Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2012, 22:23   #11
mondek1808
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Zakopane
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

(niestety jakość naszych paliw pozostawia wiele do życzenia ja tankowałem zawsze na BP. )

Ja tankuje na orlenie jak jestem w polsce a na codzien jestem w wiedniu i tu tankuje na shelu tu chyba lepsze paliwo jak w pl ? czyli piszecie ze trzeba zmienic filtr paliwa . a co mi grozi jak tego nie zrobie ? ps ma ktros jeszcze jakies pomysły ?

mondek1808 jest offline  
Stary 06-02-2012, 22:34   #12
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Cytat:
Napisał mondek1808 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co mi grozi jak tego nie zrobie
zapcha się filtr na amen. Odpalisz auto będziesz chciał dodać gazu a on będzie gasł i założysz nowy temat na forum bo "Twoje mondeo gaśnie po dodaniu gazu"
Zicher2 jest offline  
Stary 06-02-2012, 22:38   #13
mondek1808
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Zakopane
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Miejmy nadzieje ze nie bede musial zakladac nowego tematu haha ... a tak na powaznie to na 100 % filtr paliwa ?
mondek1808 jest offline  
Stary 06-02-2012, 22:44   #14
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Chłopaki wyżej pisali ze wymienili filtr i jest ok. Wiec wymień i powinno być git.
Cytat:
Napisał mondek1808 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak na powaznie to na 100 % filtr paliwa ?
nikt Ci nie powie na 100 % Jedna przyczyna niekoniecznie ma te same objawy u wszystkich.
Zicher2 jest offline  
Stary 06-02-2012, 22:49   #15
mondek1808
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Zakopane
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

ok Dzieki za pomoc .
Kontynuując temat piszcie jak zachowuja sie wasze mondki i co z nimi robicie wszystkim sie przyda ... Pozdrawiam
mondek1808 jest offline  
Stary 07-02-2012, 08:13   #16
krzkol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Witam, mam podobny problem i tylko na zimnymsilniku po nocy. Ale od początku.
Wraz z nadchodzącymi mrozami narastał problem z odpaleniem auta. Przy -25 było już bardzo ciężko go odpalić ale się udawało. Pewnego dnia żona wracając z pracy stwierdziła iż zapaliła się jej sprężynka, auto poszarpywało. Po kilku dniach i jak mogłem sobie pozwolić na wizytę u mechanika pojechałem na oględziny. Godzina roboty i wymienione 4 świece żarowe ( 3 były spalone ale wymienił komplet). Autko od tamtego czasu (soboty) spisywało się ok - aż do wczoraj gdy osobiście doświadczyłem poszarpywań.
Otóż odpaliłem auto i po wyjechaniu na główną drogę przy niewielkiej prędkości podczas przyspieszania 2 i 3 bieg auto szarpnęło tak jakby brakło mu paliwa i zapaliła się sprężynka nastęnie kilka sekund później auto straciło na mocy zjechałem na pobocze i auto zgasło. Odpaliłem znów doszedłem do 3 biegu i to samo. Kolejne odpalenie auta spowodowało zapalenie się CHECK ENGINE a sprężynka już się nie pojawiła. Myśląć iż zimą auto jest zmulone postanowiłem je trochę przewietrzyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Auto przyspieszało jak dla mnie normalnie na wszystkich biegach i zakresach obrotów (5 i 6 do końca nie wypróbowałem - warunki a raczej ich brak).
Wieczorem podjechałem do mechanika i nie było tam stałych błędów tylko chwilowe. Udało mi się zapamiętać tylko że były 3 i ostatni z nich tyczył się zbyt niskiego ciśnienia w pompie. Mechanik wykasował i pojechałem. Dziś rano to samo. Ale zatrzymałem się nna poboczu i ato popracowało kilka minut. Problem się już nie pojawił.

