Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-05-2009, 16:32   #1
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Czy to łożysko oporowe ?

Witam, od niedawna jestem użytkownikiem mondeo, podczas jazdy mniej więcej od prędkości 60km/h zaczyna coś chrobotać, hałas zanika gdy wcisnę sprzęgło lub wrzucę luz. Na postoju jest cisza. Dźwięk wydobywa się z przodu auta, tak jakby z pod maski. Przebieg auta to 158tyś. Łożysko wymieniane było razem ze sprzęgłem pół roku temu.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 18:13   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Czy to łożysko oporowe ?

To nie łożysko oporowe, bo ono pracuje TYLKO WTEDY, gdy wciskasz pedał sprzęgła. W pozostałym czasie jest odsunięte od sprężyny docisku i nie obraca się (w każdym razie tak powinno być).
Ponieważ hałas zanika, gdy nie ma połączenia silnika ze skrzynią, wygląda to na skrzynię, półosie, przeguby, łożyska (kół i na podporze).
Postaraj się lepiej zlokalizować skąd dochodzi hałas, "z pod maski" to trochę za mało precyzyjnie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 19:06   #3
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czy to łożysko oporowe ?

Serdeczne dzięki za informację.
Cieszę się, że to nie oporowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W takim razie muszę na początek sprawdzić łożyska kół i półosi.
Czyli te łożyska będą hałasować tylko na włączonym biegu podczas jazdy, na luzie nie będzie ich słychać ?
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 20:07   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Czy to łożysko oporowe ?

Ja nie pisałem tylko o łożyskach, lista jest długa i może być dłuższa. Z tego co piszesz, chrobotanie jest wtedy, kiedy zespół napędowy przenosi jakiś moment, czyli albo przyspieszasz, albo hamujesz silnikiem. Akurat łożyska kół -choć mogą hałasować przy przyspieszaniu - bym podejrzewał na końcu, wpierw przeguby, a zwłaszcza palcowy przy podporze. Dopóki jednak nie będziesz wiedział, skąd wydostaje się chrobot, to jest to trochę wróżenie z fusów. Rzuć okiem pod samochód, czy wszystkie osłony przegubów są całe, czy nie ma wycieków smaru.
Napisz, czy przy tym chrobotanie występują jakiekolwiek wibracje i drgania, czy może na kierownicy albo na nadwoziu.
Czy to się pojawiło nagle, czy narastało powoli?
Czy jak NIE wciśniesz sprzęgła, ale jedziesz ani nie przyspieszając, ani nie hamując silnikiem to ten hałas nadal jest?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-05-2009 o 20:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 20:36   #5
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czy to łożysko oporowe ?

Nie ma żadnych objawów typu drgania kierownicy czy nadwozia, auto zachowuje się prawidłowo, jedynie ten szum - chrobot zaczyna być słyszalny od ok. 60km/h, a najbardziej się objawia przy 80km/h i wzwyż, towarzyszy przez cały czas.
Trochę już tak jeżdżę i dokładnie nie powiem czy powstał nagle, czy narastało to stopniowo, ale wydaje mi się, że początkowo chrobotało deko ciszej.
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 20:49   #6
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czy to łożysko oporowe ?

a właśnie, od jakiegoś czasu zauważyłem delikatne drgania tak jakby mrowienie na pedale gazu, przy niskich prędkościach i obrotach.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, pomyślałem że dopiszę.
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 15:13   #7
thanatos777
ford::average
 
Avatar thanatos777
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: Audi A6 C5
Silnik: 4.2
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Czy to łożysko oporowe ?

No i wyszła prawda na jaw - łożysko podpory półosi, czyli częsta usterka w tym modelu - tak coś czułem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki wojtekjanus za korespondencję.
Pozdrawiam serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thanatos777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 20:58   #8
jocker7777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Cieszyn
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czy to łożysko oporowe ?

Witam.Mam te same objawy.Jutro jade do mechanika i wymienię lozysko podpory polosi.Za dwa dni jade do Wloch i sie troche obawiam.
jocker7777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2012, 18:55   #9
djmatheo
ford::average
 
Avatar djmatheo
 
Zarejestrowany: 08-10-2010
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK3 Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 112
Domyślnie Odp: Czy to łożysko oporowe ?

Odswieze temat, poniewaz mam problem:

Cytat:
Napisał thanatos777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... podczas jazdy mniej więcej od prędkości 60km/h zaczyna coś chrobotać, hałas zanika gdy wcisnę sprzęgło lub wrzucę luz. Na postoju jest cisza. Dźwięk wydobywa się z przodu auta, tak jakby z pod maski.
Mam takie samo zachowanie jak Ty, do tego chrobocze mi przy wiekszym skrecaniu powyzej 20km/h, do tego jak chwile pojezdze to nie moge skrecic kierownica na max w prawo lub lewo (zalezy jak sobie umysli samochod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) , a odglos chrobotania wydobywa sie ze srodka silnika, mniej wiecej kolo skrzyni biegow, czy maglownicy - przynajmniej ze srodka tak sie wydaje.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz, czy przy tym chrobotaniu występują jakiekolwiek wibracje i drgania, czy może na kierownicy albo na nadwoziu.
Czy to się pojawiło nagle, czy narastało powoli?
Czy jak NIE wciśniesz sprzęgła, ale jedziesz ani nie przyspieszając, ani nie hamując silnikiem to ten hałas nadal jest?
Tak wibracje mam, ale dopiero jak przejade jakies 60km, autem mi trzepie wowczas jak pralka, a do tego delikatnie sciaga na prawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czili jak dobrze mysle to lozysko podporu polosi daje o sobie znac??
djmatheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2012, 21:21   #10
luklej
ford::beginner
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 28-07-2011
Skąd: PL
Model: Ford S-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czy to łożysko oporowe ?

ja mam podobny problem. w mniejszych zakresach prędkości (biegi 1-3) gdy puszczę nagle gaz i hamuję silnikiem to słychać chwilę taki dziwny szum z okolic silnika (jakby tarcie), w dole, jakby lewa strona patrząc od str kierowcy. mam to po wymianie sprzęgła, dwumasy i wysprzęglika. dodatkowow przy zwiększaniu prędkości gazu słychać takie jakby tarcie, chrobotanie, taki nieczysty dźwięk. prośba o podpowiedzi
luklej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.