Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2011, 22:31   #21
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, ale tu nie chodzi o to, żeby było. Ja rozumiem, że auto używane, że przejechane te 160kkm, ale performance jednak nadal ma trochę znaczenia. Jak pozakładasz byle co: Febi, KYB, Sachs i tak wszystko wymieszasz, to potem nie ma co się dziwić, że auto jak wóz drabiniasty, albo jak łóżko wodne.

Nawet taki głupi silent-block ma pewne charakterystyki statyczne i dynamiczne, które są mozolnie dobierane, a które potrafią diametralnie zmienić zachowanie samochodu. Wiem, zaraz ktoś napisze, że przesadzam, ale trochę w tej dziedzinie doświadczenia mam :-)
Eee tam, troche dorobiles teorie. Rozne firmy w roznych latach dostarczaly rozne podzespoly i jakos to jezdzi.
Rozumiem dwa rozne podzespoly, ale stosowalem juz wiele elementow i roznych i szczerze mowiac opowiesci o ogromnych roznicach to najczesciej odczucia po tym jak z rozbitego zawieszenia posklada sie cos normalnego i jest marudzenie, bo twardo/miekko.

A co do gum to w 90% przypadkow za wczesne zuzycie odpowiadaja...mechanicy. Dlaczego? To zobaczcie ktory skreca gumy po spuszczeniu auta. Wahacze wisza, skrecaja je tak i po obnizeniu auta gumy juz sa mocno napiete.
W Fordzie to bardziej montaz gum sie liczy - np w MKII mozna bardzo prosto zle zlozyc i sie rozleci po roku.
Ja mam najtansze gumy w wahaczu od roku i roznicy nie widze. Tylko, ze dla mnie liczy sie jedynie koszt czesci, bo reszte robie sam.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 20:00   #22
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

Nie chcę się sprzeczać, bo już taką rozmowę miałem z niejakim Ahmedem Shejkiem:-) Uwierz mi, ma to znaczenie:-] - wiem, bo zajmuje się tym na codzień. Tylko w aucie mocno wytłuczonym, to już wszystko jedno.

Co do różnicy w amortyzatorach...to są KOLOSALNE! Oczywiście, wszystko zależy jak trafisz. Jak w Fiacie kupiłem raz KYB i zrobił mi się wóz drabiniasty, wyższy o parę centymetrów. Czułem łączenia drogi...

To co napisałeś odnośnie montażu, to jak najbardziej na 100%.

Powiedz mi jeszcze, tę tylnią tuleję, to jak wciskasz, bo ona przecież musi być kątowo zorientowana - mam rację? Potem już się nie obróci, tylko jak coś to będzie wstępnie napięta.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 20:09   #23
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę się sprzeczać, bo już taką rozmowę miałem z niejakim Ahmedem Shejkiem:-) Uwierz mi, ma to znaczenie:-] - wiem, bo zajmuje się tym na codzień. Tylko w aucie mocno wytłuczonym, to już wszystko jedno.

Co do różnicy w amortyzatorach...to są KOLOSALNE! Oczywiście, wszystko zależy jak trafisz. Jak w Fiacie kupiłem raz KYB i zrobił mi się wóz drabiniasty, wyższy o parę centymetrów. Czułem łączenia drogi...

To co napisałeś odnośnie montażu, to jak najbardziej na 100%.

Powiedz mi jeszcze, tę tylnią tuleję, to jak wciskasz, bo ona przecież musi być kątowo zorientowana - mam rację? Potem już się nie obróci, tylko jak coś to będzie wstępnie napięta.
Duza tuleja musi byc wcisnieta tak jak stara, bo inaczej bedzie za mocno napieta. Tam jest metalowa tulejka ktora nie chce prosto zejsc - peka guma i aluminiowa wstawka przy zdejmowaniu, a tuleja zostaje - my cielismy mala tarcza. Potem trzeba uwazac, bo mozna sciagnac tuleje aluminiowa zamiast nabic gume, ale ogolnie to zdjecie wahaczy w Ficusie to pikus.
A co do reszty to jedni twierdza, ze KYB jest twarda, inni, ze dopiero po zmianie z Monroa na KYB poczuli komfort. Ja mialem Sachsa i wg mnie byl twardszy od Bilsteina ktory wielu twierdzi jest twardy (B4).
Zycie jest dla mnie za krotkie, zeby wchodzic w te dyskusje. Na osi mam dwa takie same i tyle.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 18:37   #24
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

Wymienione! Jest ...zajefajnie! Przestała mi bić kierownica, nic nie stuka, puka. Przeglądy to dno, bo nikt mi nie zgłaszał, że coś jest wybite, tylko mówili, że tuleja się rozwarstwia. Ja myślałem, że to amortyzatory, poduszki...a to silentblocki:-)
Jak coś puka w zawieszeniu, trzęsie kierownicą (zwłaszcza po zmianie na szersze, letnie koła) to polecam wymianę tych tulei.

