Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2019, 11:47   #31
beavis
ford::average
 
Avatar beavis
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Galaxy MK3 i Focus MK2FL
Silnik: 2.0tdci 140KM@163KM i 1.6tdci 110KM
Rocznik: 2006 i 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Juz trzeci raz w ciagu 2 lat wymieniam zarowke w stopie. Koszt maly ale wiekszy problem z czasem. Tak z ciekawosci czy tez tak Wam czesto pada?
Poza tym zawsze mam jakis tam blad zwiazany z oswietleniem z tylu ale wszystko zawsze dziala..

Jaka dokladnie ma byc tam zarowka bo moze ja wsadzam z jakas inna moca...
Moze ktos podac linka ktora bedzie na 100% ok.. Mam wersje z przed liftu z 2006. Zastanawiam sie tez czy nie wsadzic tam zarowki LED ktora nie bedzie padac od wstrzsow itp..

beavis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2019, 14:11   #32
beavis
ford::average
 
Avatar beavis
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Galaxy MK3 i Focus MK2FL
Silnik: 2.0tdci 140KM@163KM i 1.6tdci 110KM
Rocznik: 2006 i 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Sam sobie odpowiem ale i przestrzegam Was przed instalacja zarowki LED-a do swiatla stop.. Zarowka zamiast swiecic to dziwnie pulsowala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec musialem odeslac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym kupilem normalna W16W Philipsa Vision co niby ma swieciec 700h. Zobaczymy ile teraz wytrzyma...
beavis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2023, 20:01   #33
mejo
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Dodatkowy STOP nie świeci

Siemanko forumowicze.
Spotkaliście się z takim problemem jak ja?

Otóż wyskoczył mi komunikat o usterce żarówki świateł hamowania i rzeczywiście nie świeci dodatkowy. Najlepsze jest to że po wymianie żarówki dalej nic... Sprawdzałem miernikiem i napięcie jest. Nawet kilka żarówek testowałem. Weźcie poratujcie to strasznie mnie to irytuje...
mejo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2024, 19:37   #34
ander000
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Sulechów
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Cytat:
Napisał beavis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam sobie odpowiem ale i przestrzegam Was przed instalacja zarowki LED-a do swiatla stop.. Zarowka zamiast swiecic to dziwnie pulsowala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec musialem odeslac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym kupilem normalna W16W Philipsa Vision co niby ma swieciec 700h. Zobaczymy ile teraz wytrzyma...
Mi też pulsowała zarowka led, które miałem kupione na wymianę w klapie (bo tam często się przpalały). Myślałem że mruganie nawet i fajne będzie, ale po wyłączeniu silnika i wyłączeniu auta, lampka nadal świeciła.
Poza tym światła stroboskopowe, jak doczytałem, są zabronione.
Pozostaje mi kupić nową zwykłą żarówkę..

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
ander000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2024, 23:38   #35
ander000
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Sulechów
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dodatkowy STOP nie świeci

Cytat:
Napisał mejo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siemanko forumowicze.

Spotkaliście się z takim problemem jak ja?



Otóż wyskoczył mi komunikat o usterce żarówki świateł hamowania i rzeczywiście nie świeci dodatkowy. Najlepsze jest to że po wymianie żarówki dalej nic... Sprawdzałem miernikiem i napięcie jest. Nawet kilka żarówek testowałem. Weźcie poratujcie to strasznie mnie to irytuje...
To bardzo dziwne, że jest napięcie a zarowka nie świeci.. Najwyraźniej zarowka nie przewodzi prądu. Może styki się wyłamały, te male druciki potrafią się gdzieś wygiąć, albo po prostu trefne masz żarówki.
Być może styki w samym złączu nie stykają. Pytanie gdzie mierzyłeś napięcie. Czy na kostce czy w gnieździe żarówki.
Jeszcze jedna przyczyna może być, jeśli masz żarówki led. W ledach istotna jest biegunowość. Wystarczy odwrotnie włożyć żarówkę. Zwykłe, żarnikowe można było montować jak się chce.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
ander000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2024, 20:28   #36
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Cytat:
Napisał ander000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest napięcie a zarowka nie świeci
Jak już kolega zrozumienie że "świecenie"nie zależy od napięcia tylko od natężenia prądu, to przestanie się dziwić.

Wystarczy ze wiązka wisi na "jednym włosku", a napięcie będzie.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2024, 08:44   #37
hrobot
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2013
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1995
Postów: 5
Domyślnie Odp: Trzecie światło STOP - awaria

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już kolega zrozumienie że "świecenie"nie zależy od napięcia tylko od natężenia prądu, to przestanie się dziwić.

Wystarczy ze wiązka wisi na "jednym włosku", a napięcie będzie.
Tak to działa w hydraulice, gdzie woda nie rozwali rury żeby płynąć szerszym strumieniem. Gdyby tak było w elektryce bezpieczniki byłyby zbędne, wystarczyłaby odpowiednia grubość przewodów. W realu "włosek" wystarczy do zamknięcia obwodu, wymuszenia przepływu prądu przez odbiornik, a jeśli prąd ten będzie ponad możliwości "włoska" to włosek sam zacznie świecić, ale króciutko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W motoryzacji można to łatwo zamodelować podłączając prymitywny prostownik do mocno rozładowanego akumulatora. Bezczelny akumulator nie zważając na nic zassie tyle prądu że dziesięcioamperowy bezpiecznik wyparuje w milisekundę.
hrobot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.