Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2015, 07:51   #1
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Tylna kanapa - możliwość regulacji siedziska pod fotelik ?

Witam, temat trochę nie typowy, ale dla mnie dość istotny. Zakupiłem fotelik Graco Akta Belogic (do 25 kg) montowany tyłem do kierunku jazdy, montowany tak: http://4.bp.blogspot.com/-n45BOdT8Zy...w/s1600/13.jpg
Było by niemal wszystko całkiem do przejścia, ale w C-maxie trochę jest na niego mało miejsca. Gdzieś tam coś kiedyś wyczytałem że w C-maxie były montowane fotele tylnej kanapy takie które miały możliwość regulacji przesuwu całego siedziska przód - tył. Czy dobre wyczytałem, czy też coś mi się przyśniło.

Obecnie mam siedziska nawet bez mocowań ma isofix, więc szału nie ma.

Poratujcie mnie konkretnymi informacjami co do możliwości konfiguracji tylnej kanapy.

__________________
Regulamin $23
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 08:46   #2
czesiek_22
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2012
Model: C-Max 1.8 Ghia
Silnik: 1,8
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Tylna kanapa - możliwość regulacji siedziska pod fotelik ?

Są takie takie tylne kanapy, które można regulować w zależności od konfiguracji. Skarajne fotele na rogach powinny mieć czarną plastikową dzwignie a środkowy z przodu. Polega to na tym że środkowych chowa się do bagażnika a skrajne można wtedy przesunąć do tyłu i trochę do środka, tylko że ma się wtedy 4 osobowe auto. Co do isofix można dokupić adapter, w fotelach w środku jest z tyłu pręt poprzeczny do którego montuje się uchwyty isofix. Na forum jest obszerny wątek na ten temat. Koszt tego adapter około 90pln-120pln w zależności gdzie zamawiasz. Trzeba naciąć tapicerkę i piankę żeby go dodać, w komplecie jest szablon do wycinki.
czesiek_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 09:00   #3
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Tylna kanapa - możliwość regulacji siedziska pod fotelik ?

Nie ratuje mnie opcja wywalenia środkowego fotela. Raczej miałem nadzieję że te boczne da się cofnąć o kilka cm w tył. Czyli szalu niema Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za info.
__________________
Regulamin $23
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2015, 21:03   #4
hacel
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2014
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 tDCi 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Tylna kanapa - możliwość regulacji siedziska pod fotelik ?

W wersjach z przesuwanymi fotelami to odsuwają się dość ładnie, coś chyba ponad 10cm. A środkowy wywalasz i poza tym że masz 4 osobowe auto i trochę mniejszy bagażnik to miejsca z tyłu robi się naprawdę dużo.
__________________
Samochody są dla ludzi a nie odwrotnie
hacel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 10:21   #5
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Tylna kanapa - możliwość regulacji siedziska pod fotelik ?

Cytat:
Napisał hacel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wersjach z przesuwanymi fotelami to odsuwają się dość ładnie, coś chyba ponad 10cm. A środkowy wywalasz i poza tym że masz 4 osobowe auto i trochę mniejszy bagażnik to miejsca z tyłu robi się naprawdę dużo.
Środkowego się nie wywala tylko ładnie się wsuwa tym mechanizmem do bagażnika a i owszem jest sporo miejsca potem z tyłu nawet dla wysokich osób (na nogi) a jakby jeszcze było mało to można nogi włożyć do schowka pod podłogą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żartuję.
__________________
feel the difference
jlm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 12:15   #6
Aaronik25
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-10-2008
Skąd: Warszawa Wawer
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.8 125 KM FF
Rocznik: 2008
Postów: 183
Domyślnie Odp: Tylna kanapa - możliwość regulacji siedziska pod fotelik ?

Montowałem tyłem do kierunku jazdy Besafe IZI 0-25 i nie trzeba było cofać foteli dla poprawnego montażu. Fakt, przedni musiał iść mocno do przodu, wiec przyjemnie się nie podróżowało wysokim osobom.
Swoja drogą mi dziecko w pewnym momencie zapadło na chorobe lokomocyjną i jazda do tyłu za każdym razem kończyła się niestety przykro dla wszystkich...
Fotelik służy terazGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za fotel do zabawek i przed TVGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....a córeczka jeździ przodem do kierunku jazdy.
Aaronik25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 17:59   #7
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Tylna kanapa - możliwość regulacji siedziska pod fotelik ?

Tak to wygląda po złożeniu środkowego siedzenia. Często tak jeżdżę, chłopaki mają z tyłu więcej miejsca. W tej konfiguracji zmniejsza się bagażnik ale mi to najczęściej nie przeszkadza.

http://img1.autocentrum.pl/focus-cma...-2-400-300.jpg
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 18:33   #8
hacel
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2014
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 tDCi 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Tylna kanapa - możliwość regulacji siedziska pod fotelik ?

Cytat:
Środkowego się nie wywala tylko ładnie się wsuwa tym mechanizmem do bagażnika a i owszem jest sporo miejsca potem z tyłu nawet dla wysokich osób (na nogi) a jakby jeszcze było mało to można nogi włożyć do schowka pod podłogą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żartuję.
Nie wywala ale można żeby nie siedział w bagażniku
__________________
Samochody są dla ludzi a nie odwrotnie
hacel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2015, 22:26   #9
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Tylna kanapa - możliwość regulacji siedziska pod fotelik ?

Cytat:
Napisał Aaronik25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montowałem tyłem do kierunku jazdy Besafe IZI 0-25 i nie trzeba było cofać foteli dla poprawnego montażu. Fakt, przedni musiał iść mocno do przodu, wiec przyjemnie się nie podróżowało wysokim osobom.
Ja to rozumiem, ale na przednim siedzeniu nie podróżuje osoba wysoka, a osoba będąca po amputacji nogi. Samo wsiadanie / wysiadanie z tak ustawionym przednim fotelem nasuwa spore utrudnienie, nie mówiąc już o samej podróży. Dlatego każde kilka cm jest dla mnie ważne.
W każdym razie dzięki wszystkim za informacje, teraz wiem jak dokładnie sprawa wygląda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.