Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2023, 14:01   #11
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

Jeżeli nie musi być 2.5T, to możesz oglądać 2.3 jeszcze. Skrzynia 6 daje możliwość spokojnej jazdy w trasie.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 14:02   #12
Rskn
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2023
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chcesz ładnego s maxa z tych lat to odezwij się do vitoocars. mają profil na fb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet na zamówienie Ci przwiozą. ostatnio mieli takiego.
Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj tam, paru detali nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak się porównuje z golfem 4 1.4 16V to full opcja.
Nie mogę się dopatrzeć czy ma czujniki parkowania.

Jako rodzinny i w tej cenie, to brakuje mi foteli z pamięcią i rolet na szyby tył, a martwi obszywana kierownica przy tym przebiegu.
Reasumując lepiej poszukać czegoś bez zewnętrznego pakietu stylistycznego a z lepszym wyposażeniem. Nie miałem pojęcia, że jeszcze jakieś rolety są. Akurat fotele z pamięcią by się przydały bo raz ja prowadzę, raz żona.
Rskn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 14:03   #13
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

Cytat:
Napisał Rskn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się nie uda to biorę pod uwagę jeszcze mondeo mk4 w kombi.
To samo, 2.5T powyżej 2009r praktycznie brak.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 14:05   #14
Rskn
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2023
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

Może być 2.3 w benzynie, na mocy aż tak mi nie zależy tylko chodzi właśnie, że w tym 2.0 skrzynia 5. A dla mnie wygodniej by było z 6. Poszukam jeszcze z tym silnikiem 2.3, ale mało jakoś mi się rzuciło w oczy aut.
Rskn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 14:05   #15
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

Cytat:
Napisał Rskn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reasumując lepiej poszukać czegoś bez zewnętrznego pakietu stylistycznego a z lepszym wyposażeniem. Nie miałem pojęcia, że jeszcze jakieś rolety są. Akurat fotele z pamięcią by się przydały bo raz ja prowadzę, raz żona.
To zależy na czym komu zależy, ja mam Mondeo 2.5T bez pakietu, bo mi na wizualnym wyglądzie nie zależy, ale za to szukałem w max opcji co się da kupić, a i tak brakuje paru detali. Teraz za to nie uzyskam takiej ceny jak chce sprzedać, bo każdy marudzi że drogi a nawet pakietu ST nie ma... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Rskn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być 2.3 w benzynie, na mocy aż tak mi nie zależy tylko chodzi właśnie, że w tym 2.0 skrzynia 5. A dla mnie wygodniej by było z 6. Poszukam jeszcze z tym silnikiem 2.3, ale mało jakoś mi się rzuciło w oczy aut.
Bo jest ich wg mnie mniej niż 2.5T. Ale ja bardziej polecam 2.3 niż 2.0, bo raz ze ciut mocniejszy dwa, ma skrzynie automat 6 biegową, co czyni jazdę w trasie cichą, spokojną i w miarę ekonomiczną.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 14:12   #16
Rskn
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2023
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zależy na czym komu zależy, ja mam Mondeo 2.5T bez pakietu, bo mi na wizualnym wyglądzie nie zależy, ale za to szukałem w max opcji co się da kupić, a i tak brakuje paru detali. Teraz za to nie uzyskam takiej ceny jak chce sprzedać, bo każdy marudzi że drogi a nawet pakietu ST nie ma... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pakiecie mi nie zależy, żonie się tylko podoba z pakietem. Kolega ma po lifta właśnie z pakietem ST. Mnie też się podoba, ale ja nie patrzę oczami, tylko zależy mi żeby koszty eksploatacji mnie nie zjadły. I już na początku drogi nie musiałbym się martwić że skrzynia jak w automatach pierwszych wysiądzie itp. Poza tym ja będę chciał ten silnik zagazować. Na Diesla mógłbym się skusić ale już w oplu mam tak, że w te mrozy zrobie 80km po mieście i mam filtr DPF zapchany w 92%. I tracę paliwo i czas żeby go wypalić, taka ekologia wspaniała. Dlatego szukam benzyny, aby mieć spokój i tego nie monitorować co kilka dni.

