Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2013, 13:32   #31
lesiux
ford::advanced
 
Avatar lesiux
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: awaria xenonu

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford montuje dokładnie taki jaki wyjąłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyna różnica to drobna pomyłka w nazwie - są to OSRAM Xenarc.
Na podstawie takiego, trochę lakonicznego opisu raczej Ci nie pomożemy niestety. Ze swojego doświadczenia powiem jednak, że jeżeli są to jeszcze fabryczne lampy wyładowcze to po 5 latach świecenia i tak nadają się do wymiany bo "żyją na kredyt".
Przeprowadzałem ostatnio taką operację u siebie i różnica w świetle jest kolosalna. Szczerze powiedziawszy nie wiem jak mogłem jeździć na tych oryginalnych, bo światła dawały naprawdę niewiele.

Da się jakoś odróżnić żarniki montowane seryjnie od wymienianych? Też mam auto z 2008 a skoro piszesz, że po 5 latach wypada wymienić to zastanawiam się jak wygląda sprawa u mnie. Nie wiem jak świecą nowe więc ciężko mi porównać.

Na stronie osram całkiem sporo tych xenarc'ów jest [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
który siedzi u nas w lampach?

__________________
Motostat
lesiux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 14:41   #32
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: awaria xenonu

Z tego co doczytałem to D1S OSRAM XENARC ORIGINAL 66144 (link który zamieściłem wyżej) ma 4 lata gwarancji. Po zdemontowaniu u mnie w samochodzie jest to samo tylko numer 66142 być może to jest starszy model

Ostatnio edytowane przez peter79 ; 29-12-2013 o 17:59
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2013, 22:02   #33
goorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: awaria xenonu

Panowie z tymi xenonami to są jednak cyrki. chcesz kupić oryginał a i tak, żeby to sprawdzić trzeba go rozebrać (czyli jak rozumiem zniszczyć?). Od kilku miesiecy posiadam mondka mkIV z ksenonami, świeciły bardzo słabo, poczytałem wiec i poszukałem - kupiłem wg sprzedawcy oryginalne philipsy, na magnes działały, nr rózne. po założeniu widzę zdecydowaną poprawę w jasności ale na granicy światło-cień w miejscach załamania wiązki widzę żółtą plamę, nawet na kloszu widać charakterystyczny żółty kształt, który własnie trafia w to miejsce załamania. pytanie moje - czy ksenon powinien swiecic jedynie swoją barwą (potocznie nazwijmy ją niebieską) w miejscu światła niebieską? czy może mieć delikatne przebarwienia? czasem ktoś innym autem stanie obok i wydaje mi się, że nie ma żadnych takich przebarwień. no i mimo wszystko dalej pozostaje u mnie kwestia jasności, koleś od lamp zbadał luxy i mówi, że po regenracji odbłyśnika zamiast 70 czegoś tam (tyle mi wyszło z pomiaru) będzie 150-200 - więc wielka różnica. i faktycznie szału nie ma, szczególnie przy porównaniu z ksenonami nowych/nowszych aut. Czy zakładając zużycie odbłysnika, soczewki te żółte plamy mogą być od tego? i czy robił ktoś regenrację odbłyśnika, soczewki? warto? na ile to starcza i ile kosztuje?
goorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 14:29   #34
dwyanewade
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Model: mondeo titanium x
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2009
Postów: 32
Domyślnie Odp: awaria xenonu

Żółty kolor jest normalny w nowych żarnikach, muszą się po prostu "dopalić''.
Natomiast regeneracja odbłyśnika starcza na niewiele. Jak masz dzienne i xenonów używasz tylko w nocy to ok, ale jak jeździsz na nich również w dzień to zainwestuj w nowe soczewki. pogadaj z Nokitel, on wie co i jak w temacie nowych soczewek.
dwyanewade jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 20:28   #35
mir200
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: lubelskie
Model: MK 4 Tit X kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: awaria xenonu

miesiąc temu zregenerowałem odbłyśniki w zakładzie w Otwocku. Koszt 450 zł za dwie sztuki z rozebraniem i złożeniem powtórnie. Efekt rewelacyjny- tzn światła po 4.5 roku używania w zasadzie stwarzały już zagrożenie, każdy przypadkowy pasażer albo prosił mnie o włączenie świateł ( w nocy) albo żebym umył światła( czyste). teraz trochę zbliżyły się do czasu kiedy mogłem nie używać długich- samochód mam od nowości. Zaznaczam że nie mam skandynawskich ani dziennych więc wypalenie odbłyśników następuje szybko. Zobaczymy jak długo efekt się utrzyma.
mir200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 22:57   #36
goorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 27
Domyślnie Odp: awaria xenonu

dzieki dwayne, mam wlasnie dzienne i nie bede ciagle jezdzil na ksenonach wiec chyba jednak się zdecyduje na ten zabieg - to przeciez znaczna poprawa bezpieczenstwa, choćby na 50 tys.
BTW jak tam Lebron i Chris? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co powiesz o LAL i Kobim? Niezly sezon w tym roku, dość przewrotny.
goorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 09:59   #37
PieroBoss
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Kedzierzyn
Model: Fockus mk3 fl
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 50
Domyślnie Odp: awaria xenonu

Witam mam pytanie czy zarniki firmy osram sa tez tak kopiowanie jak philipsy ? Czy raczej nie tylko philipsy kopiują ?
__________________
Piotrek
PieroBoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 15:04   #38
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: awaria xenonu

Osramy też podrabiają i trzeba uważać właśnie to przerabiam bo muszę kupić 2 szt na razie znalazłem najtańsze pewne orginały na allegro za 198zł/szt + koszty dostawy, wnioskuje to po rozmowie ze sprzedawcą. Na stronie Osram jest napisane, że dają 4 letnią gwarancję i ten sprzedawca to potwierdził nr kat.66144 lub 66140 i zapewnił mnie że umieści na f/vat numery seryjne produktu.
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2014, 13:06   #39
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: awaria xenonu

Cytat:
Napisał PieroBoss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam pytanie czy zarniki firmy osram sa tez tak kopiowanie jak philipsy ? Czy raczej nie tylko philipsy kopiują ?
Niestety podrabiają wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2014, 21:17   #40
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: awaria xenonu

Niestety nie obeszło się bez wymiany jeden xenon zgasł pomimo przełożenia z prawej do lewej lampy. Miałem jeszcze nadzieję że to błyskanie to wina jakiegoś kabelka ale niestety nie koszt żarników Osram 430zł 2szt wymiana samodzielna.
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.