Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2011, 14:18   #51
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg

Żadne mondeo 1,8 czy 2.0 nie ma hydrauliki,ile można to samo powtarzać,nie wiem tylko jak jest z 1,8sci

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 14:52   #52
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg

rustin wiem o tym (czytalem i pisalem w tych tematach kilka razy na forum). podalem tylko, ze ASO jedno twierdzi tak, a drugie inaczej - dziwna rozbierznosc zdania. ogolnie rozchodzilo sie o ich kompetencje, ktore sa tragiczne. jak Antek pisze - trzeba byloby sprawdzic - nie sprawdzalem tego, ale moze kiedys. A jak by sie okazalo, ze jest (nie ludze sie nawet) to byłby ewenementem hmmm... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 22:03   #53
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg

ponabijac sie nie mozna?
Dzien dzisiejszy, rozmowa klienta ze mna, w mondku 2.0 nie reguluje sie zaworów, a ja mam obok glowice z auta wyciagnieta i zwykłe popychacze w reku.

Moze problem w tym ze w ASO przy telefonie nie stoi mechanik, a doradca klienta czy jak im tam, który jest po filologi romańskiej ...
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 23:42   #54
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żadne mondeo 1,8 czy 2.0 nie ma hydrauliki,ile można to samo powtarzać,nie wiem tylko jak jest z 1,8sci
Nie chciałbym wprowadzać neuralgicznej atmosfery ale na serio gdy wydawalo mi sie ,ze moje mondeo zdecydowanie za glosno chodzi i pojechałem do mechanika aby sie zapytac ile koszuje regulacja zaworow bo miałem wrazenie ze silnik chodzi głosniej od DieslaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., mechanior do mnie rzekł " w mondeo z tymi silnikami ( 2.0 duratec) zawory regulują się same..." wyrzucił mi klapki z kolektora i już nic nie słychacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tu proszę większość z Was pisze, ze jednak sie je reguluje... i człowiek trochę głupieje ....
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 00:35   #55
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg

niech sie mechanik dokształci. Niedowiarkom polecam serwisówke forda.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 09:52   #56
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg

A ja polecam zrzucenie pokrywy zaworów itd
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 12:08   #57
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: mondeo mk3, silnik 1,8 duratec he a lpg

jeszcze jedna anegdota o ASO. kiedys bylem w zakladzie naprawy nadwozi w ASO FORD. Uszkodzenie to otarcie rogu zderzaka i blotnika przedniego lewego. Po otarciu blotnik lekko odszedl od drzwi - powiekszyla sie szpara blotnik - drzwi, blotnik odstawal o kilka mm do zewnatrz wzgledem calej karoserii. Zglaszam to przy oddaniu auta do serwisu. przy odbiorze zauwazam, ze nie zostalo to zrobione. kierownik zakladu naprawy nadwozi ASO FORD wraz z lakiernikiem stwierdzili, ze blotnik to element poprzedzajacy czesc ruchoma karoseri (drzwi kierowcy) dlatego musi odstawac, by drzwi mialy gdzie sie zmiescic przy otwieraniu :/ zdziwila mnie ich odpowiedz, gdyz z drugiej strony samochodu (prawa strona) cos takiego nie istnieje, przed otarciem tez czegos takiego nie bylo. Wiec mowie do WIELKICH ZNAWCÓW I FACHOWCÓW NAJWYŻSZEJ KLASY - czy wy Panowie wogole wiecie o czym mowicie? nie oszmieszajcie sie takimi stwierdzeniami. idac waszym tokiem myslenia to koniec drzwi kierowcy tez powinien odstawac wzgledem tylnych drzwi, dach wzgledem klapy tylnej, nie mowiac juz, ze z prawej strony tak tez powinno byc, a nie jest. oboje zglupieli i poprawili tak jak powinno byc.

tematy z ASO mozna mnozyc odnosnie ich nie kompetencji i smiesznych stwierdzen.

inny przyklad podsluchany w ASO AUDI

klient pyta kierownika blacharni/lakierni: dlaczego blotnik ma inny odcien wzgledem reszty samochodu?
odpowiedz:
wie pan... swiezo pomalowane, a lakier na calym aucie jest juz stary... po za tym to auto bylo juz 3-4 raz malowane na tym elemencie... ale jak pan kilka razy umyje blotnik to kolor sie rozjasni i bedzie taki sam...

ja wybuchlem smiechem, a wlasciciel owego samochodu pyta sie czemu sie smieje? odszedlem z nim na bok i wyjasnilem, ze to zle dobrany lakier, ponad to jest zle polozony - skorka pomaranczowa sie zrobila.
po chwili klient wrocil do pracownika ASO i mowi: wie pan co? jak pan taki madry, to niech pan kur*** sam myje az kolor bedzie odpowiedni!!! haha

sorry za OT ale nie moglem sie powstrzymac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.