Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2013, 22:09   #141
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam Panowie proszę o pomoc .Mondek rozładował 2 razy aku do zera (jak postał 2 dni bez jeżdzenia ).Podłączyłem amperomierz i zaraz po zamknięciu auta pokazywał 0,2-0,25A po około 10-15min zaczynają delikatnie mrugać światła postojowe i tyka zamek (tak jak zegarek) od tylnej klapy a amperomierz pokazuje na przemian 0,2A/1,8AGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. natomiast po około godzinie wskazania są takie 0,15A/0,78A pobór spada bo chyba mondek przechodzi w stan spoczynkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to pykanie w tylnej klapie i mruganie delikatne światłami na dłuższą metę rozładowują aku .Kolega mówił że przyczyną tego może być za mała pojemność akumulatora któremu idzie piąty roczekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem co o tym myśleć może wy mi coś poradzicie .Dzięki za szczere odpowiedzi.

dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 22:22   #142
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Kolega miał zapewne racje swojego ostatnio po dwutygodniowym postoju odpaliłem od strzała.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2013, 08:14   #143
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Wydaje mi się że trzeba założyć nowy temat żeby było większe zainteresowanie i więcej odpowiedzi jest to bardzo zauważalne w niektórych przypadkach !
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 11:42   #144
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

No to kolega Dario naprowadził mnie na możliwą przyczynę rozładowania akumulatora.
Być może to jeda z przyczyn i w innych przypadkach był inny powód, ale do rzeczy.

Jak pisałem miałem taki przypadek, że akumulator nie przetrwał jednej nocy po długiej trasie - miałem postój w hotelu w trasie - więc musiał być naładowany do oporu.
W bagażniku było pełno napakowane.
Ostatnio też jechałem na wakacje - bagażnik pełny i nie mogłem otworzyć klapy bagażnika przyciskiem z tyłu, musiałem użyć pilota. Przyczyną było zablokowanie małego wyłącznika w bagażniku, służącego do awaryjnego zwolnienia klapy bagażnika.
Kiedy kolega Dario napisał o cykaniu w klapie, skojarzyłem wszystkie fakty i wychodzi mi taka diagnoza.

Prawdopodobnie zablokowanie tego małego wyłącznika wewnątrz bagażnika, powoduje systematyczny pobór prądu i żadne programy wyłączajęce napięcie np. w zapalniczkach i wentylacji po 30 minutach tego nie obsługują, więc prowadzi to do rozładowania akumulatora.

Teraz potrzeba jakiegoś ochotnika, który ma ładaowarke pod ręką, a następnego dnia będzie miał czas na ładowanie akumulatora przed kolejną trasą, aby zablokował na noc lub dwie, ten mały awaryny przycisk do otwierania klapy i sprawdził stan akumulatora.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 17:59   #145
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam problem rozwiązany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -ostatnio wstawiałem nawigację 2din i w serwisie kupiłem interfejs żeby było sterowanie z kierownicy i to własnie on rozładowywał akumulator (wprowadzał błędne informacje szynie Can ) teraz jest w reklamacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. navi podłączona jest normalnie i jest wszystko git -Informacja dla wstawiających radyjka 2din ---trzeba kupić interfejs który się programuje (ustawiasz sobie na kierownicy jakie chcesz funkcje ) jest on uniwersalny do wszystkich samochodów czyli może on wędrować z radyjkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Najlepiej takie wstawienie zlecić jakiejś firmie Car Audio -mam na taką namiar ale we Wrocławiu.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 18:29   #146
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam;

Czy po rozładowaniu (nie do końca) akumulatora da się w waszych samochodach po przekręceniu kluczyka zakręcić rozrusznikiem ?

