Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2009, 17:20   #1
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Smile zawieszenie

Zacznę od tego że ciężko mi się połapać na tym odnowionym forum. Mam jednak pytanie jakiej firmy polecacie ( końcówka drążka kierowniczego i łącznik stabilizatora) do galaxy 95r. Proszę też o namiary na wysyłkowe sklepy godne zaufania.

Pozdrawiam Staszek.

P>S. Gdzie szukać moich postów?

__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2009, 18:03   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: zawieszenie

Cytat:
Napisał stachumal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę też o namiary na wysyłkowe sklepy godne zaufania.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 19:07   #3
stachumal
ford::advanced
 
Avatar stachumal
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Świecie kuj pomorskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995r
Postów: 341
Domyślnie Odp: zawieszenie

Witam . Łączniki i końcówki wymienione . Dzięki forum poradziłem sobie sam w 3,5 godziny . Faktycznie mała szlifierka się przydała.

Pozdrawiam Staszek.
__________________
Akwarystyka jest super!!!!
stachumal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 10:08   #4
nikilauda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie Odp: zawieszenie

Właśnie wymieniłem samodzielnie łącznik stabilizatora w MK1. Oświecony forum zakupiłem dwie sztuki na allegro. Koszt 2x 18 zł + 11 zł przesyłka (odpowiednik polski z metalowymi miseczkami). Wcześniej coś mi pukało przy kręceniu fajerą i po jeździe po nierównościch. Zrobiłem próbę - przy zapalonym silniku na postoju syn delikatnie kręcił kierownicą, a ja "wymacałem", że puka właśnie ww. łącznik. Zdecydowałem się na razie na wymianę jednej strony. Naprawę robiłem bez odkręcania koła, tylko przy maksymalnym skręcie, tak by ładnie pokazał się łącznik. Górna nakrętka puściła z trudem i zaczęła się po chwili kręcić wraz ze śrubą. Pomógł uniwersalny klucz i kontra w miejscu gumowej uszczelki. Dolna śruba - masakra - najszybciej pomogła szlifierka i o dziwo było jeszcze dojście. Zauważyłem, że podnoszenie koła powoduje tylko klinowanie się łącznika - całość wychodzi gładko jak samochód stoi na kołach. Przykręcenie nowego to już "bułka z masłem". I czas na jazdę próbną. Stuki jeszcze większe! Szukanie przyczyny. Okazuje się, że śruba dolna nie była dokręcona zbyt mocno. Ostatecznie dokręciłem ją dobijając klucz młotkiem i pomogło. Zero pukania, zero stukania.

Ostatnio edytowane przez nikilauda ; 27-07-2009 o 10:12
nikilauda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 20:17   #5
darekzz
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Sanok
Model: C-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: zawieszenie

nikilauda mam pytanko czy te stuki występują przy zapalonym silniku przy kręceniu kierą lekko lewo-prawo bo mam z tym problem i nie mogę zlokalizować ( zero luzów na drążkach końcówkach krzyżakach kolumny i maglownicy ???)
darekzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 07:58   #6
nikilauda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie Odp: zawieszenie

Dokładnie. W moim przypadku przy jeździe po nierównościach nie było źle. Denerwowało mnie pukanie przy kręceniu kierownicą i było ona słyszalnie w kabinie również na postoju, przy zapalonym silniku i niewielkim kręceniu kierownicą w lewo-prawo. Proponuję zrobić próbę. Niech ktoś przy zapalonym silniku lekko ruszą kierownicą tak by było słyszalne pukanie, a Ty spróbuj ostrożnie (!!!) dotknąć łącznik stabilizatora (zakładam, że wiesz która to część) lewego i prawego koła. Pukanie na łączniku powinno być od razu wyczuwalne pod ręką.
nikilauda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 20:41   #7
darekzz
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 07-02-2009
Skąd: Sanok
Model: C-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 58
Domyślnie Odp: zawieszenie

Cytat:
Napisał nikilauda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie. W moim przypadku przy jeździe po nierównościach nie było źle. Denerwowało mnie pukanie przy kręceniu kierownicą i było ona słyszalnie w kabinie również na postoju, przy zapalonym silniku i niewielkim kręceniu kierownicą w lewo-prawo. Proponuję zrobić próbę. Niech ktoś przy zapalonym silniku lekko ruszą kierownicą tak by było słyszalne pukanie, a Ty spróbuj ostrożnie (!!!) dotknąć łącznik stabilizatora (zakładam, że wiesz która to część) lewego i prawego koła. Pukanie na łączniku powinno być od razu wyczuwalne pod ręką.
Niestety nadal nie mam pewności czy to łącznik zrobiłem jak pisałeś ale nie czuć wyraźnego stukania lecz bardziej jak by coś w pewnym momencie (stuku) przeskakiwało lecz czuć to na obydwu stronach a nawet na kolumnie i kole??? Czy może aż tak przenosić? Dla spokoju i tak raczej wymienie stabilizatory a jak nie pomoże będe się zastanawiał dalej.
darekzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2010, 14:18   #8
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: zawieszenie

Witam. Mam pytanie, jakiej firmy polecacie łącznik stabilizatora?
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2010, 04:25   #9
sto2
ford::average
 
Avatar sto2
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 22-07-2008
Skąd: włocławek
Model: Galaxy
Silnik: TDI 110KM
Rocznik: 1997
Postów: 150
Domyślnie Odp: zawieszenie

Cytat:
Napisał darekzz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nadal nie mam pewności czy to łącznik zrobiłem jak pisałeś ale nie czuć wyraźnego stukania lecz bardziej jak by coś w pewnym momencie (stuku) przeskakiwało lecz czuć to na obydwu stronach a nawet na kolumnie i kole??? Czy może aż tak przenosić? Dla spokoju i tak raczej wymienie stabilizatory a jak nie pomoże będe się zastanawiał dalej.
witam
kolego to niby stukanieto moze nie byc stukanie tylko sprezyna skacze po obudowie amortyzatora jak skrecasz kolami(u mnie to bylo po jednej stronie) a powod? zatarlo sie lozysko w gumowej obudowie. opisuje moje niby stukanie po wymianie wszystko ucichlo

jak sprawdzic? niech ktos usiadzie za kierownica i na zapalonym silniku niech kreci kierownica a ty zlap za sprezyne bedzie czuc jak sprezyna skacze.pozdrawiam
sto2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2010, 04:29   #10
sto2
ford::average
 
Avatar sto2
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 22-07-2008
Skąd: włocławek
Model: Galaxy
Silnik: TDI 110KM
Rocznik: 1997
Postów: 150
Domyślnie Odp: zawieszenie

Cytat:
Napisał camel1313 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam pytanie, jakiej firmy polecacie łącznik stabilizatora?
niewiem jakie zdanie maja inni ale ja kupilem optimala narazie ok
sto2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.