Z tego co przeczytałem powyżej może to być efekt filtra i samego paliwa. Przy tych mrozach co były to dolałem do paliwa jakiś dodatek. Wymienię filtr a jak to nie pomoże to czy są jakieś inne pomysły?
krzkol jest offline  
Stary 07-02-2012, 09:24   #17
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

wymień filtr, odpowietrz układ i wtedy zobaczymy co dalej jeżeli przyczyny nie ustąpią.
Zicher2 jest offline  
Stary 07-02-2012, 21:37   #18
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Cytat:
Napisał krzkol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam podobny problem i tylko na zimnymsilniku po nocy. Ale od początku.
Wraz z nadchodzącymi mrozami narastał problem z odpaleniem auta. Przy -25 było już bardzo ciężko go odpalić ale się udawało. Pewnego dnia żona wracając z pracy stwierdziła iż zapaliła się jej sprężynka, auto poszarpywało. Po kilku dniach i jak mogłem sobie pozwolić na wizytę u mechanika pojechałem na oględziny. Godzina roboty i wymienione 4 świece żarowe ( 3 były spalone ale wymienił komplet). Autko od tamtego czasu (soboty) spisywało się ok - aż do wczoraj gdy osobiście doświadczyłem poszarpywań.
Otóż odpaliłem auto i po wyjechaniu na główną drogę przy niewielkiej prędkości podczas przyspieszania 2 i 3 bieg auto szarpnęło tak jakby brakło mu paliwa i zapaliła się sprężynka nastęnie kilka sekund później auto straciło na mocy zjechałem na pobocze i auto zgasło. Odpaliłem znów doszedłem do 3 biegu i to samo. Kolejne odpalenie auta spowodowało zapalenie się CHECK ENGINE a sprężynka już się nie pojawiła. Myśląć iż zimą auto jest zmulone postanowiłem je trochę przewietrzyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Auto przyspieszało jak dla mnie normalnie na wszystkich biegach i zakresach obrotów (5 i 6 do końca nie wypróbowałem - warunki a raczej ich brak).
Wieczorem podjechałem do mechanika i nie było tam stałych błędów tylko chwilowe. Udało mi się zapamiętać tylko że były 3 i ostatni z nich tyczył się zbyt niskiego ciśnienia w pompie. Mechanik wykasował i pojechałem. Dziś rano to samo. Ale zatrzymałem się nna poboczu i ato popracowało kilka minut. Problem się już nie pojawił.

Z tego co przeczytałem powyżej może to być efekt filtra i samego paliwa. Przy tych mrozach co były to dolałem do paliwa jakiś dodatek. Wymienię filtr a jak to nie pomoże to czy są jakieś inne pomysły?
U mnie dokładnie jest ten sam objaw.
Stało sie to po dolaniu do paliwa dodatku (depresatora) i to był mój błąd.
Efekt był dokładnie odwrotny od zamierzonego.
Dzisiaj spuściłem całe paliwo z baku i to co było w samym filtrze paliwa i zalałem nowym (to w baku było mętne).
Jeżeli jutro znowu będą problemy z poszarpytaniem wymienie odrazu filtr paliwa.
Bardziej martwi mnie jeszcze fakt stałego świecenia się kontrolki check engine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( nie wiem czy sam zniknie (odłączenie aku na 5min nie pomogło - może to zbyc krótko) ??
Próbowałem odczytać błąd na desce rozdz. ale mam tylko to co na zdjęciu
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 060220121981.jpg (95.9 KB, 44 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lukaszsk ; 07-02-2012 o 22:15
lukaszsk jest offline  
Stary 07-02-2012, 21:46   #19
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Cytat:
Napisał lukaszsk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może to zbyc krótko
na pewno krótko bo sam dzisiaj usuwałem check engine i ponad pół godziny wystarczyło. Lecz na zdjęciu kontrolka się nie świeci ? tylko pokazuje kod błędu.
bambelo jest offline  
Stary 07-02-2012, 22:16   #20
lukaszsk
ford::average
 
Avatar lukaszsk
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 12.2005
Postów: 118
Domyślnie Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?

Już się świeci :-)
Dałem inna fotke na które check sie nie świecił - ale już się poprawiłem.
lukaszsk jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.