Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2018, 16:16   #1
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Tykanie w zegarach

Witam.
Dzisiaj zauważyłem, że podczas jazdy dziwnie "tyka-terkocze" w okolicy zegarów.
Przypadłość tą słyszę po przekroczeniu 70-75 km/h.
Nie mają znaczenia obroty. Podczas postoju przy różnych obrotach nie słychać żadnego tykania. Natomiast podczas jazdy bez różnicy z jakimi obrotami po przekroczeniu prędkości pojawia się wspomniane tykanie tak jakby coś wpadało w wibrację. Jazda na luzie również- rozpędzam auto do 120 jadę na luzie i do 70-75 km/h słyszę to terkotanie, później ustaje. Trudno jest sprecyzować dokładne miejsce. No bo jak podczas jazdy można przyłożyć ucho do zegarów?
W dniu dzisiejszym nie ma mrozów więc spodziewam się, że to nie plastiki w okolic powodują takie wibracje.

Być może ktoś z Was miał podobną przypadłość. Piszcie

Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 20:05   #2
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Tykanie w zegarach

mi np "terkocze" plastik ten za kierownicą, ten ktory mozna podnieść pod odpieciu po prawej i lewej stronie kierki. Co do zegarów to wejdz w tryb serwisowy i puść zegary. Ja mam tak, ze jak puszcze zegary to od czasu do czasu hałasują ale nie wiem o co chodzi.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 21:25   #3
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Tykanie w zegarach

Rogallo piszesz o plastiku. Ale w moim przypadku to chyba nie wchodzi w grę. Podczas postoju przy włączonym silniku i przy obrotach na pewno słyszałbym to terkotanie. U mnie dzieje się przy przekroczeniu konkretnej prędkości. Gdyby był to starszy samochód to dopatrywałbym się problemu z linką. A tutaj jej nie ma. Ale dzięki za podpowiedź, zrobię test zegarów.
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2018, 18:57   #4
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Tykanie w zegarach

mi ten plastik terkocze tylko podczas jazdy i tylko przy danej prędkościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie napisze ci przy jakiej bo nigdy nie patrzyłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.