Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2012, 07:06   #2301
zszywcia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: Ostrowiec
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDi
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz problem ze sterownikiem...



Masz problem z zasilaniem na piecyk, sprawdź bezp. nr 12 i stan kabelków na połączeniu wtyczka - gniazdo przy piecu.



A wypinanie wtyczek w tym modelu dogrzewacza nic nie pomoze.

Pozdr.
Bezpiecznik OK, Wtyczka przy piecyku wygląda też OK, a na 6 z 8 styków jest napięcie.

P.S. ....Czyli jak jest piec 5KW to da się go zresetować tylko komputerem??

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez zszywcia ; 10-02-2012 o 07:53
zszywcia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 07:58   #2302
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Raczej tak choć kiedyś nie widział mi komp błędów a po rozpięciu i ponownym wpięciu wystartował.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 08:35   #2303
czescikrk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: kralow
Model: galaktyka
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

[QUOTE=Stefano;1781460]Masz problem ze sterownikiem...

A da się to jakoś naprawić czy lepsze jakieś inne rozwiązanie tego problemu
czescikrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 16:17   #2304
kzydzik
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-07-2010
Skąd: Oświęcim
Model: Galaxy MK3
Silnik: w110c 140 PS
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kzydzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Panowie potrzebuje waszych sugestii .Przestudiowałem temat i widzę ze jest tutaj paru "magików " którzy znają temat na wylot .Od roku jestem posiadaczem galaxy 1.9 tdi w wersji z ogrzewaczem postojowym. Na początku wszystko było super dogrzewacz chodził nie dymił ,normalnie bajka. Niestety podczas tegorocznych wakacji "umarł" mi akumulator i awaryjnie posiłkowałem się tym od dogrzewacza .Jeżdziłem bez tego akumlatora jakies dwa tygodnie . Przed zimą zorientowałem się że nie mogę połączyć się vag-iem z modułem dogrzewacza . po właczeniu słychac tylko klik przekaznika nie startuje pompka paliwa ani wentylator. Podejrzewam ze umarł sterownik .Wymontowałem urządzenie z samochodu jest to ebesprecher w wersji D5WS. i teraz moje pytanie jak ostatecznie sprawdzić czy ten nieszczesny sterownik padł czy jest ta jakis inny kłopot .Aha oględziny wtyczki ujawniły przetarcie izolacji na brązowym plusie i zielonym kabelku sygnałowym usuniete , niestety bez zmian jesli chodzi o prace urządzenia .
Ma ktoś jakiś pomysł ?


Witam


Dzisiaj udało mi się uruchomić mój dogrzewacz .Ku przestrodze dla innych użytkowników moja historia ..
Po sugesti Stefano żeby próbować uruchomić piecyk chociaz do diagnostyki okazało się że w wiązce przewodów jest jednak jeszcze jeden zerwany , po usunięciu usterki okazało sie że mam połaczenie z piecem jednak nadal nie chce on palić .Dogłębne oględziny zawartości pod fotelem pasażera wyjaśniły sytuacje są tam dwa bezpieczniki , podczas wyciągania akumulatora został uderzony tak niefortunnie że pękł lut rozłaczając obwód .
Po usunięciu usterki piecyk hula aż miło .
Podziękowania za trafne sugestie dla forumowiczów i powodzenia w waszych walkach z dogrzewaczami.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kzydzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 21:18   #2305
zszywcia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: Ostrowiec
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDi
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kzydzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam


Dzisiaj udało mi się uruchomić mój dogrzewacz .Ku przestrodze dla innych użytkowników moja historia ..
Po sugesti Stefano żeby próbować uruchomić piecyk chociaz do diagnostyki okazało się że w wiązce przewodów jest jednak jeszcze jeden zerwany , po usunięciu usterki okazało sie że mam połaczenie z piecem jednak nadal nie chce on palić .Dogłębne oględziny zawartości pod fotelem pasażera wyjaśniły sytuacje są tam dwa bezpieczniki , podczas wyciągania akumulatora został uderzony tak niefortunnie że pękł lut rozłaczając obwód .
Po usunięciu usterki piecyk hula aż miło .
Podziękowania za trafne sugestie dla forumowiczów i powodzenia w waszych walkach z dogrzewaczami.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie....
1. Czy Sharany też mają dodatkowy akumulator (nie widziałem go u siebie pod siedzeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

p.s. pod siedzeniem jest czerwony sterownik z dwiema wtyczkami oznaczony "car interface", poprzedni właściciel powyciągał z niego obydwie wtyczki, jak sądzicie dlaczego to zrobił i do czego służy to cudo ???

2. A te bezpieczniki czy aby się do nich dostac należy zdemontować obydwa sterowniki z pod siedzenia??

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zszywcia ; 11-02-2012 o 21:46
zszywcia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 00:18   #2306
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jakby ktos dysponowal zdjeciem gdzie w sharanie lub garaxy jest dogrzewacz to bylbym wdzieczny.Tu gdzie przebywam na szrocie jest kilka takich autek ale nie moge znalesc dogrzewacza.
Czy w wersji benzynowej tez jest dogrzewacz ? moim zdaniem nie,ale prosze o sprostowanie ...
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 19:25   #2307
zszywcia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: Ostrowiec
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDi
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby ktos dysponowal zdjeciem gdzie w sharanie lub garaxy jest dogrzewacz to bylbym wdzieczny.Tu gdzie przebywam na szrocie jest kilka takich autek ale nie moge znalesc dogrzewacza.
Czy w wersji benzynowej tez jest dogrzewacz ? moim zdaniem nie,ale prosze o sprostowanie ...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LOKALIZACJA -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zszywcia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 21:15   #2308
gruby1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: ostrzeszów / kapellen de
Model: sharan
Silnik: 1.9
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

czesc jetem tu nowy przeczytalem juz 34 strony tego watku i nic nie znalazlem ,a mianowicie mam w sharanie z 2005r niedzialajacy dogrzewacz i nie wiem od czego sie zabrac . czujnik na podszybiu juz wymieniony ,polozylem sie pod autem i dotarlem do niedzialajacej pompki paliwa sprawdzilem kontrolka na odpalonym silniku czy jest tam prad i nic nie ma ,dodam jeszcze ze dodatkowa pompka wody tez jest sprawdzona i smiga . pomozcie nie wiem od czego zaczac
gruby1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 22:44   #2309
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał gruby1979 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czesc jetem tu nowy przeczytalem juz 34 strony tego watku i nic nie znalazlem ,a mianowicie mam w sharanie z 2005r niedzialajacy dogrzewacz i nie wiem od czego sie zabrac . czujnik na podszybiu juz wymieniony ,polozylem sie pod autem i dotarlem do niedzialajacej pompki paliwa sprawdzilem kontrolka na odpalonym silniku czy jest tam prad i nic nie ma ,dodam jeszcze ze dodatkowa pompka wody tez jest sprawdzona i smiga . pomozcie nie wiem od czego zaczac
Powinienes zaczac od znalezenia zasilania pieca.Napisz jaki masz piec to bedzie latwiej.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2012, 21:12   #2310
gruby1979
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2011
Skąd: ostrzeszów / kapellen de
Model: sharan
Silnik: 1.9
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

hydronic d5w chyba cos takiego jutro sie jeszcze poloze pod auto i spisze ale jak przylozylem prubowke do kostki od piecyka to tam na tych laczach dochodzilo do iskrzenia a zarowka w prubowce sie nie swiecila , a na pompce paliwa wogole pradu brak
gruby1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.