Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2012, 15:37   #81
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Hmmm, ja nie mam Conversa, więc pewno i testu zegarów nie przeprowadzę, bo dziasiaj próbowałem i nici z tego wyszły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W każdym bądź razie na trzecim komputerze serwisowym wykazało w końcu jaki jest błąd - czujnik jakości oleju silnikowego P253F (jeśli dobrze zapamiętałem kod -kartkę zostawiłem w aucie)

Czyli defacto musze zrobić serwis i zmienić oleum - dobrze że zakupiłem wszystkie niezbędne materiały, to po powrocie do Szwecji pojadę zaraz do serwisu w mojej mieścince Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz na pewno sam robiłem jest dokładnie pokazane na YOU TUBE .
Sam robiłem ale kto to odczyta....? to jest zapisane szyfrem nie zrozumiesz tego bez jakiejś rozpiski co oznacza wyświetlany kod .Tak naprawdę to kiedyś poruszałem ten topic ,byłby bardzo pomocny ale po kilku wypowiedziach brak echa..

__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 13:05   #82
martinzg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Od ponad miesiaca mam raz na tydzien komunikat "usterka silnika". (diesel 2.0 140KM) Objaw pojawia sie w czasie normalej jazdy. Wylaczenie silnika i ponowyny zaplon kasuje informacje i tryb awaryjny pracy silnika. Dodatkowy objaw to brzeczenie czegos w komorze silnika, takie lekko plastikowe nie metaliczne, ale tylko w czasie jazdy przy hamowaniu silnikiem lub tez przy stalej jezdzie gdzies okolo 2000 obr. Na postoju objaw nie wystepuje. Raz kiedy pojawila sie "usterka silnika" pojechalem do mechanika celem podpiecia pod komputera - blad p2263, czyli cos z turbodoladowaniem, lecz zadnych objawow, ze turbosperzarka jest zepsuta nie ma. Auto normalnie przyspiesza, nie dymi dziwnie. Czytajac forum wymienilem elektrorzawor przy turbosprezarce, lecz to nie pomogło. Prosze o sugestie, co jest nie tak.
martinzg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 08:27   #83
krzychopak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2011
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Kolego, ja miałem identyczne objawy i identyczny błąd. Diagnoza ASO - do wymiany w ch... rzeczy. Ale w pierwszym rzędzie rura intercoolera (to taka gruba plastikowa sztywna rura odchodząca z bloku silnika w dół w kierunku chłodnicy). OK, wymiana, ale poprosiłem (jak na krakusa przystało) o pozostawienie starej rury. Okazało się że pierwsza rura była dobra, nieuszkodzona, a po prostu była poluzowana opaska zaciskowa. Zwrot kasy przez ASO, zadowolenie gwarantowane, a jednak już tam nigdy nie wrócę.
Sprawdź tą rurę, w szczególności opaskę zaciskową dochodzącą do chłodnicy. Powinieneś zobaczyć ślady wycieków w tym miejscu jeśli opaska była poluzowana. Stąd też może pochodzić dźwięk który słyszysz. Generalnie życzę Ci serdecznie, by była to właśnie ta usterka...
krzychopak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 15:22   #84
irek09
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: Grudziadz
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

witam,

ja mam klopot z tym komunikatem w moim aucie, jednak sprawa jest o tyle skomplikowana, ze po podlaczeniu komputera i wykasowaniu bledow, przekrecajac kluczyk zobaczylem komunikat i samochod nie reaguje kompletnie na nic. Przy przekrecaniu kluczyka nie dzieje sie kompletnie nic, malo tego przy podlaczaniu komputera tez zero reakcji. Samochod poprostu umarl.

