Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2016, 19:13   #91
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mnie generalnie bardzo rzadko się takie coś w ogóle pojawi na desce rozdzielczej. Pytałem z ciekawości ale najwyraźniej smart charging lubi płatać figle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ładowanie wiem że na 100% mam i jest ono ok a altek ori. O dziwo dziś już ani razu nic mi się nie zaświeciło, mimo że miałem sporo odbiorników powłączanych łącznie z podgrzewaniem szyb i lusterek itd (być może faktycznie pobór przekroczył możliwości altka na wolnych obrotach chwilowo). Tak że zastosuję się do porady kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i oleję to. Kiedyś mam w planach zakup takiego cudeńka jak UKP z Reveltronics - tam jest też monitorowanie ładowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 19:53   #92
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

I właśnie 15 zł za miernik wystarczy, a ten wyżej niech kupuje cudeńka i monitoruje, tym ani nie poprawi ładowania, ani kontrolki nie zgasi, bo coś jest w alternatoże, żeświeci, mam trzy alternatory, wszystkie sprawne, a na jednym świeci, ten po wymianie pierścieni i diody w mostku, komputer wywęszył, że ktoś grzebał, i po 15 sekundach zapala kontrolkę, a żeby śmieszniej było to ten jak założony, to w trybie serwisowym pokazuje ładowanie 17,5 Volt, a na aku 14,5 Volt. Te typy tak mają, i już.

A Marka przepraszam że nie pamiętałem, że to Ty te 5 lat pomykasz.

Ostatnio edytowane przez salom ; 28-11-2016 o 19:55
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 20:49   #93
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Ten wyżej chce poza mierzeniem Voltów (z resztą jak napisał TEŻ JEST monitorowanie ładowania a nie TYLKO JEST), przede wszystkim mieć komputer którego mi brakuje (jak zapewne wiesz UKP to Uniwersalny Komputer Pokładowy a nie tylko Voltomierz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), który będzie mi pokazywał spalanie chwilowe, spalanie na 100km i inne rzeczy w trasach które robię często i taka opcja bardzo by mi się przydała (wiązki kompa nie mam wcale). Aczkolwiek miernik również posiadam, może nie za 15zł jak mówi ten wyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale sprawny. Cieszę się że sprawa została wyjaśniona. Daleki również jestem kupowania armaty w celu zabicia muchy, a UKP wydaje mi się bardzo fajnym rozwiązaniem do auta (widziałem u znajomego). Ciekawe tylko kto uważa że takie coś poprawi ładowanie albo zgasi kontrolkę, sorry @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale tego typu komentarze są zbędne - wiem co kupuję i w jakim celu. A za wyjaśnienie kwestii dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A dla zainteresowanych: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 28-11-2016 o 20:54
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 21:39   #94
Marek-B
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: focus kombi
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A Marka przepraszam że nie pamiętałem, że to Ty te 5 lat pomykasz.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 6-ty rok miną właśnie.
Dopiszę jeszcze , że za całe to falowanie obrotów , temat rzeka , moim zdaniem odpowiada , oczywiście nie zawsze, chwilowy problem z ładowaniem.
Ten mój wyświetlacz LED z Biedry ....jest The Best ...w czasie zawirowania obrotów , widać , że coś z napięciem się dzieje.
Marek-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2016, 21:48   #95
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Też mam coś takiego, ale z racji że kotrolka mi się generalnie nie świeci, leży gdzieś w garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale faktycznie jest to fajna rzecz.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 19:52   #96
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

I drugi też jeździ z tą kontrolką. Monitoruję to, nic się nie dzieje, to grzebał nie będę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - sprawdź sobie ładowanie pod obciążeniem, bez, z gazem, bez. Jeśli są niewielkie odchyły, a w razie zapalenia kontrolki łaowanie nadal jest podobne, to solidarnie razem z niami weź to olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 20:12   #97
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Sprawdzałem wszystko i jest bez żadnych problemów, z obciążeniem, bez itd, wszystko gra i dobrze ładuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także tak jak mówisz, olewka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 20:25   #98
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Dopiszę jeszcze, że robiłem różne kombinacje z trzema alternatorami , każdy sprawny które posiadam oraz mam 2 sterowniki PCM, i ten altek, na którym zapala sie kontrolka po 15 sekundach od uruchomienia silnika, nawet na drugim sterowniku PCM, tak samo sie zachowuje. A jest to oryginalny alternator Motorcraft, ale była ingerencia u elektryka, wymiana pierścieni wirnika, oraz 1 dioda w mostku.Nie jeżdżę na nim, ale jak naczytałem sie na Forum o świeceniu, to przekladałem, i to co wiem, to napisałem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2016, 20:52   #99
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Z tego wniosek, że bardzo wrażliwe na ingerencję jest to ustrojstwo (pewnie po to by jeździć do ASO i od razu cały altek wymieniać... niedoczekanie). Ja mam Magneti Marelli alternator i nie mam zamiaru go ruszać. Myślę, że wyczerpaliśmy temat dość szczegółowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2017, 09:10   #100
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Mimo ładowania kontrolka ladowania świeci.

Wybaczcie Panowie że znów poruszam ten temat, szczególnie kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pewnie będzie wkurzony, ale dziś dziwna rzecz mi się stała, w sumie w zeszłym tygodniu też - przejechalem dzis okolo 5km i było wszystko ok, odwiozłem żonę do pracy, zatrzymałem się, włączony silnik, światła i nawiew na szybę. Otwarlem okno i za chwile zapaliła się ta paskudna kontrolka ładowania i już zgasnąć nie chciała... Zgasiłem silnik, odpaliłem i już się nie świeciła. Niestety nie miałem miernika żeby sprawdzić czy mam ładowanie. A w zeszłym tygodniu jechalem jakis 1km od odpalenia, przyhamowałem tak że abs sie włączył i znow kontrolka, która zgasła dopiero jak znów zahamowałem z absem... Strasznie to wkurza, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] myślisz że problem siedzi w altku jak pisałeś?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.