Mam od 2 dni awarię z którą nie wiem jak sobie poradzić :/
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 19:25   #147
dario6273
ford::professional
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: KUGA MK2 ST Line
Silnik: 2.0Tdci-200Km/450N
Rocznik: 2017
Postów: 1,115
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Do końca jak się rozładuje to nic się nie świeci i rozrusznik nie kreci tak jakby nie było w ogóle akuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jeżeli świeci Ci convers to jeszcze powinien zakręcić ale tylko jak jest ciepło bo wtedy nie potrzebuje tak dużego prądu rozruchowego jak w zimie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario6273 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 19:33   #148
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

U mnie na conversie pojawia sie komunikat o rozładowanym aku, ale generalnie gdyby nie fakt, że nie chce zakręcić, to powiedział bym, że nie widzę oznak że coś jest nie tak - centralny działa, radio działa, światła działają...

Coś mi się wydaje, że to głębszy problem :/

Dokładniej mój problem opisałem w oddzielnym temacie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2014, 10:22   #149
etop
ford::beginner
 
Avatar etop
 
Imię: Jarecki
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Mazury
Model: mk4 mondeo Titanium
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 40
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Cytat:
Napisał chase1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na conversie pojawia sie komunikat o rozładowanym aku, ale generalnie gdyby nie fakt, że nie chce zakręcić, to powiedział bym, że nie widzę oznak że coś jest nie tak - centralny działa, radio działa, światła działają...

Coś mi się wydaje, że to głębszy problem :/ ...
u mnie jest to samo, po pozostawieniu auta na kilka godzin z włączonym radiem, otwartymi drzwiami. Ale jeszcze nigdy ten stan nie był tak niski aby auta nie móc uruchomić.
W związku z tym ze kontrola poziomu elektrolitu w MK4 jest znacznie utrudniona bo wymaga wyjęcia aku, w większości przypadków to może być przyczyną niedomagań.
Wczoraj próbowałem to uczynić bez wyjęcia, udało mi sie zaglądnąć do 3 cel. W każdą z nich wstrzyknąłem trochę wody destylowanej bo płytki były suche (aku użytkowany od 6 lat.) w pozostałe wstrzyknąłem też licząc ze wyparowało tyle samo, do strzykawki zastosowaniem miękką rurkę. Do dwóch ostatnich cel było trudno podnieść korki na tyle aby wlać wodę - ale poszło.
Kolejnym razem jeśli sie do tego zabiorę i bede musiał wyjąć aku, wytnę w tylnej obudowie na górze taką klapkę jak w jest przedniej części, aby móc zaglądnąć do cel za każdym razem przed ładowaniem - to jest podstawa obsługi aku - nie wierzcie ze te bezobsługowe nie parują!
etop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 12:04   #150
Mac(L)aw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2014
Model: mondeo mk4 titanium
Silnik: 1,6 ecoobost
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Regularnie rozładowujący się akumulator

Witam kolegów. Mam problem z akumulatorem w nowym mondeo 1.6 ecoboost z odpalaniem z przycisku. Samochód odebrany w październiku, akumulator odmówił posłuszeństwa przy pierwszych mrozach styczniowych po kilkudniowym postoju na dworzu. Akcja "starter" z asisstance, potem wizyta w serwisie. Wszystkie testy wychodzą prawidłowo, akumulator sprawny, poboru lewego prądu nie ma, nic tylko jeździć... Później jeszcze dwa razy miałem taką samą akcję, ostatnio tydzień temu po 2 dniach postoju (już bez mrozów). Znowu wszystkie testy wychodzą ok. Akumulatora nie chcą wymienić bo na testach wychodzi że wszystko z nim w porządku. Samochodem co prawda dużo nie jeżdżę, ale jak już jeżdżę to dłużej, żeby się nagrzał, naładował. W sumie to dziwne, że po paru dniach przy niedużych mrozach albo bez mrozów nowy samochód nie odpala, albo w ogóle nie da się otworzyć... raz po zgaszeniu silnika i chodzącym radiu wyskoczył komunikat o słabym akumulatorze.
Poprzednio był focus 1.6 benzyna i w zeszłą zimę nawet przy -25 stopni palił bez problemu z oryginalnym prawie 7 letnim akumulatorem, a też nie był dużo jeżdżony... Macie może jakiś pomysł co to może być?
Mac(L)aw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.