Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2012, 21:58   #1
sto2
ford::average
 
Avatar sto2
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 22-07-2008
Skąd: włocławek
Model: Galaxy
Silnik: TDI 110KM
Rocznik: 1997
Postów: 150
Domyślnie podpora półosi - jak wymienić

witam
mam kłopot jak wymienić podporę półosi prawej. wyjęcie całej półosi zajęło mi 15 min ale niestety żeby ściągnąc łożysko muszę rozpiąć półoś tą wchodzącą do skrzyni z tą drugą na której jest przegób wewnętrzny i dalej zewnętrzny tylko jak to zrobić nie znalazłem żadnego zabezpieczenia pukałem w łożysko w stronę przeciwną niż jest przegub ale wyszło na to że łożysko się rozsypało a ośka jedna z drugiej nie wyszła na łączeniu jest taka niby czapka z nietwardego metalu (jak puknę to się odkształca) która chodzi w jedną i drugą stronę na odcinku 2 cm ale myśle że jest to jakiś uszczelniacz żeby nie wlatywała tam woda i piasek. proszę o szybką odpowiedz w miarę możliwości bardzo mi zależy.
pozdrawiam

sto2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 21:11   #2
lobed
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 31-08-2013
Skąd: Toruń
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 1.9 TDI (90 KM)
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: podpora półosi - jak wymienić

Witam,

Odświeżę kotleta bo nie chcę zakładać nowego tematu skoro już jest. Nie wiem jak rozłączyć/zdjąć przegub wewnętrzny z tej krótkiej półośki która wchodzi w skrzynię. Próbowałem szarpać, młotkiem też próbowałem i nic. Odłączyłem długą półoś i zastanawiam się czy w środku w przegubie jest jakieś zabezpieczenie? I jeszcze jedno pytanko. Czy po wyjęciu półosi ze skrzyni powinien polecieć olej? Bo nie wyleciała nawet kropla a samochód jest podniesiony tylko z jednej strony na tyle żeby zdjąć koło.
Pozdrawiam
lobed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2013, 10:39   #3
bogdan 1970
ford::average
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 06-01-2013
Model: galaxy
Silnik: 2.3 + lpg
Rocznik: 1999
Postów: 50
Domyślnie Odp: podpora półosi - jak wymienić

Witam
do sto 2 spróbuj mocno szarpać za całą półoś kilka razy powinno wyjść. jeśli nie to między tę "czapkę" a łożysko włóż cienki przecinak i popukaj w niego młotkiem.
do lobed j.w. .Jeśli chodzi o olej to bywa różnie, ja bym jednak sprawdził jego stan ,z boku skrzyni jest korek zazwyczaj zwykła śruba wykręć jak poleci to spoko ,jak nie to wiadomo.
bogdan 1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.