Bump:
Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo jest ich wg mnie mniej niż 2.5T. Ale ja bardziej polecam 2.3 niż 2.0, bo raz ze ciut mocniejszy dwa, ma skrzynie automat 6 biegową, co czyni jazdę w trasie cichą, spokojną i w miarę ekonomiczną.
Ten automat nie ma nic wspólnego z PowerShiftem? Jeśli nie ma to nie odrzucam takiej możliwości, bo wygoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rskn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 14:16   #17
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

daj sobie spokoj z 2.3 ... pali nie jedzie, te same problemy z braniem oleju co w 2.0 , do tego slaba dostepnosc czesci itd..
Az dziwne, ze mechanik samochodowy ci takie poleca... Rafal ?!
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 14:20   #18
Rskn
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-01-2023
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 0
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daj sobie spokoj z 2.3 ... pali nie jedzie, te same problemy z braniem oleju co w 2.0 , do tego slaba dostepnosc czesci itd..
Az dziwne, ze mechanik samochodowy ci takie poleca... Rafal ?!
Tak mi doradzacie, że w końcu Diesla kupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Taką perełkę mam u siebie w mieście, starsze bo z 2007r. (i przebieg jak na ten rok nieduży) i zastanawiam się czy obejrzeć, trochę kasy by w kieszeni zostało. Tylko jak z wyposażeniem, tu już jest FULL OPCJA? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Rskn ; 05-02-2023 o 14:24
Rskn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 14:35   #19
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

szukaj aut z polowy 2007 przynajmniej.. sa po malym lifcie i lepiej sie prezentuja.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2023, 15:41   #20
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: S-Max 2.5t - zamiar kupna

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daj sobie spokoj z 2.3 ... pali nie jedzie, te same problemy z braniem oleju co w 2.0 , do tego slaba dostepnosc czesci itd..
Az dziwne, ze mechanik samochodowy ci takie poleca... Rafal ?!
Zmanierowany jesteś, i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na bezrybiu i rak ryba. Jak chce benzyny to co mam mu polecić, 1.6 EB? najlepiej z PowerShiftem...

Palić pali tyle co ma palić, trasa 11-12 LPG a 15-16 LPG miasto. Lepsze to niż 2.0 czy 1.6 EB, jedzie jak 2.0, no może deko lepiej, nie jest to 2.5T ale da sie jechać. Branie oleju załatwia remont Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A słaba dostępność części, co masz na myśli? poza silnikiem reszta taka sama, a do silnika co potrzebujesz?

Bump:
Cytat:
Napisał Rskn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten automat nie ma nic wspólnego z PowerShiftem? Jeśli nie ma to nie odrzucam takiej możliwości, bo wygoda
Nie klasyk hydraulik, u klienta 400 000km i jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szukaj aut z polowy 2007 przynajmniej.. sa po malym lifcie i lepiej sie prezentuja.
A co ten lift obejmował? (chyba że mówisz o zmianie konsoli z denso na nx itp?), i mówisz o s-max czy mondeo też?

Bump:
Cytat:
Napisał Rskn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak mi doradzacie, że w końcu Diesla kupie
kupuj, dobre są,

Bump:
Cytat:
Napisał Rskn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taką perełkę mam u siebie w mieście, starsze bo z 2007r. (i przebieg jak na ten rok nieduży) i zastanawiam się czy obejrzeć, trochę kasy by w kieszeni zostało. Tylko jak z wyposażeniem, tu już jest FULL OPCJA? https://www.otomoto.pl/oferta/ford-s...-ID6Fd0MO.html
On to raczej 2006, poczatek 2007 jak słąwek pisał, szukaj 2007 na 2008 takich co maja już owalne radio albo nawigację dotykową. No i Full to on nie jest raczej golas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dopytaj przy kupnie o tylne zawieszenie, bo to kosztowne. Przy 2.5T o rozrząd i czy ze zmiennymi kołami faz bo też drogie, pamiętaj że 2.5T to R5 i instalacja LPG nie 3500 a 4500, a dodatkowo w S-max mała butla i przeróbka podłogi (2 tłumiki)
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.