Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2012, 21:06   #11
tiluyeyo
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-07-2012
Skąd: United Kingdom
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z prawego tylnego koła

wszystko zalatwione, okazalo sie to lozysko, wymiana i czesci 95£, wiec tragedii nie ma. dzieki za pomoc, mam tylko ostatnie pytanie, wszyscy mi mowia ze powinienem wymienic takze z drugiej strony odrazu. to prawda? A mechanik powiedzial ze lozysko padlo dlatego ze nie odbijaly do konca tylne hamulce, ile w tym prawdy nie wiem, bo tarcze nigdy jakos bardziej gorace nie byly, ani znacznego spowolnienia auta nie widzialem

tiluyeyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2012, 22:00   #12
macpreibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Poznań / Birmingham
Model: Mondeo MK3 TDCI Titanium X
Silnik: 2.0 / 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Re: Dziwny dźwięk z prawego tylnego koła

Ja u siebie po wymianie jednej strony drugą wymieniałem dopiero pochyba 3 latach. jak sie bedzie sypac to bedziesz znów słyszał szumienie wiec wymień wtedy. po co ładować sie w zbedne koszty na wyrost. rozlecieć sie nagle nie rozleci tylko bedzie sie stopniowo zużywać wiec sądzę że nie musisz drugiego na hurra wymieniać. Prawdopodobnie nie odbija ci do końca hamulec ręczny bo linki są stare, typowa sprawa w starszym aucie. trzeba na nowe wymienic. mogą obie strony nie odbijać lub tylko jedna ale powinno sie wymienic komplet zeby pracowało jednakowo. Kola tylnie po podniesieniu samochodu powinny kręcić sie bez żadnego oporu, nie mam tu na mysli oporu takiego że nie można koła ręką przekręcić tylko taki że koło nie powinno sie samo zatrzymywać po poł obrotu jak je obkręcisz ręcznie tylko powinno swobodnie sie kręcić. Auto ma za duży uciąg żebyś odczuł lekko zapieczony hamulec ręczny a tarcze od takiego czegoś też ci się nie bedą grzać do czerwoności, no chyba że byś jeździł na w pełni zaciągniętym ręcznym. Więc możesz to zdiagnozowac samemu i ewentualnie wymieniać. Koszt to jakieś Ł35 za komplet linek plus ewentualna robocizna jakieś pewnie Ł40 ale da sie samemu to zrobi również.

Ostatnio edytowane przez macpreibi ; 10-08-2012 o 22:03
macpreibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2012, 02:11   #13
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z prawego tylnego koła

Cytat:
Napisał tiluyeyo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystko zalatwione, okazalo sie to lozysko, wymiana i czesci 95£, wiec tragedii nie ma. dzieki za pomoc, mam tylko ostatnie pytanie, wszyscy mi mowia ze powinienem wymienic takze z drugiej strony odrazu. to prawda? A mechanik powiedzial ze lozysko padlo dlatego ze nie odbijaly do konca tylne hamulce, ile w tym prawdy nie wiem, bo tarcze nigdy jakos bardziej gorace nie byly, ani znacznego spowolnienia auta nie widzialem
u mnie też łożysko padło szybciej po stronie grzejącego się hamulca, z drugiej strony padło po około 10 tyś. kilometrów
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 22:40   #14
tiluyeyo
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-07-2012
Skąd: United Kingdom
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z prawego tylnego koła

Witam jeszcze raz
mianowicie problem wrocil, nie pytam juz wiec co to, bo jest to znowu prawe lozysko tylnego kola, jednak moje pytanie jest dlaczego?
Łożysko zamontowane bylo nowe, wszystko bylo okey, i po niecalym 1000km znowu padlo.
Jakis pomysl dlaczego? Po ponownej wymianie chccialbym odrazu usunac to jakas usterke z ktorej powodu tak sie dzieje, zeby nie wymieniac tego łozyska co chwile.
tiluyeyo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 22:46   #15
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z prawego tylnego koła

jakiej firmy zalozyles lozysko ? Moze felga ma 8 i bije.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 23:12   #16
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z prawego tylnego koła

Cytat:
Napisał tiluyeyo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam jeszcze raz
mianowicie problem wrocil, nie pytam juz wiec co to, bo jest to znowu prawe lozysko tylnego kola, jednak moje pytanie jest dlaczego?
Łożysko zamontowane bylo nowe, wszystko bylo okey, i po niecalym 1000km znowu padlo.
Jakis pomysl dlaczego? Po ponownej wymianie chccialbym odrazu usunac to jakas usterke z ktorej powodu tak sie dzieje, zeby nie wymieniac tego łozyska co chwile.
Mam nadzieję że założyłeś łożysko firmy SKF jeśli nie to masz powód samo łożysko kosztuje około 80 funtów więc coś ta naprawa za tania była chyba

Jeśli tarcza się przegrzewa to niszczy łożysko ale żeby się przegrzać to wyraźnie czuć zapach spalonych\rozgrzanych tarcz i klocków i dymek, ja po jakiejś jeździe sprawdzam koło czy niema różnic temperatur

Może po prostu jest to drugie łożysko...
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.