Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2010, 07:08   #1
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Awaria wyświetlacza komputera

Mam problem z wyświetlaczem komputera. Zamiast komunikatów przelatują jakieś ciągi znaków z lewej na prawą. Dzwoniłem do ASO i oni oczywiście stwierdzili, że wyświetlacza się nie wymienia, trzeba cały komplet zegarów. Oczywiście koszt absurdalny (ok 2000 zł). Co ciekawe z tego co czytałem (na forach) nie za bardzo się da włożyć używanego kompletu zegarów (takie zabezpieczenie forda). Pytanie czy ktoś wie, czy można wymienić tylko wyświetlacz z np używanego kompletu zegarów?


Ostatnio edytowane przez gregory1976 ; 01-09-2010 o 08:05
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2010, 20:46   #2
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Awaria wyświetlacza komputera

Cytat:
Napisał gregory1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam...zegarów?
Jak w MK1 dało radę wymienić sam wyświetlacz, tak w MK2 trzeba cały komplet zegarów, które do tego jeszcze muszą być zaprogramowane [jak z resztą 90% osprzętu] dokładnie pod Twój komputer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. właśnie dla tego to wszystko tyle kosztuje. Teraz niestety wszyscy producenci robią tak, żeby wszelkie naprawy pogwarancyjne były albo kosmicznie drogie, albo po prostu niemożliwe, wszystko po to, żeby zmusić klienta do zakupu nowego samochodu co dla mnie jest po prostu chore... .

Ostatnio edytowane przez Glenroy ; 01-09-2010 o 20:49
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 06:59   #3
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Awaria wyświetlacza komputera

Auto teraz jest w serwisie, więc wkrótce będę wiedział czy to tylko wyświetlacz, czy może niestety coś więcej. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że nie można wyjąć wyświetlacza (wylutować w najgorszym wypadku) i włożyć nowy (ewentualnie z używanego zestawu zegarów). Ktoś ma jakieś doświadczenia w Focus-ie II?
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 12:49   #4
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Awaria wyświetlacza komputera

Wylutować to się da wszytko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeżeli chodzi o taką naprawę to oczywiście, gdyby znaleźć elektronika operującego sprzętem do SMD i zestaw z którego można by "pobrać organy" to niewątpliwie coś takiego było by możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie nie takie rzeczy się wylutowywało ;p
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 12:56   #5
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: Awaria wyświetlacza komputera

Właśnie - wylutować/wymienić/naprawić da się prawie wszystko, tylko najgorzej, że kupić się nie da, po prostu producent daje ci "w zestawie" za ciężkie pieniądze...ehhh, to dążenie do modułowości...
rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 20:38   #6
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Awaria wyświetlacza komputera

Co do zakupu, to szczęśliwie można dostać zestawy zegarów na allegro, prawdopodobnie z aut powypadkowych, oczywiście wiąże się to z pewnym ryzykiem, a mianowicie nie wiadomo czy potrzebny element (np wyświetlacz jest sprawny.
A wracając do sprawy, to jestem już po naprawie i szczęśliwie okazało się że był to tylko problem ze stykami. Komputer zanotował nawet jakiś błąd ze wskaźnikami. Pomogło przeczyszczenie styków i usunięcie błędu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2010, 22:15   #7
vispower
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Awaria wyświetlacza komputera

Cześć!
Jakie styki czyściłeś?? Odpinałeś akumulator??
vispower jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2010, 22:39   #8
vito007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2005
Skąd: Warszawa
Model: FF II kombi Ghia
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 161
Domyślnie Odp: Awaria wyświetlacza komputera

wszystko da się zrobić. Specjalista od "korekcji" liczników może skopiować pamięć Twojego licznika do drugiego (dobrze, żeby był taki sam - od benzyniaka) i będzie wszystko działać.
Tylko po tej operacji nie podłączaj już starego licznika.
vito007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 16:44   #9
tomaszz7
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-04-2010
Skąd: bydgoszcz
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 1,6 tdci 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Awaria wyświetlacza komputera

witam, przyłączam sie do pytania vispower-a. jakie styki trzeba przeczyścić?, ponieważ mi mechanik także chce wymieniać cały zestaw zegarów. w poniedziałek jade do innego i chciałbym go jakoś naprowadzić.
tomaszz7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 19:04   #10
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Awaria wyświetlacza komputera

Mi się wydaje , że wymienia się cały zestaw. Nie ma możliwości wymiany pojedynczo np. wskaźnika paliwa itp.
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.