pewnej prędkości, natomiast przy hamowaniu zjawisko to nie występuję. Klocki hamulcowe wymieniłem w zeszłym roku (tarcze były w porządku) i od tego czasy przejechałem raptem 10tys. km, więc zakładam, że nie jest to ich wina. Problem pojawił się niedawno po zmianie kół na letnie (mam felgi ATT), więc myślę, że przyczyna raczej leży w dopasowaniu felg. W weekend jadę do oponiarza, żeby mi jeszcze raz wyważył koła. Problem w tym, że jeżeli to nie pomoże, to nie mam pomysłu co z tym fantem dalej robić.
taxman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 09:25   #13
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Drganie kierownicy 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał taxman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mam pomysłu co z tym fantem dalej robić
Zmienić oponiarza. Do zeszłego roku jeździłem na wymianę kół do podobno najlepszego w okolicy zakładu. Niestety trzeba było go odwiedzać kilkukrotnie na wyważanie kół, bo za każdym razem po małym przebiegu, pojawiało się bicie na kierownicy. Powiem szczerze, że zaczęło mnie to lekko denerwować, więc zmieniłem zakład. Od tamtej pory koła wyważam tylko na początku sezonu i do jego końca nie mam problemów.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 09:28   #14
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Drganie kierownicy 2.0 TDCI

Jeżeli po wyważeniu było okej, to co tu ma oponiarz do tego? No chyba że cieżarki spadały bo innej winy oponiarza nie widzę . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 09:31   #15
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Drganie kierownicy 2.0 TDCI

Cytat:
Jeżeli po wyważeniu było okej, to co tu ma oponiarz do tego? No chyba że cieżarki spadały bo innej winy oponiarza nie widzę . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niektórzy oponiarze nie mają pojęcia o wyważaniu i klejeniu ciężarków. Sam kiedyś opier... jednego jak wyważył mi koło całe w błocie i nakleił ciężarek na taki syf. Jak widać to nawet do wyważania kół nie można brać debila.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 22:14   #16
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Drganie kierownicy 2.0 TDCI

Ja do tej pory miałem takie przyczyny bicia:
1. przy hamowaniu - tarcze hamulcowe, ewentualnie + klocki
2. przy przyspieszaniu - przegłuby lub łożysko pośrednie na długiej ośce.
3. przy jeździe na luzie - opony i nie tylko wyważenie.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.