Dzięki za pomoc.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2011, 20:47   #25
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

Panowie a jak wam poszło wciśnięcie nowej tulei. Teraz czytając z ciekawości fora znalazłem wymianę przez samych kierowców, i strach bierze jak oni to wymieniają. Wiadomo,że ten element tak łatwo się nie wciska, a niektórzy, żeby było łatwiej to smarują towotem i jeszcze na tokarce ścinają po dwa milimetry tej gumy. Przecież to już nie spełnia swego zadania. l
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 10:38   #26
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

Ja niestety nie wiem:-( bo zleciłem to do warsztatu - brak prasy mnie zmusił :-(((

Ścinanie to debilny pomysł - sorki, że tak dosłownie.
Smarowanie jak najbardziej, ale może nie towot - jak każdy smar, guma go raczej nie lubi. Proponuję może mydełko:-), albo środek to wciskania tulei (dowiem się jak to się nazywa)
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 11:20   #27
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do gum to w 90% przypadkow za wczesne zuzycie odpowiadaja...mechanicy. Dlaczego? To zobaczcie ktory skreca gumy po spuszczeniu auta. Wahacze wisza, skrecaja je tak i po obnizeniu auta gumy juz sa mocno napiete.
No i też tak myślałem. Chciałem właśnie wjechać na kanał i dla pewności :-) poluzować tuleje i skręcić ponownie. Zajrzałem do ETISa na momenty, a tam... ani słowa, aby wahacz i przedniego macpersona dokręcać na kołach... Tylko tylni amortyzator zalecają tak robić - dziwne. Może to jednak wynikać z tego, że tylna tuleja i tak jest przykręcona na stałe i nic nie można zmienić. Przednia zaś, to tylko guma i zawsze trochęsię sama obróci w wahaczu podczas pracy.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 13:37   #28
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

Cytat:
Napisał sjenit3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie a jak wam poszło wciśnięcie nowej tulei. Teraz czytając z ciekawości fora znalazłem wymianę przez samych kierowców, i strach bierze jak oni to wymieniają. Wiadomo,że ten element tak łatwo się nie wciska, a niektórzy, żeby było łatwiej to smarują towotem i jeszcze na tokarce ścinają po dwa milimetry tej gumy. Przecież to już nie spełnia swego zadania. l
Jaka gume scinaja? Tam nie ma nic do scinania, osadzanie jest proste.
Zdjecie malej tulejki prawie niewykonalne, bo akurat rant ma schowany i my nacinalismy.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 13:40   #29
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i też tak myślałem. Chciałem właśnie wjechać na kanał i dla pewności :-) poluzować tuleje i skręcić ponownie. Zajrzałem do ETISa na momenty, a tam... ani słowa, aby wahacz i przedniego macpersona dokręcać na kołach... Tylko tylni amortyzator zalecają tak robić - dziwne. Może to jednak wynikać z tego, że tylna tuleja i tak jest przykręcona na stałe i nic nie można zmienić. Przednia zaś, to tylko guma i zawsze trochęsię sama obróci w wahaczu podczas pracy.
Bo na przodzie tylko przy montazu gumy mozna ustawic ja, a potem przykrecasz tylko w jednej pozycji. Dlatego poprawne ustawienie przy wciskaniu jest tak wazne, bo jak krzywo zalozysz to guma bedzie za mocno napieta.
Jezeli wahacz nie ma obejm i mozna go przykrecic w dowolnej pozycji to wtedy sie skreca jak auto stoi.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 19:27   #30
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wahacz przód - wybita tuleja (silentblock)

No właśnie, zatem dałem sobie spokój.

Ale jakby ktoś chciał te momenty:-), bo już sprawdziłem:
- 115Nm tylnia tuleja (z obejmą)
- 175 Nm przednia tuleja
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.