Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2014, 19:08   #1
jarbarek
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Puck
Model: Galaxy 2
Silnik: tdi 115 km
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Niestabilność samochodu na zakrętach

Dzień dobry. Od jakiegoś czasu pojawił mi się problem z niestabilnością samochodu. Objawia się to tym, że jak wchodzę w zakręt mam wrażenie jakby mój Galaksiak chciał się przewrócić. Do tego bardziej się to objawia we wchodzeniu w prawy zakręt. Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej, z tytułu przeglądu technicznego, i pracownik nic nie wykrył, żadnych luzów w zawieszeniu, nawet wtedy, gdy mu opowiedziałem o zachowaniu się samochodu. A mam go już parę lat, i przejechałem ponad 100 tyś. kilometrów. Jedyne co zasugerował, to uszkodzone opony. Powiedział, że być może ten objaw ustąpi przy zmianie opon na letnie. I zimowe, i letnie ma wzmacniane, tnz. z literką C.
Może Ktoś miał takie objawy, i jak Sobie z tym poradził. Pozdrawiam, j

jarbarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 19:30   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Niestabilność samochodu na zakrętach

Sprawdź amortyzatory.. jeśli w zawieszeni wszystko ok. Choć ja bym nie wierzył diagnoście, który twierdzi, że .." ... to uszkodzone opony".
Jeśli ma takie podejrzenie, to jak dopuszcza w ogóle auto do ruchu, komedia.

Literka "C" to raczej do busów i dostawczaków aniżeli do osobowego auta. Maja abrdzo sztywne ścianki, co przy wyrabanych amorach może powodować skakanie pojazdu.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 19:45   #3
jarbarek
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Puck
Model: Galaxy 2
Silnik: tdi 115 km
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Niestabilność samochodu na zakrętach

Dzięki za zainteresowanie. No właśnie 'gość' ze stacji diagnostycznej dokładnie sprawdzał amortyzatory, 78,80 procent przód, 62,66 tył. Potem jeszcze badał i przód i tył tzw. szarpakiem (kazał wciskac za kazdym razem hamulec). Diagnosta twierdzi, że zawieszenie w całości :amorki, stabilizatory, łożyska oporowe, wszelkie gumy końcówek, końcówki drążków, itp są ok. A auto na zakrętach nie jest sztywne jak sugerujesz, tylko miękkie, jakby nim bujało, bardziej w prawy zakręt.
P.S. Miałem stłuczkę, i nie miałem na przedniej osi opon z literką C, i nic nie dostałem z ubezpieczalni 'baby', która na mnie wjechała (tak stwierdził facet z ubezpieczalni Hestia), j
jarbarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 20:19   #4
rafy76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: Monachium
Model: Ford Galaxy 2,3
Silnik: benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Niestabilność samochodu na zakrętach

Witam. A w jakim rozmiarze masz teraz opony? A co do twojej stluczki to chyba cie wykrecili bo do tego auta potrzebny jest indeks min.95 a nie "C" bynajmniej tak jest u niemcow. ale wiadomo jak to w P..........EJ Polsce..
rafy76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 21:48   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Niestabilność samochodu na zakrętach

Z oponami to Ci w balona zrobili...
Na klapce wlewu albo na słupku drzwi... masz opisane jakie opony masz homologowane do auta
Jak szkoda duża była i masz dokumentacje to bym sie odwołał i wygrasz temat.

Co do pomiaru amortyzatorów na tłumienie na stacji, to jeśli wyszło 60-70 to raczej napewno sa rozdupczone.
Sprzęt jaki tam używaja (test na tłumienie drgań), nie umie badac amortyzatorow na tak ciezkich autach jak nasze.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 22:09   #6
horse668
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Strzelin
Model: był Galaxy Mk1, jest Sharan 2
Silnik: TDI AHU + Wolf, TDI ASZ
Rocznik: 1997/2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Niestabilność samochodu na zakrętach

W MK2 na wlewie jest opis, że przy każdym rodzaju opon (16) ma być "C".
horse668 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 22:10   #7
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Niestabilność samochodu na zakrętach

Cytat:
Napisał rafy76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do tego auta potrzebny jest indeks min.95 a nie "C" bynajmniej tak jest u niemcow.
Nie tylko 95 lecz musi być też XL. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiadomo nie C. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 22:13   #8
rafy76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: Monachium
Model: Ford Galaxy 2,3
Silnik: benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Niestabilność samochodu na zakrętach

tak jak Kolega "Bartixr" Tez bym stawial na Amorki na 99,9%. U mnie bylo podobnie i okazaly sie amorki o dziwo "Tylne" byly padniete a caly przod chodzil jak stara XXXXX, a co do indeksu "C" na oponach to J.W sprawdz w homologacji.. i idz po to co Ci sie nalezy.

Słówko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 11-04-2014 o 22:17
rafy76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 23:01   #9
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Niestabilność samochodu na zakrętach

Zmień opony na letnie i skończą się twoje kłopoty z niestabilnością auta na zimowkach to jest normalne że będzie tobą miotać tak jak byś miał luzy na całym zawieszeniu.

Na zimówkach przy wyższych temperaturach auto jest nadsterowne.

Ostatnio edytowane przez galo ; 11-04-2014 o 23:15
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 09:41   #10
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Niestabilność samochodu na zakrętach

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto jest nadsterowne.
Odważna teoria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadsterowne, czyli tył auta wylatuje na zewnatrz zakrętu a przód idzie do wewnętrznej zakrętu.. generalnie to tendencja wszystkich aut przednionapędowych.

Trzeba wolniej jechać w zakręcie i odpowiednio mieć napompowane ogumienie.. i można jeździć na oponach zimowych cały rok ..
Jadac na prost nic nie będzie się działo ze sprawnym autem.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.