Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Którą wersję softu Converse+ PDC skończyć jako pierwszą
Przedliftową 195 63.31%
Międzyliftową 23 7.47%
Poliftową 90 29.22%
Głosujących: 308. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2014, 08:53   #341
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodzi o ikonki drzwi, pokrywy silnika, bagażnika oraz hla to nie było specjalnie jakiegoś zainteresowania więc prawdopodobnie nie wejdą do wersji z PDC.
Ja jestem zainteresowany wymianą wszystkich piktogramów aut na "wizerunek" Mondeo kombi.
Czy podmiana grafik fabrycznych na moje to dużo roboty?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: png bagażnik_new_v1.png (3.3 KB, 64 wyświetleń)
Typ Pliku: png car_kombi_v2.png (4.0 KB, 65 wyświetleń)
Typ Pliku: png pod górę_wtapianie_w_tło_dzienne_miękko.png (6.7 KB, 55 wyświetleń)
Typ Pliku: png pokrywa_new_v1.png (3.4 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: png robot _poziom_new_v3_kombi.png (7.6 KB, 54 wyświetleń)

__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 10:35   #342
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Tak mniej więcej z dzień solidnej pracy.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 14:12   #343
JacekJW
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-08-2014
Skąd: Miastko
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 diesel 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Orion512 - wielkie dzięki za udzielone informacje.
- ... zacznę od tego, że kończ wersję przedliftową. Jak już sam widzisz zainteresowanie jest większe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ... powtórzę zapytanie kolegi Marek197879, a mianowicie o przybliżony czas realizacji planu wizualizacji parktronika: dzień, miesiąc, rok? Aczkolwiek coraz śmielej o tym piszesz, to rozumiemy, że prace posuwają się naprzód. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ... czyli kontrolkę tempomatu mamy rozwiązaną. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ... gdybym mógł prosić, to zrób te napisy - tak dla porządku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ... jeżeli jest małe zainteresowanie zmianą ikony "robota" na inne, to moim zdaniem "wrzuć" na stałe tą swoją ikonę otwartych drzwi, którą jak mówisz masz ograną i wygląda nieźle /możesz dać foto/, bo jeśli każdy marudzi i ma swoje propozycje, to zabraknie Ci czasu na rzeczy bardziej ważne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- ... kwestię snopów światła, tj. postojowe - tylko kontrolka, a mijania - snop, to myślę, że ludziska byliby za tym by to wprowadzić, bo jest to logiczne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi np. o wizualizację kierunkowskazów - mi się to podoba i jeśli pracy nie ma nad tym wiele, to wrzuć to do softu. Ja to kupuję.
- ... powiedzmy, że o cyfrowe wyświetlanie prędkości zwrócę się do Ciebie jak już będzie ogarnięty temat wizualizacji, ale będę o to "walczył". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To takie małe życzenia. Hej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JacekJW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 14:33   #344
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie

Podpisuję się pod tym... Wywalic oba roboty, ten od drzwi i ten od tylnej klapy, zastąpić czymkolwiek....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 14:41   #345
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Mam też sedana, jakby byli chętni mogę też namalować SMaxia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: png bagażnik_hb_new_v1.png (3.3 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: png pokrywa_hb_new_v1.png (3.3 KB, 46 wyświetleń)
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 15:24   #346
redlum
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: podlasie
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie

Czy przedlift w standardzie ma podany na converse + na ile jest ustawiony tempomat?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
redlum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 15:43   #347
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie

Czy da radę podmienić ikonę auta przy alarmów, czy ma być z ochroną wnętrza czy bez?
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 19:09   #348
atomiczek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

orion512 od czasu wgrania softu i czarnego tła w Convers+ nie moge patrzeć juz na niebieski kolor na NX może jak już wszystkim dogodzisz ;-) z C+ ( co może trochę potrwać) to wezmiesz na tapetę NX-a :-). Chętnie znowu odwiedze WAW-e.
Pozdrawiam i jeszcze raz THX
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 00:13   #349
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał marek197879 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to kwestia, tyg, miesiąca, roku?
Jeżeli już muszę coś strzelać to wydaje mi się że termin najbliższy prawdy (z tych powyżej) to miesiąc.
Ale czy mi się uda go dotrzymać czas pokaże.

A zmieniając odrobinę temat to dzisiaj chciałem zakończyć temat korekcji stanu licznika.
Żeby było jasne nie zamierzam cofać liczników. Korekta jest przydatna przy wymianie licznika na inny. Oczywiście można to zrobić UCDSem ale to by było zbyt proste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opracowaną procedurę testowałem wpierw na moim przedliftowym liczniku na biurku.
Efekty widzieliście kilka postów wcześniej.
Dzisiaj dojrzałem do decyzji i poszedłem pogrzebać na żywym organizmie w moim maxiu.
Bez problemu udało mi się wyzerować przebieg. Przy okazji sprawdziłem czy przełączanie na mile i z powrotem działa poprawnie. Wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów.
Na koniec trzeba było posprzątać. Jednym kliknięciem ograłem zapisaną wcześniej kopię EEPROMU przywracając tym samym stan pierwotny.

A teraz najciekawsze. Wnioski z całego eksperymentu.
Po wyzerowaniu licznika odpaliłem forscana. Po wejściu w IPC wyświetliłem ODOMETER.
Oczywiście pokazał 0.0
No więc przełączyłem się do PCM i wyświetliłem TOTAL DIST (czy jakoś tak). I wiecie co pokazał ???? - 0.0.
To samo sprawdziłem jeszcze dla BCM. Również 0.0.
Totalna żenada. Wygląda na to że przebieg wysyłany przez converse+ propaguje się do innych modułów. Innego wytłumaczenia nie znajduję. Może ktoś ma dokładniejsze informacje na temat bo ja już zgłupiałem. Aż wierzyć się nie chce że przebiegi nie są trzymane w różnych modułach niezależnie.


A więc korekcję przebiegu oraz przełączanie jednostek mam opanowane i sprawdzone na licznikach przedliftowym oraz międzyliftowym. Do kompletu brakuje mi poliftu.
W zasadzie to tylko formalność ale mimo wszystko chciałbym przetestować.
Czy może któryś z kolegów wymieniał poliftowy licznik i potrzebuje zrobić korektę to chętnie pomogę.
Ewentualnie jeśli korekta jest niepotrzebna to wramach badań naukowych wyzerujemy licznik i ustawimy oryginalny przebieg ponownie.
Oczywiście gwarantuje 100% bezpieczeństwo operacji. Na początku zrobimy backup.
W zamian za poświęcony czas mogę zaoferować update converse+ do wersji 1507.
Gdyby ktoś był chętny do eksperymentu zapraszam na PW.

Poniżej zdjęcia z dzisiejszego eksperymentu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC05028.jpg (94.9 KB, 280 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC05032.jpg (97.0 KB, 251 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC05038.jpg (97.6 KB, 242 wyświetleń)
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2014, 02:11   #350
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Schemat podłączenia Converse+ poszukuję

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wyzerowaniu licznika odpaliłem forscana. Po wejściu w IPC wyświetliłem ODOMETER.
Oczywiście pokazał 0.0
No więc przełączyłem się do PCM i wyświetliłem TOTAL DIST (czy jakoś tak). I wiecie co pokazał ???? - 0.0.
To samo sprawdziłem jeszcze dla BCM. Również 0.0.
Dokładnie miałem tak samo-po wymianie licznika wszystkie moduły(nawet moduły drzwi),przyjęły przebieg z zegarów.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.