Prosze o jakiekolwiek porady co moglbym teraz zrobic?
irek09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 16:40   #85
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

wczoraj i u mnie pojawil sie komunikat usterka silnika ,kilka sekund wczesniej silnik stracil moc,wygladalo to tak jakby turbina wysiadla ale zobaczymy co powiedza w serwisie ,dopiero jutro sie zabiora za auto wiec mysle ,ze w ciagu kilku dni bede mogl cos wiecej napisac ......ale teraz koledzy chcialbym zebyscie mi napisali czy dostaliscie auto zastepcze na czas naprawy jesli tak to na jakich warunkach?? ja musialem z wypozyczalni odebrac podobno zaplaci za to ford asistance ale kaucje za auto pobrali z mojego konta 360 euro wiec dzisiaj auto oddalem i czekam na zwrot pieniedzy,w Polsce kiedys na czas naprawy auta na gwarancji dostalem samochod zastepczy poprostu od serwisu wiec jestem ciekawy czy ford ma obowiazek takie auto nam udostepnic pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 16:57   #86
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał irek09 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,

przekrecajac kluczyk zobaczylem komunikat i samochod nie reaguje kompletnie na nic. Przy przekrecaniu kluczyka nie dzieje sie kompletnie nic, malo tego przy podlaczaniu komputera tez zero reakcji. Samochod poprostu umarl.

Prosze o jakiekolwiek porady co moglbym teraz zrobic?
Wyświetla się komunikat ?.... czy nic nie wyświetla .....brak połączenia z komputerem ......... może zacznij od tego czy nie ma po prostu awarii prądu może zaiskrzyło gdzieś na słabej masie i poleciał główny bezpiecznik prądu .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 18:08   #87
irek09
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2012
Skąd: Grudziadz
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyświetla się komunikat ?.... czy nic nie wyświetla .....brak połączenia z komputerem ......... może zacznij od tego czy nie ma po prostu awarii prądu może zaiskrzyło gdzieś na słabej masie i poleciał główny bezpiecznik prądu .
Po podlaczeniu komputera i usunieciu bledow przekrecajac kluczyk pojawil sie komunikat. Wyjalem kluczyk i wlozylem jeszcze raz i nie zareagowal juz w ogole.
Bezpieczniki byly sprawdzone w pierwszej kolejnosci wiec zostaly wykluczone.

Na chwile obecna auto nie laczy sie z komputerem ani nie reaguje na przekrecanie kluczyka...nic
irek09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 09:19   #88
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Jeśli osoba która podłączała komputer nie wie co jest powodem , to myślę że nie bardzo wiedział jak kasować błędy w komputerze i być może wykasował cały program .i teraz trzeba będzie wgrać nowy .Ale to tylko moje przypuszczenia nie oparte na przykładach . Pewnie kolega heko lub ktoś z głównego forum może coś więcej powiedzieć w tym temacie .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 16:35   #89
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

wszystko wrocilo do normy ,nie wyswietla zadnych usterek, podlaczyli pod komputer i tez nic nie wykazalo,moc wrocila takze jest tak jakby nic sie nie stalo,w serwisie chca zatrzymac auto jeszcze do poniedzialku i jeszcze raz poszukac ewentualnej usterki ,jesli bedzie tez ok to w poniedzialek po poludniu odbieram auto
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 14:17   #90
jaro555
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2011
Skąd: Legionowo
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

U mnie komunikat "usterka silnika" jak się okazało związany był z turbosprężarką. ASO nic konkretnego nie wykryło, pofatygowałem się do kolego PABLO (warsztat Legionowo / Mondeo Klub Polska - pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Szybko na komputer, na podnośnik, diagnoza "naoczno-ręczna": sprężarka, najprawdopodobniej auto było "za delikatnie" użytkowane przez poprzedniego właściciela (świeży nabytek, sprowadziłem sobie sam z Belgii). Lekarstwo: cięższa noga, poganiac trochę na 3-4 tys obrotów żeby wypluł nagar.
POMOGŁO :-)
I kosztowało niewiele, bez konieczności wielokrotnych diagnoz w ASO i wymiany połowy samochodu ;-)

Pozdrowienia dla Pablo, niedługo czeka mnie wymiana rozrządu i przegląd - raczej nie w ASO :-)))
jaro555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.