Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2015, 14:51   #3651
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wrócę jeszcze do tematu kopcenia z mojego D3WZ - kopcenie wróciło, nie słyszałem pracy wentylatorka więc rozebrałem ponownie piecyk i silniczek dmuchawy, łożyska nie były zatarte, przeczyściłem wirnik (tu gdzie stykają szczotki), nasmarowałem łożyska. Po złożeniu widać i słychać wyraźną różnicę w pracy wentylatorka - kręci się znacznie lepiej, szybciej i słychać świst pracy jak w "odrzutowcu". Zmierzyłem dawkę paliwa podawaną przez pompkę - 5 ml/minuta, w całym cyklu podawania paliwa przed rozpaleniem piecyka wyszło 7,5ml. Natomiast piecyk kopci dalej i nie wiem czemu z wylotu tłumika nie czuć podmuchu powietrza. Piecyk po odpaleniu silnika uruchamia się normalnie (słychać startujący wentylatorek), rozpala się, pracuje pełną mocą po czym na 1 sekundę zatrzymuje się wentylatorek, ponownie startuje i po kilku minutach pracy piecyk wyłącza się - przestaje palić, słychać tylko pracę wentylatorka w trakcie wygaszania.

rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 15:23   #3652
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

rafalsiem, a przypadkiem nie zwalani/wyłącza się ponieważ zagotował już wodę do 85 C.
Obie jest wymuszony tylko przez pompę wody silnika, i jest mało wydajny na wolnych obrotach. Ja mam dołożoną przy 3kw dodatkową elektr, pompkę boscha.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 15:50   #3653
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Nie, zbyt krótko pracował żeby nagrzać do takiej temperatury, wskazówka na zegarach ledwo się podnosi, w zbiorniczku wyrównawczym płyn jest ledwo ciepły.
rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 16:07   #3654
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

wiesz gdzie masz czujnik temp ? - czujnik temp masz na wyjściu z głowicy..
a zbiorniczek wyrównawczy też jest bardzo daleko do pieca...
dalej twierdze, że z dużym prawdopodobieństwem brak ci obiegu przez tylna nagrzewnice i momentalnie gotuje ci wodę w piecu.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 16:40   #3655
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Teraz rozumiem - chodzi ci o słabą wydajność pompy wody przy silniku. Tylko jak to sprawdzić?
rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 22:47   #3656
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał rafalsiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrócę jeszcze do tematu kopcenia z mojego D3WZ - kopcenie wróciło, nie słyszałem pracy wentylatorka więc rozebrałem ponownie piecyk i silniczek dmuchawy, łożyska nie były zatarte, przeczyściłem wirnik (tu gdzie stykają szczotki), nasmarowałem łożyska. Po złożeniu widać i słychać wyraźną różnicę w pracy wentylatorka - kręci się znacznie lepiej, szybciej i słychać świst pracy jak w "odrzutowcu". Zmierzyłem dawkę paliwa podawaną przez pompkę - 5 ml/minuta, w całym cyklu podawania paliwa przed rozpaleniem piecyka wyszło 7,5ml. Natomiast piecyk kopci dalej i nie wiem czemu z wylotu tłumika nie czuć podmuchu powietrza. Piecyk po odpaleniu silnika uruchamia się normalnie (słychać startujący wentylatorek), rozpala się, pracuje pełną mocą po czym na 1 sekundę zatrzymuje się wentylatorek, ponownie startuje i po kilku minutach pracy piecyk wyłącza się - przestaje palić, słychać tylko pracę wentylatorka w trakcie wygaszania.
Test przelewowy trwa o.90 sek.W tym czasie pompka pieca D3WZ ma podać 4.5 ml do 5.5 ml ropy do pieca.
Zdejmij wężyk z pieca i odpal silnik.Piec wejdzie w proces rozpalania i zacznie podawać paliwo.W tym czasie zbieraj paliwo do naczynia pomiarowego.Zbieraj ropę do momentu gdy piec skończy pierwszą próbę odpalenia.
Przykładowo piec D5WZ w takiej próbie pobierze 7.5-8.5 ml ropy.
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2015, 22:50   #3657
mdzej25
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-11-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam,
Ile kosztuje przerobienie dogrzewacza w fordzie Galaxy na webasto i kto z forumowiczów zajmuje sie tym ?

Bump: Witam,
Kto przerabia dogrzewacz w Webasto?
mdzej25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 08:20   #3658
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 31-01-2015 o 11:35
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 15:03   #3659
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafalsiem, a przypadkiem nie zwalani/wyłącza się ponieważ zagotował już wodę do 85 C.
Obie jest wymuszony tylko przez pompę wody silnika, i jest mało wydajny na wolnych obrotach. Ja mam dołożoną przy 3kw dodatkową elektr, pompkę boscha.
Witam.
Proszę o wskazówki jak to zrobić profesjonalnie,gdyż chce coś takiego zrobić.
Mam piec D3WZ,pompka elektryczna używana ze szrotu.Kable elektryczne tez sie znajda,potrzebuje gdzie co wpiąć i jakie dać zabezpieczenie na pompce (10A) bedzie ok czy za duzo ?
Dzieki koledzy.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2015, 22:03   #3660
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potrzebuje gdzie co wpiąć i jakie dać zabezpieczenie na pompce (10A) bedzie ok czy za duzo ?
Dzieki koledzy.
Ja mam ją zasilana z plusa stałego (tego co idzie do piecyka) poprzez wyłącznik (2A). Ten sam wyłącznik podaje + na przewód od czujnika temp. z podszybia i informacje o pracującym alternatorze. Takim sposobem piecyk startuje po włączeniu pstryka.
Pompka pompka Bosch pobiera do 0,3A więc bezpiecznik dobierz sam.

Zamontowaną ją mam w okolicach piecyka. Wyłącznik na plastiku fotela kierowcy.

Diodami prostowniczymi trzeba odseparować oryginalną instalację aby nie podać niepotrzebnie zasilania na dodatkowe obwody (sygnal pracy alternatora, czujnik z podszybia).
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.