Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2023, 18:16   #141
qozotron
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Lublin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Dzień dobry,

Mam pytanko, przymierzam się do importu Escape z lat 2020-2022 w wersji EB 1.5. Jakie są różnice w wersji Kugi na EU? Przebrnąłem przez ten wątek i on dotyczy przede wszystkim roczników do 2019. Moje pytania:
- zderzak przedni
- zderzak tylni
- drzwi
- drzwi bagażnika
- rozrząd
- skrzynia biegów
- silnik
- radio (trzeba przekodować na PL)?
- filtry (olej, paliwa, powietrza, kabinowy)

O reflektorach do wymiany wiem. Ogólnie jakie wasze opinie nt escape z tego rocznika/wersji?

oraz smaczek, czy warto 1.5 zagazowywać czy dać sobie spokój? Auto chce robić dla siebie i użytkować minimum kilka lat. Z góry dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez qozotron ; 18-04-2023 o 18:19
qozotron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2023, 09:55   #142
skoman
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2023
Skąd: Zielonka
Model: Ford Escape
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cześć,
Mam do zrobienia tył w Escape II po lifcie 2019 rok
Klapa, zderzak (co za tym idzie ślizg, oraz belka)
Klapa z tego co wyczytałem na forum pasuje z Kugi ale co ze zedzarakami, belkami, slizgami?
proszę o pomoc.
i pytanie nr dwa czy zderzak slizg i belka jest ta sama po lifcie i przed? zderzak wygląda tak samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2023, 17:24   #143
Froniu0
ford::beginner
 
Avatar Froniu0
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki do Forda Escape 2017r

Cześć,

Odświeżam ale ponawiam pytanie chce kupić tarcze i klocki przód do Forda Escape 2017 2.0 , Szukając podpowiadają mi się różne rozmiary 320mm 316mm lub 300mm jak do Kugi. Po zdjęciu koła pomierzyłem i wydaje się że tarcza ma 320 mm,
Ktoś wymieniał ostatnio coś podpowie i poleci?
Froniu0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2023, 21:49   #144
defektpl
ford::average
 
Avatar defektpl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-02-2018
Skąd: Warszawa
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 97
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Dobierz rozmiar taki jak masz u siebie. Wymieniałem tył i przód jest ok od Kugi

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
defektpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2024, 14:19   #145
Arukado
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2023
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 1
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Czy ktoś się orientuje czy są różnice w filtrach kabinowym i powietrza między Escape mk4 2020 2.0 a Kugą?
Wyszukałem, że w stanach jest filtr FP-100-A ale zastanawiam się czy mogę szukać filtrów do Kugi mk3 ale nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzenia.
Arukado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Wczoraj, 22:59   #146
teiksef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2023
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 32
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał Arukado Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś się orientuje czy są różnice w filtrach kabinowym i powietrza między Escape mk4 2020 2.0 a Kugą?
Wyszukałem, że w stanach jest filtr FP-100-A ale zastanawiam się czy mogę szukać filtrów do Kugi mk3 ale nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzenia.
Najbezpieczniej szukać jednak po zamiennikach dla numerów Forda.
W Escape 2020 Ecoboost 2.0 jest filtr powietrza JX61-9601-AA. Zamiennik to np. Filtron AP 074/8. Jest podawany jako filtr do Kugi MK3, a więc zgrubnie można założyć, że filtry są te same. Ale kto da Ci gwarancję, że wszystkie modele silnikowe mają w Kudze czy Escape ten sam filtr?
Kabinowy w Escape 2020 Ecoboost 2.0 to JX6A-18D483-BA. Na stronie Filtrona jest K 1424 jako zamiennik dla tego numeru Forda.

Bump:
Cytat:
Napisał qozotron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry,
Mam pytanko, przymierzam się do importu Escape z lat 2020-2022 w wersji EB 1.5. Jakie są różnice w wersji Kugi na EU? Przebrnąłem przez ten wątek i on dotyczy przede wszystkim roczników do 2019. [...]
O reflektorach do wymiany wiem. Ogólnie jakie wasze opinie nt escape z tego rocznika/wersji?
oraz smaczek, czy warto 1.5 zagazowywać czy dać sobie spokój? Auto chce robić dla siebie i użytkować minimum kilka lat. Z góry dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam EB 2.0, więc o silniku 1.5 nic nie powiem, natomiast z rzeczy, które wspominałeś:
- lamp nie wymienisz jeden do jeden, bo sygnały na wtyczkach nie są kompatybilne. Da się to pewnie jakoś obejść, albo możesz wymienić jedynie odbłyśniki (jeśli tak to się nazywa) na takie z lampy EU
- musisz dołożyć przeciwmgłowe tylne. W Escape 2020 da się to zrobić kupując przełącznik z Kugi, dodając obsługę w modułach BCM/IPC i wyprowadzając dodatkowy sygnał z wtyczki BCMa (niestety ciągnięcia kabla do tyłu się nie ominie). Aczkolwiek może wyjść taniej metodą na osobny włącznik (ze względu na koszt elementu z Kugi). Tu szczegóły: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- radio to też nie problem, da się przeprogramować Forscanem na obsługę częstotliwości co 50 MhZ, loga stacji radiowych, przestawić Sync3 na język polski z obsługą głosową i wrzucić europejskie mapy: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez teiksef ; Wczoraj o 23:13
teiksef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.