Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2010, 14:04   #1
hepa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy MK2 GHIA manual
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

Witam!
Mój Galaxy ma centralny zamek w kluczyku ale nie ma alarmu.
I chodzi za mną ten temat od jakiegoś czasu. Na "alledrogo" można spotkać gotowe zestawy wraz z dokładnym opisem (nawet zdjęcia) montażu dla Galaxy, Sharan, Alhambra (~220 PLN). Jest sens się w takie coś pakować?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie i poleciłby jakiś zestaw do samodzielnego montażu. A może darować sobie i jechać do jakiegoś zakładu.
Nie mam wygórowanych wymagań co do alarmu. Nie chcę tylko aby ktoś ulicy wlazł do środka i w spokoju sobie siedział i rozpruwał wszystko po kolei.

hepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 17:51   #2
morit
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: ŻORY
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 39
Domyślnie Odp: Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

witam. miałem ten sam dylemat i w poprzednim aucie zakładałem sam i załowałem bo akurat wystapił mi problem z kierunkowskazami nie podołałem zadaniu a w galaxy kupiłem na giełdzie za 135zł bez czujników ruchu za czujnik około 35zł trzeba dopłacic i koleś montuje jak u niego kupisz montaż 120zł i warto bo znowu problem po założeniu po równej godzinie załaczał się sam alarm bez przyczyny i znowu do kolesia w ramach reklamacji , oczywiście wymiana jakiś przekazników na inne i po kłopocie oczywiście w ramach reklamacji a więc ? jak ktos się nie zna i nie ma części to nie polecam zakładać samemu ale oczywiście kazdy jest kowalem swojego losu.Pozdarawiam
morit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 17:52   #3
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

Cytat:
Napisał hepa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Mój Galaxy ma centralny zamek w kluczyku ale nie ma alarmu.
I chodzi za mną ten temat od jakiegoś czasu. Na "alledrogo" można spotkać gotowe zestawy wraz z dokładnym opisem (nawet zdjęcia) montażu dla Galaxy, Sharan, Alhambra (~220 PLN). Jest sens się w takie coś pakować?
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie i poleciłby jakiś zestaw do samodzielnego montażu. A może darować sobie i jechać do jakiegoś zakładu.
Nie mam wygórowanych wymagań co do alarmu. Nie chcę tylko aby ktoś ulicy wlazł do środka i w spokoju sobie siedział i rozpruwał wszystko po kolei.
Ja bym zlecił firmie, która zajmuje się montażem alarmów.
Ale (to jak piszę) ja.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 18:32   #4
wascidar
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: kolberg
Model: Galaxy Ghia, S-Max 2.0
Silnik: AUY
Rocznik: 2004, 2016
Postów: 145
Domyślnie Odp: Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

Samemu założsz sobie jaki chcesz, gdzie chcesz i jaki chcesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Można do alarmu dołożyć jakąś samoróbkę w funkcji kontroli dostępu - wtedy zawsze trochę trudniej będzie "wywieźć" takie auto. Cały czas mam w pamięci 2 SGA , które odjechały już w siną dal naszym kolegom z forum, także im więcej własnej inwencji tym spokojniej spisz.
wascidar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2010, 20:10   #5
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

Mam znajomego prowadzącego montaż i serwis autoalarmów i stanowczo odradził zakup i montaż "tanich" autoalarmów z allegro. Kupujesz kota w worku ale to nie najgorsze, b. często te auta z tymi systemami podnoszą statystyki w policji. Nie macie gwarancji że sprzedający nie dorabia na boku a po transakcji ma większość waszych danych wraz z adresem i dodatkowym pilotem do "wspaniałego autoalarmu" za niewielką cenę. Najlepiej znaleźć renomowany zakład i poprosić o odrobinę inwencji w montażu i dołożeniu paru niestandardowych drobiazgów, co i tak nie gwarantuje że nasze auto nie odjedzie np: na lawecieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fakt że im więcej inwencji tym trudniej ale jak to mówią dla chcącego nie ma nic trudnego. Osobiście wolę gdy ktoś podpisze się pod taką robotą i daje jakąś gwarancję. Kumpel miał Calibrę w Poznaniu i zamontował alarm u byłego złodzieja który teraz ma "Firmę", nie było tanio ale się opłaciło. Odpalili odjechali zdewastowali środek ale nie pojechali daleko auto zdechło 200m. dalej na torowisku tramwajowym, trzeba było kupić nowe radio i parę pierdół.
Wasza decyzja POZDRAWIAM! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 08:49   #6
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

Autoalarm powinien spełniać funkcję otwierania centralnego zamka z pilota. Jeśli ktoś chce się włamać do auta aby je oczyścić z zawartości schowka to i tak to zrobi, a jeśli ktoś chce powinąć auto to jest na to tak przygotowany, że nikt nie usłyszy żadnego alarmu.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 09:47   #7
hepa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy MK2 GHIA manual
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

Dzięki za opinie!
Robiąc samemu wiedziałbym gdzie co jest i co najważniejsze zrobiłbym to "delikatnie" i solidnie.
No cóż, będzie trzeba zamknąć oczy i oddać go w czyjeś, obce ręce ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hepa ; 23-03-2010 o 09:48 Powód: literówka
hepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 10:26   #8
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

Wszystko zależy od twoich zdolności. Alarm zakładany fabrycznie czy też w serwisie zawsze będzie "sztampowy". Czyli złodziej dobrze wie gdzie co się znajduje i jak to obejść. Oczywiście że właściciel serwisu zawsze będzie ci odradzał samodzielny montaż.
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2010, 15:39   #9
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

Cytat:
Napisał hepa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za opinie!
Robiąc samemu wiedziałbym gdzie co jest i co najważniejsze zrobiłbym to "delikatnie" i solidnie.
No cóż, będzie trzeba zamknąć oczy i oddać go w czyjeś, obce ręce ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt nie mówił że masz wyjść w trakcie instalacji, i nie pisałem także o "serwisowych" alarmach bo faktycznie to tak jakby ich nie było. Są firmy które instalują dobre markowe alarmy (np. TopSAFE) GPS-y i np. central zamki, radia itp. Ci co robią to profesjonalnie wiedzą co założyć i jak. Jeśli znasz się dobrze na elektronice i masz warunki np. garaż, narzędzia to oczywiście że można sobie zainstalować samemu ale nie badziew z allegro tylko dobrą sprawdzoną markę + odpowiednie dodatki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Podpytaj miejscowych taryfiarzy oni najlepiej wiedzą gdzie co zamontować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 07:36   #10
hepa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy MK2 GHIA manual
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Instalacja alarmowa - zakładać samemu?

Taksówkarze ...?!
Zawsze to jakiś pomysł.
hepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.