Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2009, 11:15   #1
Jarosław 1972
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Model: FFII
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Ustawienie geometrii.

Witam. Wczoraj byłem w ASO w B-B na ustawienie geometrii, gdyż do jazdy na wprost kierownica mojego samochodu musi być skręcona delikatnie w lewo, a po jej puszczeniu wraca do normalnej pozycji, ale samochód ściąga na prawo. Dzieje sie tak od kilku dni. ASO po 2 godzinach nie dało rady. Powiedzieli, że do mnie zadzwonią i umówią na kolejną wizytę. Moje auto to FF z 2008 r. 1.8 TDCi. Co robić i o co tu chodzi. Auto jest na gwarancji. HELP.

Jarosław 1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 11:25   #2
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Ustawienie geometrii.

Miałem tak jak padła tulejka w wahaczu ta tylna [wjazd w dużą dziurę] i też musiałem naciągać kierownicę,po wymianie całego wahacza wróciło do normy.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 11:33   #3
Jarosław 1972
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Model: FFII
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ustawienie geometrii.

To dziwne, ja nie pamiętam żadnej dziury. Ten fakt ujawnił się zaledwie kilka dni temu. Użytkuję ten samochód sam. Przecież to nowe auto i już sypie się zawieszenie?
Jarosław 1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2009, 14:16   #4
Jarosław 1972
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Model: FFII
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ustawienie geometrii.

Właśnie dostałem maila z ASO w B-B, że mieli wówczas uszkodzoną nakładkę urządzenia do pomiaru geometrii. Nową będą mieli ponoć we wtorek. Obiecali przyjąć mnie poza kolejką i wyregulować co trzeba. Jestem ciekaw czy to wystarczy. Dajcie znać, czy ktoś z was miał podobny problem z samochodem i czy regulacja geometrii pomogła. Oby tak było, bo jak nie to ten samochód jest nic nie wart. Ma dopiero rok, dbam o niego, a już się psuje...
Jarosław 1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 09:00   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Ustawienie geometrii.

I co zrobili? U mnie też po geoemtrii ciągnie w prawo... Kiedyś było program na TVN Turbo o Mondeo, nówka, które...ciągnęło w prawo :-)
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2010, 22:27   #6
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Ustawienie geometrii.

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co zrobili? U mnie też po geoemtrii ciągnie w prawo... Kiedyś było program na TVN Turbo o Mondeo, nówka, które...ciągnęło w prawo :-)
Tak Nova Lublin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardzo głośno o tym było. Serwis jednak troszkę dziwny jak dla mnie, wymiana pompy ABS+ESP zajęła im ponad 2 tygodnie przez które dzwoniąc do serwisu nikt nie wiedział co się z samochodem dzieje, a elektryk nie odbierał telefonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy odbiorze też był problem bo...zginął gdzieś kluczyk od auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do tematu, to również od niedawna mojego focusa zaczęło delikatnie ściągać na prawo, mechanik powiedział, że zawieszenie jest ok, ale trzeba wymienić łożyska w kielichach amortyzatorów. Oczywiście po tym zabiegu będzie potrzebna też geometria.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2010, 22:07   #7
makeys
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ustawienie geometrii.

witam
u mnie jest podobny problem, lekko znosi w prawo, geometrię ustawiałem już 2 razy i jest w porządku, zawieszenie sprawdzone i też jest OK, koła wyważone, tarcze i klocki OK, a mino to znosi w prawo, a ponadto przy prędkości 120-140 km/h kierownica dostaje drgań i nikt nie jest w stanie powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Gdyby ktoś miał pomysł co z tym zrobić prosiłbym o radę, autko 3-letnie 1,6 tdci 109KM
makeys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2010, 23:32   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Ustawienie geometrii.

ostatnio widze jak komus zaczyna sciagac , to wielkie geometrie , tesety amorow , wymieniane polowa rzeczy, a malo kto zna swoj stan opon , a juz malo ktos sprawdza cisnienie w kolach.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2010, 19:09   #9
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Ustawienie geometrii.

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ostatnio widze jak komus zaczyna sciagac , to wielkie geometrie , tesety amorow , wymieniane polowa rzeczy, a malo kto zna swoj stan opon , a juz malo ktos sprawdza cisnienie w kolach.

Stan opon? Nowe nie śmigane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ciśnienie sprawdzam raz w tygodniu, razem ze stanem klocków, oleju i wszelkich płynów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo to podstawa jak by nie patrzeć.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2010, 21:22   #10
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Ustawienie geometrii.

No dla mnie to fobia , jak ktos raz w tygodniu to wszystko sprawdza.... szczegolnie klocki... w jaki sposob sprawdzasz?? bo przez zacisk to widac tyle co nic.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.